Paskutinė akcijos diena! Prenumerata vos nuo 0,49 Eur/mėn.
2022 08 12

Turkijoje – fantastiška G.Dragičiaus ir L.Dončičiaus tempiamų slovėnų pergalė

Europos čempionų titulo gynybai besiruošiantys slovėnai šventė dar vieną pergalę.
Luka Dončičius
Luka Dončičius / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Luka Dončičiaus ir Gorano Dragičiaus vedama rinktinė dramatiškai, po pratęsimo, 104:103 (21:26, 25:14, 27:22, 17:28, 14:13) palaužė Turkiją.

Likus žaisti 50 sekundžių slovėnai dar pirmavo net 8 taškais (88:80), tačiau sugebėjo išbarstyti visą šią persvarą, o turkams pratęsimą fantastiškai išplėšė blokuotą komandos draugo metimą pakartojęs Furkanas Korkmazas.

Pratęsime L.Dončičius jau nežengė į aikštę, bet herojaus kostiumą išsitraukė G.Dragičius.

36-erių veteranas, kitą sezoną žaisiantis Artūro Karnišovo valdomame „Chicago Bulls“ klube, vienas pelnė paskutinius 11 slovėnų taškų, įskaitant rezultatą persvėrusį lemiamą tritaškį (104:103).

Europos čempionams tai buvo trečia pergalė kontrolinėse rungtynėse iš tiek pat galimų. Prieš tai buvo sutriuškinti juodkalniečiai (70:52) ir olandai (86:73).

Labiausiai prie pergalės Turkijoje prisidėjo G.Dragičius. Šią vasarą į rinktinę sugrįžęs veteranas pelnė 28 taškus (9/15 dvit., 1/3 trit., 7/8 baud.) per 31 minutę.

27 minutes žaidęs L.Dončičius pridėjo 23 taškus (6/9 dvit., 2/7 trit., 5/8 baud.), atkovojo 10 kamuolių ir atliko 5 rezultatyvius perdavimus.

Turkų gretose išsiskyrė 33 taškus įmetęs Furkanas Korkmazas (5/11 trit., 7 atk. kam.) ir 24 pridėjęs kitas NBA žaidėjas Cedi Osmanas.

Lietuvos rinktinei su slovėnais teks žaisti vienoje „Eurobasket 2022“ grupėje. Joje dar rungtyniaus prancūzai, šeimininkai vokiečiai, vengrai ir bosniai.

Turkai A pogrupyje rungtyniaus su Ispanija, Sakartvelu, Belgija, Bulgarija ir Juodkalnija.