2022 04 03 /2022 04 04

Audros „Žalgirio“ arenoje: pyktis ant serbų ir policijos išlydėti sirgaliai

Atsidėkoti Pauliui Jankūnui paskutinėse jo karjeros rungtynėse Eurolygoje susirinkę sirgaliai pratrūko prieš rungtynes. Šventinę atmosferą „Žalgirio“ arenoje trumpam perskrodė kurtinantis švilpimas svečių iš Serbijos atžvilgiu, vėliau peraugęs ir į daugiau žinučių, nukreiptų prieš varžovus ir Serbiją. Galiausiai įsikišti teko ir pareigūnams.
Kauno „Žalgiris“ – Belgrado „Crvena Zvezda“
Sirgalių konfliktas „Žalgirio“ arenoje / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Žalgiriečiai, kaip jau tapo įprasta, prieš rungtynių startą skambant Eurolygos himnui sustojo aikštės viduryje laikydami Ukrainą palaikydami plakatą su užrašu „sustabdykite karą“. Kartu su kauniečiais jį laikė ir trys rungtynėms teisėjavę arbitrai.

Bet priešingai nei kitų komandų atveju, Belgrado „Crvena zvezda“ krepšininkai prisijungti prie šeimininkų nepanoro.

Eriko Ovčarenko / BNS nuotr./„Crvena Zvezda“ atsisakė prisijungti prie žinutės „sustabdykite karą“.

O tai išprovokavo „Žalgirio“ sirgalius.

Kurtinančiu švilpimu jie pademonstravo savo poziciją Serbijos komandos atstovams, o iš karto po to ėmė skanduoti prieš Ukrainoje karą pradėjusios Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną.

Įdomu tai, kad tarp švilpimo sulaukusių žaidėjų buvo ir du buvę žalgiriečiai – Aaronas White'as ir Nate'as Woltersas. Pastarasis į Kauną sugrįžo pirmą kartą nuo tada, kai gynė žaliai baltų garbę, ir keliomis minutėmis anksčiau buvo pasveikintas Pauliaus Jankūno ir „Žalgirio“ aistruolių.

Eriko Ovčarenko / BNS nuotr./Kauno „Žalgiris“ – Belgrado „Crvena Zvezda“

Jau po rungtynių A.White'as tviteryje paaiškino, kad „komandai buvo liepta nesiliesti prie vėliavos“.

Neatlėgo „Žalgirio“ sirgaliai ir jau prasidėjus rungtynėms.

Vos trumpam nutilus skanduotėms, arenoje kaipmat pasigirdo šūksniai serbų adresu.

„Zvezda, ar jūs remiate karą?!“ – angliškai rėkė vienas Ukrainos atributika pasipuošęs „Žalgirio“ aistruolis.

„Serbija, eikite velniop!“ – rėkė kitas.

Aštrių frazių serbai sulaukė ir keliaudami į rūbinę po antrojo kėlinio, o grįžę iš jos sulaukė „siurprizo“.

Mariaus Milašiaus, 15min nuotr./„Žalgirio“ sirgaliai laiko NATO vėliavą

Kauniečiai juos pasitiko su NATO vėliava, kuria vėliau plevėsavo ir tribūnoje.

O trečiajame kėlinyje sirgaliai užkūrė ir prieš Serbiją nukreiptą necenzūrinę skanduotę, po kurios sekė palaikymas Ukrainai.

„Slava Ukraini! Herojam slava!“ – aidėjo „Žalgirio“ arena.

Įsikišo policija

Aistroms arenoje kunkuliuojant galiausiai įsikišo ir policijos pareigūnai.

Eriko Ovčarenko / BNS nuotr./„Crvena Zvezda“ sirgalių vėliavos „Žalgirio“ arenoje.

Už „Crvena zvezda“ komandos suolo buvo įsikūrusi serbų sirgalių grupelė, didelę rungtynių dalį plėvėsavusi Serbijos vėliava.

Ketvirtojo kėlinio pabaigoje „Žalgirio“ sirgaliai pabandė atimti vėliavą iš „Crvena zvezda“ gerbėjų, bet to padaryti nepavyko – įsikišo policija, dėl saugumo kelis serbų ekipos aistruolius prieš pratęsimą išlydėjusi iš arenos.

Jie jau nebematė, kaip fantastišką pratęsimą išplėšęs „Žalgiris“ per papildomą laiką padovanojo pergalę kapitonui P.Jankūnui paskutinėse jo karjeros rungtynėse Eurolygoje – 103:98.

Kodėl serbai nepalaiko Ukrainos?

„Crvena zvezda“ žaidėjų laikysena Kaune neturėtų stebinti bent kiek susipažinusius su serbų požiūriu į Ukrainoje vykstantį žiaurų karą.

Eurolygos rungtynėse Belgrade šeimininkų sirgaliai skanduoja „serbai ir rusai bus broliais amžinai“.

Paramą Rusijai serbai reiškia ir futbolo rungtynėse, o to priežastys slypi ir Serbijos istorijoje, ir giliai serbų sportą apraizgiusiuose rusiškuose piniguose.

Plačiau apie tai, kodėl serbų sportas nepalaiko Ukrainos, galite sužinoti čia.