Metinė prenumerata tik 7,99 Eur. Dabar tikrai ne metas nustoti skaityti!
2020 03 10

Tritaškių fiesta neišgelbėjo: „Lietkabelio“ sezonas Europoje – baigtas

Panevėžio „Lietkabelis“ ilgą laiką pirmavo prieš Saragosos „Casademont“ ekipą antrosiose FIBA Čempionų lygos ketvirtfinalio rungtynėse, bet galiausiai krito 88:90 (31:25, 23:23, 19:21, 15:21) bei pralaimėjo seriją iki dviejų pergalių.
Željko Šakič
Željko Šakičius / Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr.

Pirmąsias rungtynes serijoje iki dviejų pergalių panevėžiečiai išvykoje buvo pralaimėję 67:76.

Neišgelbėjo antradienį namuose panevėžiečių ir nuostabiai pataikyti tritaškiai. Nenado Čanako auklėtiniai smeigė net 16 tolimų metimų iš 25 (64 proc.).

Tiesa, svečiai atakavo ne ką prasčiau – 15 tritaškių iš 27 (56 proc.).

Kovą dėl kamuolių „Casademont“ laimėjo 31:19. Puolime „Lietkabelis“ sugriebė vos 2 kamuolius, o štai varžovai – 10.

Nors Panevėžio komanda padarė viena klaida mažiau (15 prieš 16, „Casademont“ po aikštės šeimininkų klaidų pelnė net 27 taškus, kai „Lietkabelis“ – tik 12.

Panevėžyje rungtynės prasidėjo uraganiniu puolimu – „Lietkabelis“ pataikė 6 tritaškius ir po pirmojo kėlinio pirmavo 31:25.

Antrajame ketvirtyje panevėžiečiai toliau žaidė itin rezultatyviai ir užtikrintai bei buvo susikrovę ir dviženklį pranašumą. Tiesa, prieš pat didžiąją pertrauką „Lietkabelis“ neatsakingais veiksmais prarado kelis kamuolius ir leido varžovams priartėti – 48:54.

Po pertraukos abi komandos toliau bombardavo varžovus taikliais metimais, o, vos prasidėjus ketvirtajam kėliniui, rezultatas tapo lygus 75:75.

Įtempta ir itin karšta kova tęsėsi iki pat paskutinės minutės. Jai prasidėjus Panevėžio komanda atsiliko dviem taškais (87:89).

Likus žaisti 19 sekundžių, T.Dimša iki minimumo (88:89) tritaškiu sumažino varžovų pranašumą, kuris buvo padidėjęs iki keturių taškų.

Nors varžovai prametė vieną baudą, Martynas Sajus prasižengė puolime lemiamoje atakoje ir palaidojo „Lietkabelio“ šansus. Saragosos ekipa laimėjo seriją iki dviejų pergalių ir palaidojo Panevėžio ekipos sezoną Čempionų lygoje.

„Lietkabelis“: T.Dimša 18 (4/6 trit., 5 rez. perd.), Ž.Šakičius 17 (5 atk. akm., 5 rez. perd.), P.Valinskas 11, M.Normantas ir M.Sajus po 10.

„Casademont“: N.Brussino 21, D.Ennisas 19, J.Thompsonas 13.

Kištukiniai lizdai su USB jungtimi: ekspertas pataria, ką reikia žinoti prieš perkant