Turkijoje – triuškinanti „Žalgirio“ pergalė prieš Eurolygos klubą

Kauno „Žalgiris“ pasiekė pirmąją pergalę Turkijoje vykstančiame draugiškame „Gloria Cup“ turnyre. Andrea Trinchieri auklėtiniai 80:60 (25:14, 17:22, 14:9, 24:15) įveikė Eurolygoje rungtyniaujančią Berlyno ALBA.
„Žalgiris“ žaidėjai
„Žalgirio“ žaidėjai / Zalgiris.lt nuotr.

Pirmajame turnyro susitikime trečiadienį „Žalgiris“ dramatiškai 74:75 nusileido Bursos „Tofaš“ klubui iš Turkijos.

Šįkart žalgiriečiai šovė į priekį pirmajame kėlinyje, kai su nuo atsarginių suolo pakilusiu penketu spurtavo 11:0 ir po pirmo ketvirčio turėjo dviženklį pranašumą – 25:14.

Šalies vicečempionai krito į duobę antrajame kėlinyje, kurį ALBA pradėjo atkarpa 18:5 ir persvėrė rezultatą – 32:30.

Visgi komandos kapitonas Edgaras Ulanovas užbaigė kėlinį 7 taškais per kelias minutes, o įpusėjus susitikimui „Žalgiris“ vėl buvo priekyje – 42:36.

Kauniečiai labai galingai sugrįžo į aikštę po ilgosios pertraukos. Alenas Smailagičius įkrovė iš viršaus su pražanga, tiek jis, tiek Deividas Sirvydis pataikė po tritaškį, o „Žalgirio“ pranašumas išaugo iki rekordinio – 53:38. Dviženkliu skirtumu kauniečiai pirmavo ir pasibaigus trečiam kėliniui – 56:45.

Paskutiniame ketvirtyje žalgiriečiams teliko įtvirtinti pranašumą. Sėkmingai žaidė Ignas Brazdeikis, puikią atkarpą sužaidė ir D.Sirvydis, o įpusėjus kėliniui „Žalgirio“ pranašumas abejonių nebekėlė – 73:49.

„Žalgiris“ šiose rungtynėse atliko net 39 tritaškius metimus, iš kurių pataikė 14. Bent po vieną tolimą metimą pataikė net devyni skirtingi žalgiriečiai.

Susitikimo pabaigoje A.Trinchieri suteikė šansą ir 18-mečiui Aleksui Bieliauskui. Pirmą kartą pagrindinės „Žalgirio“ komandos gretose žaidęs jaunuolis per kiek daugiau nei dvi minutes spėjo atsidaryti taškų sąskaitą taikliu tritaškiu.

„Žalgirio“ gretose vėl nerungtyniavo naujokas Tyrone’as Wallace’as, besigydantis smulkią traumą.

Paskutines „Gloria Cup“ turnyro rungtynes „Žalgiris“ žais sekmadienį, kai susidurs su Stambulo „Anadolu Efes“ klubu. Jis turnyro starte įveikė ALBA krepšininkus rezultatu 79:64, o šįvakar 88:68 nugalėjo ir „Tofaš“.

„Žalgiriui“ tai buvo ketvirtosios kontrolinės rungtynės. Pirmajame susitikime kauniečiai 89:57 sutriuškino Utenos „Juventus“, antrajame 90:64 nugalėjo Rimo Kurtinaičio treniruojamą Baku „Sabah“ komandą.

Oficialiai sezoną žalgiriečiai pradės rugsėjo 22 dieną, kai „Betsafe-LKL“ rungtynėse vyks į Šiaulius. Eurolygoje kauniečiai startuos spalio 3-iąją namuose prieš „Barcelona“.

„Žalgiris“: Edgaras Ulanovas (20 naud. bal.) ir Deividas Sirvydis (3/6 trit.) po 13, Ignas Brazdeikis ir Brady Manekas (3/7 trit.) po 11, Dovydas Giedraitis 9, Alenas Smailagičius 7.

ALBA: Willas McDowellas-White'as 15 (6 atk. kam., 22 naud. bal.), Gabriele Procida 9.