2019 07 28

Rimtas pavojaus signalas: aštuoniolikmečiai krito ir prieš Italiją

Lietuvos aštuoniolikmečių rinktinė nesugebėjo reabilituotis po pirmąją Europos čempionato dieną patirto pralaimėjimo. Sekmadienio vakarą Tomo Gaidamavičiaus auklėtiniai 58:64 (17:8, 12:28, 18:20, 11:8) gavo ir Italijos bendraamžių antausį.
Lietuvos U18 krepšinio rinktinė
Lietuvos U18 krepšinio rinktinė / nuotr. FIBA

Susitikimą Lietuvos rinktinė pradėjo puikiai – per pusę pirmojo kėlinio varžovams leido įmesti 1 tašką, o patys sumetė 10 ir iškart truktelėjo į priekį. Po pirmųjų 10-ties minučių Lietuvos komanda užtikrintai pirmavo 17:8.

Tačiau antrąjį ketvirtį italai pradėjo tiesiog puikiai – spurtavo 21:4 ir išsiveržė į priekį. Lietuviai, atsidūrę besivejančių vaidmenyje, sutriko, pralaimėjo kėlinį net 12:28 ir per didžiąją pertrauką jau turėjo 7 taškų deficitą.

Per pasitarimą rimtesnių išvadų padaryti Tomo Gaidamavičiaus auklėtiniams nepavyko – trečiąjį kėlinį Italija vėl pradėjo sėkmingiau ir susikrovė dvižeklį pranašumą. Prieš lemiamą ketvirtį lietuviai atsiliko 47:56.

Deja, bet kelio, vedančio į pergalę taip ir nepavyko surasti. Nors italams labiau atitrūkti nebuvo leista, pasivyti varžovų niekaip nepavyko – pelnyta vos 11 taškų per kėlinį.

Lietuvos komandoje rezultatyviausias su 15 taškų buvo Ąžuolas Tubelis, 11 taškų pridėjo Lukas Kreišmontas.

Lietuviai pataikė vos 3 tritaškius iš 25 (12 proc.) ir 21 dvitaškį iš 39 (54 proc.). Nesisekė ir prie baudų metimo linijos – pataikyti tik 7 metimai iš 16 (44 proc.).

T.Gaidamavičiaus treniruojama komanda suklydo 19 kartų, varžovai po mūsiškių klaidų pelnė 24 taškus.

Šeštadienio vakarą lietuviai čempionatą pradėjo pralaimėjimu Rusijai. Grupių etapą pirmadienį Lietuvos rinktinė užbaigs kova su Juodkalnijos komanda, kuri pirmosiose rungtynėse nugalėjo Italiją.

Lietuva U18: Ą.Tubelis 15 (5 atk. kam.), L.Kreišmontas 11, E.Naruševičius 10,

Italija U18: D.Casarinas 13, S.M.Grantas 12, N.Filoni 10.