2022 03 08

Apkartęs Željko vizitas – skrajojęs „Lietkabelis“ nupūtė „Partizan“

Legendinio Željko Obradovičiaus vizitas Panevėžyje apkarto. Vienas Europos taurės favoritų Belgrado „Partizan“ (9-4) klubas Aukštaitijos sostinėje turėjo net 29 taškų deficitą ir 78:93 (24:24, 13:29, 18:27, 23:13) nusileido „Lietkabelio“ krepšininkams (7-4).
Gediminas Orelikas
Gediminas Orelikas / Teodoro Biliūno / BNS nuotr.

Devyniskart Eurolygos čempiono treniruojamas „Partizan“ dar prieš kelias dienas įtikinamai įveikė Eurolygoje rungtyniaujančią Belgrado „Crvena zvezda“, o „Cido“ arenoje tik kėlinį priešinosi Lietuvos komandai.

Pirmajame ketvirtyje „Lietkabelis“ turėjo 8 taškų pranašumą, bet sėkmingai kėlinį uždaręs Kevinas Punteris paskutinėmis sekundėmis išlygino rezultatą (24:24).

Rungtynės netikėta vaga pasisuko antro kėlinio pradžioje. „Lietkabelis“, vedamas net penkis pirmus tritaškius pataikiusio Gedimino Oreliko, rinko taškus, o „Partizan“ užstrigo vietoje ir net septynias minutes nepelnė taškų. Tai lėmė panevėžiečių spurtą 20:0, po kurio Nenado Čanako treniruojama komanda ėmė triuškinti varžovus, o įpusėjus mačui pirmavo 53:37.

Po ilgosios pertraukos svečiai iš Belgrado atsitiesti nesugebėjo. Ž.Obradovičiaus veido spalva tapo panaši į bordines šeimininkų aprangas, kai „Lietkabelis“ dar sykį smogė varžovams, o kėlinio pabaigoje skirtumas tarp komandų pasiekė net 29 taškus (78:49).

Teodoro Biliūno / 15min nuotr./Željko Obradovičius

Ketvirtajame kėlinyje situacija ant parketo nepasikeitė. „Lietkabelis“ didžiąją dalį kėlinio išlaikė didesnį nei 20 taškų pranašumą ir kiek priartėti varžovams leido tik paskutinėmis minutėmis, bei iškovojo vieną įspūdingiausių pergalių klubo istorijoje.

„Lietkabelis“ su kaupu atsirevanšavo varžovams už nesėkmę Belgrade, kur lapkritį „Partizan“ laimėjo 84:77.

Panevėžiečiai po šios pergalės pasivijo Paryžiaus „Metropolitans 92“ ir Andoros „MoraBanc“ klubus, su kuriais dabar A grupėje dalinasi 3-5 vietas. „Partizan“ (9-4) yra antras.

Kitas rungtynes „Lietkabelis“ žais lygiai po savaitės, kai svečiuosis Badalonoje pas grupėje pirmaujančią „Joventut“ komandą.

„Lietkabelis“: Gediminas Orelikas (5/7 trit.) ir Džordže Gagičius (7/9 dvit., 7/10 baud., 25 naud. bal.) po 21, Vytenis Lipkevičius 14 (5 rez. perd.), Kristupas Žemaitis 11 (8 rez. perd.), Panagiotis Kalaitzakis 10.

„Partizan“: Kevinas Punteris 20, Rade Zagoracas 16, Yamas Madaras 12.

15min fiksavo svarbiausius rungtynių įvykius.

Rungtynių eiga

IV kėlinys. „Lietkabelis“ – „Partizan“ 93:78 (24:24, 29:13, 27:18, 13:23)

40 min. Po septynių klaidų iš eilės – pagaliau taškai (93:78) ir rami rungtynių pabaiga.

38 min. Skirtumas po ilgo laiko mažesnis nei 20 taškų (91:72).

36 min. Situacija aikštėje stabili, o tuo pačiu – ir palanki „Lietkabeliui“ (91:68).

33 min. Panašu, kad serbams jau verta sudėti ginklus (85:58).

32 min. Septyni iš eilės svečių taškai, bet jie menkai keičia situaciją (80:58).

III kėlinys. „Lietkabelis“ – „Partizan“ 80:55 (24:24, 29:13, 27:18)

30 min. Po trijų ketvirčių praktiškai ramu (80:55).

28 min. Skirtumas auga greičiau nei Rusijos rublio kursas (78:49).

28 min. „Vieni vartai“, kaip pasakytų klasikai (76:49).

27 min. Skirtumas tarp komandų jau darosi nepadorus (73:49).

26 min. P.Kalaitzakio tritaškis (68:46).

24 min. Vėl sėkminga „Lietkabelio“ atkarpa (63:42).

23 min. Svečiai iš Belgrado pamažu tirpdo atsilikimą (55:42).

II kėlinys. „Lietkabelis“ – „Partizan“ 53:37 (24:24, 29:13)

20 min. K.Punteris paskutinę sekundę smeigia tritaškį (53:37).

19 min. Dž.Gagičiaus du su pražanga (51:30).

18 min. „Partizan“ jau pasižymėjo, bet skirtumas nenustoja augti (48:26).

17 min. Serbai be taškų beveik septynias minutes, o „Lietkabelio“ persvara jau 20 taškų (44:24).

16 min. Željko veido spalva tuoj prilygs „Lietkabelio“ aprangoms (42:24).

16 min. Šio kėlinio rezultatas jau 16:0, o „Lietkabelis“ ima triuškinti varžovus (40:24).

14 min. 5 iš 5! G.Orelikas tiesiog nesustabdomas (38:24).

13 min. G.Oreliko jau ketvirtas tritaškis ir trykštančios emocijos sukūrus dviženklę persvarą (35:24).

12 min. Željko prašo pauzės po Dovydo Giedraičio metimo (32:24).

12 min. „Lietkabelis“ startuoja antrajame kėlinyje dviem tritaškiais (30:24).

I kėlinys. „Lietkabelis“ – „Partizan“ 24:24

10 min. K.Punteris 6 taškais iš eilės lygina rezultatą (24:24).

9 min. Dž.Gagičius renka lengvus taškus iš po krepšio (24:18).

7 min. Kevinas Punteris drasko „Lietkabelio“ gynybą (20:16).

6 min. G.Orelikas baudų metimais augina persvarą iki rekordinės (18:10).

5 min. Puiki „Lietkabelio“ atkarpa tęsiasi (14:8).

3 min. Baudų metimais panevėžiečiai jau priekyje (9:8).

3 min. G.Orelikas įmetė tritaškį, bet kosminiu metimu atsako ir Rade Zagoracas (5:8).

1 min. Sėkminga rungtynių pradžia svečiams, o pirmuosius taškus panevėžiečiams įmetė Dž.Gagičius (2:5).

„Lietkabelio“ starto penketas: Kristupas Žemaitis, Panagiotis Kalaitzakis, Vytenis Lipkevičius, Gediminas Orelikas ir Džordže Gagičius.