2023 06 13

Teisėjus puolęs Šaras – išvarytas, bet „Barca“ užtikrintai įšoko į finalą

„Barcelona“ Ispanijos krepšinio pirmenybių pusfinalį užbaigė be išvaryto Šarūno Jasikevičiaus, tačiau užtikrintai iškopė į finalą. Ketvirtosiose serijos rungtynėse svečiuose „Barca“ 87:75 (23:13, 22:24, 28:15, 14:23) įveikė Malagos „Unicaja“ ir seriją laimėjo 3-1.
Šarūnas Jasikevičius
Šarūnas Jasikevičius / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Finale katalonai trečią sezoną iš eilės grumsis su Madrido „Real“ krepšininkais, kurie gina pernai iškovotą titulą.

Ketvirtajame mače „Barcelona“ jau po pirmojo kėlinio turėjo dviženklį pranašumą (23:13), bet andalūzai toliau oponentų nepaleido ir trečiajame kėlinyje žengė jiems įkandin (46:51).

Vis dėlto tuomet „Barca“ šovė į priekį net 22:4 ir išsprendė susitikimo baigtį, susikraudama net 23 taškų pranašumą (73:50).

Tiesa, aistros nenurimo, nes ketvirtajame kėlinyje iš aikštės buvo pašalintas Š.Jasikevičius.

Lietuvis užsipuolė teisėjus, kai šie nesustabdė žaidimo gąsdinančiai ant žemės nusileidus čekui Janui Vesely. Šaras šoko į akis arbitrams, o jį bandė sulaikyti asistentai, tarp jų – ir Tomas Masiulis.

Dar pirmoje rungtynių pusėje užsidirbęs techninę pražangą, lietuvis gavo ir antrąją bei buvo priverstas keliauti į rūbinę iki susitikimo pabaigos dar likus beveik visam kėliniui.

Be vyr. trenerio likę katalonai turėjo ir 24 taškų pranašumą (84:60), o andalūzai jį nukirpo tik gerokai sėkmingiau sužaisdami rungtynių pabaigą ir laimėdami atkarpą 15:3.

Rokas Jokubaitis nugalėtojams per 17 minučių taškų nepelnė (0/3 dvit.), atkovojo 3 kamuolius, atliko 7 rezultatyvius perdavimus, kartą suklydo, išprovokavo tris pražangas ir surinko 9 naudingumo balus.

Mažeikiškiui esant aikštėje, „Barca“ varžovus pranoko 14 taškų skirtumu – tai geriausias rodiklis komandoje.

„Unicaja“: Kendrickas Perry ir Tyleris Kalinoskis po 15, Davidas Kravishas 14,

„Barcelona“: Nikola Mirotičius 14, Tomašas Satoransky 12, Alexas Abrinesas 11, Kyle'as Kuričius 10.