Paskutinė akcijos diena! Prenumerata vos nuo 0,49 Eur/mėn.
2022 07 20

Dramą prieš Vokietiją laimėjusi U-20 rinktinė – Europos čempionato ketvirtfinalyje

Lietuvos jaunimo U-20 rinktinė išgyveno itin sunkų vakarą Podgoricoje. Europos čempionato aštuntfinalyje Mindaugo Noreikos auklėtiniai tik po itin įtemptos kovos 75:70 (18:25, 17:17, 22:12, 18:16) nukovė Vokietiją.
U-20 čempionato aštuntfinalis: Lietuva – Vokietija
U-20 čempionato aštuntfinalis: Lietuva – Vokietija / nuotr. FIBA

Pirmoji rungtynių pusė buvo labai sunki lietuviams, kurių atakose kamuolys judėjo mažai, dažniausiai krepšininkai bandė išpuolius spręsti individualiais veiksmais.

Septyniais taškais per pertrauką atsiliko Lietuva, tačiau po pasitarimo rūbinėje žaidimas išlaisvėjo, puolimas užsikūrė, o 22:12 laimėtas trečias kėlinyje ir galinga ketvirtojo pradžia leido susikrauti ir dviženklį pranašumą.

Vokietijos komanda kibo į atlapus, mažino lietuvių persvarą iki keturių taškų, likus žaisti 18 sek., bet Lietuvos krepšininkai susitvarkė nuostabiai. Po minutės pertraukėlės net 12 sekundžių Vokietijos ekipa nesugebėjo tyčia pažeisti taisyklių – kamuolys puikiai judėjo aikštėje ir varė į neviltį oponentus.

Galiausiai viena taikli bauda ir sudegęs likęs laikas padovanojo pergalę.

Mantas Rubštavičius sužaidė puikias rungtynes ir tempė komandą į pergalę – jis pelnė 24 taškus (3/7 dvit., 4/7 trit., 6/9 baud. met.), atkovojo 3 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, 3 kartus prasižengė, kartą suklydo, perėmė 2 kamuolius ir surinko 21 naudingumo balą.

Kovą dėl kamuolių Vokietija laimėjo net 43:25, tačiau lietuviai suklydo vos 12 kartų, kai varžovai – net 31 sykį.

Lietuvos rinktinė perėmė 18 kamuolių, po varžovų klaidų surinko net 26 taškus ir iš viso išdalino 20 rezultatyvių perdavimų (per pertrauką buvo 6).

Ketvirtadienį Lietuvos komanda ketvirtfinalyje susitiks su Prancūzija arba Portugalija.

Lietuva: M.Rubštavičius 24, D.Stenionis 13 (5 rez. perd), D.Butka 12, A.Marčiulionis 8 (0/5 trit., 7 rez. perd.), U.Jarusevičius ir J.Rubinas po 5, E.Preibys ir A.Kiudulas po 3, N.Montvila 2.

Vokietija: M.Ratajas 15, E.Baggette 14, S.Fru 12 (15 atk. kam.).

Lietuviai čempionatą pradėjo pralaimėjimu Ispanijai 65:75, antrajame mače 69:71 po įtemptos kovos krito prieš Ukrainą. Paskutinėse grupių etapo rungtynėse mūsų šalies jaunimui pavyko 108:66 sutriuškinti Čekiją.

Vokietija kovas pradėjo pralaimėjimu 65:66 Turkijai, tuomet 76:69 palaužė Lenkiją, o galiausiai 72:76 nusileido Juodkalnijai.