2021 09 11

Valensijos ekipą sutriuškinusi Šaro „Barcelona“ – Ispanijos Supertaurės finale

Šarūno Jasikevičiaus vadovaujama „Barcelona“ solidžiai žygį link Ispanijos Supertaurės. Turnyro pusfinalyje katalonai 87:68 (27:16, 18:12, 22:16, 20:24) nepasigailėjo „Valencia“ ekipos ir užtikrintai žengė į sekmadienio finalą.
Nigelas Hayesas kaunasi dėl kamuolio
Nigelas Hayesas kaunasi dėl kamuolio / „Twitter“ nuotr.

Į visus Šarūnui Jasikevičiui rūpimus klausimus jo auklėtiniai atsakė dar per pirmąją rungtynių pusę, kurioje susikrovė dviženklę persvarą ir jos iš savo rankų nebepaleido.

Valensijos ekipos krepšininkai į gilų nokdauną buvo pasiųsti pačioje susitikimo pradžioje, kuomet „Barca“ spurtavo net 16:0 ir truktelėjo į priekį 11 taškų skirtumu (19:8).

Antrajame kėlinuke katalonų pranašumas akimirką siekė net 20, trečiajame – ir 24 taškus, o į finalą ekipa pateko varžovus įveikusi galutine 19 taškų persvara.

Visą ketvirtą kėlinį aikštėje praleido Rokas Jokubaitis, sužaidęs labai solidžias rungtynes. Gynėjas iš viso ant parketo praleido 16 minučių, per kurias surinko 10 taškų (1/1 dvit., 2/2 trit., 2/2 baud.), 1 atkovotą kamuolį, 3 rezultatyvius perdavimus ir 12 naudingumo balų.

Pastebimas buvo ir kitas buvęs žalgirietis Nigelas Hayesas. Ameriketis per 18 min. pelnė 7 taškus (2/2 dvit., 1/3 trit.), atkovojo 4 kamuolius, atliko 1 rezultatyvų perdavimą ir surinko 7 naudingumo balus.

Trečiasis ex-žalgirietis – Brandonas Daviesas – tapo rungtynių MVP su 15 taškų ir 19 naudingumo balų vos per 13 minučių.

„Barcelona“: Brandonas Daviesas 15 (6/7 dvit., 5 atk. kam., 19 naud. bal.), Cory Higginsas 13 (5/6 dvit., 16 naud. bal.), Rokas Jokubaitis ir Rolands Šmits po 10, Nicolas Laprovittola 9.

„Valencia“: Josepas Puerto ir Martinas Hermannssonas po 11, Jaime Pradilla 10, Mike'as Tobey (5 atk. kam.) ir Klemenas Prepeličius po 9.

Antrajame Supertaurės turnyro pusfinalyje čempiono titulą ginsiantis Madrido „Real“ susigrums su Tenerifės „Iberostar“.

Šalies Supertaurę paskutinį sykį „Barca“ iškovojo dar 2015 metais.