2023 06 17

Žingsniu arčiau titulo: „Barca“ pergalingai pradėjo finalo seriją

Šarūno Jasikevičiaus treniruojama „Barcelona“ Ispanijos čempionų titulo medžioklę pradėjo pergalingai. Katalonai pirmosiose finalo serijos rungtynėse 97:88 (28:23, 19:27, 16:11, 34:27) nugalėjo Madrido „Real“ ir serijoje iki trijų pergalių išsiveržė į priekį 1-0.
Šarūnas Jasikevičius ir „Barcelona“ krepšininkai
Šarūnas Jasikevičius ir „Barcelona“ krepšininkai / ZUMAPRESS / Scanpix nuotr.

„Real“ geriau pradėjo susitikimą ir pirmajame kėlinyje pirmavo 12:4, bet katalonai greitai perėmė iniciatyvą ir po spurto 17:6 laimėjo pirmą ketvirtį 28:23.

Antrajame kėlinyje „Barcelona“ pranašumas kelis sykius išaugo iki 7 taškų, bet kur kas geriau jį užbaigęs karališkasis klubas įpusėjus mačui pirmavo 50:47.

Po ilgosios pertraukos komandos labai sunkiai rinko taškus – įpusėjus ketvirčiui abi buvo pelniusios vos po 4, bet greičiau įsibėgėjusi „Barcelona“ džiaugėsi pranašumu prieš lemiamą kėlinį – 63:60.

Katalonai stipriai truktelėjo į priekį ketvirto kėlinio starte, kai 11:0 spurtą tritaškiu užbaigęs Alexas Abrinesas pirmą kartą nutolino savo komandą dviženkliu skirtumu (74:64).

„Real“ veteranai Sergio Rodriguezas ir Sergio Llullas bandė gelbėti savo komandą taikliais metimais, bet „Barca“ taikliai šaudė baudų metimus, išlaikė atstumą nuo varžovų ir išsaugojo pergalę.

Rokas Jokubaitis nugalėtojams per 15 minučių įmetė 2 taškus (1/2 dvit., 0/2 trit.), atkovojo ir prarado po 2 kamuolius, atliko 7 rezultatyvius perdavimus ir surinko 6 naudingumo balus.

Antrąsias rungtynes komandos sekmadienį vėl žais Barselonoje.

„Barcelona“: Nicolas Laprovittola 19 (5 rez. perd.), Sertacas Sanli ir Nikola Mirotičius (7 atk. kam.) po 14, Tomašas Satoransky 11, Janas Vesely, Oscaras Da Silva ir Alexas Abrinesas po 10.

„Real“: Sergio Rodriguezas 16 (4/4 trit.), Walteris Tavaresas 15 (7 atk. kam.), Sergio Llullas 14, Guerschonas Yabusele 11.