2021 05 30

Svajone, lik sveika: Lietuvos 3x3 krepšinio rinktinės Tokijuje nebus

Lietuvos trijulių krepšinio rinktinei nepavyko iškovoti bilieto į Tokijo olimpines žaidynes. Atrankos turnyro ketvirtfinalyje mūsų šalies komanda 19:21 dramatiškai krito prieš favorite laikytą Latviją.
Darius Tarvydas
Darius Tarvydas / nuotr. FIBA

Į olimpines žaidynes pateks trys olimpinėje atrankoje Grace aukščiausias vietas iškovojusios komandos. Deja, Lietuvos tarp jų jau tikrai nebus.

Rungtynių pradžia buvo labai nervinga, komandos per pirmą minutę nepelnė nė vieno taško, o D.Tarvydas pasižymėjo gražiu bloku. Vis tik net du tolimi lietuvių metimai net nelietė lanko. Galiausiai Lietuvos rinktinės taškų sąskaitą dvitaškiu atidarė pats D.Tarvydas.

M.Kumpys ir D.Tarvydas įsmeigė po tritaškį, Š.Vingelis pridėjo dvitaškį ir puolimo variklis užsikūrė. Sužaidus keturias minutes, priekyje 8:6 buvo lietuviai.

M.Kumpys skirtumą padidino dėjimu, A.Pukelis išnaudojo ūgio persvarą (10:6) ir Latvijos komanda buvo pradėjusi nervintis, bet tuomet atsakė dvitaškiu ir tritaškiu su pražanga – 10:10.

Š.Vingelis žadino lietuvius tritaškiu, bet jam atsakė tuo pačiu varžovas (13:13). Keletas sėkmingų Latvijos atakų ir lietuviai jau atsiliko 13:15.

„Jie turi 6 pražangas, bandom agresyviai!“ – pasitarime kalbėjosi Lietuvos rinktinė ir grįžusi į aikštę iškart sušvelnino atsilikimą (14:15), tačiau praleido skaudų tritaškį (14:17).

Š.Vingelis buvo karštas prie tritaškio linijos, bet varžovų stabdyti nesisekė – 20:17 priekyje buvo latviai.

„Reikia apsigint ir išleidžiam Šarą ant trajako“, – toks buvo planas prieš lemiamą susitikimo atkarpą.

M.Kumpys sumažino atsilikimą iki minimumo 19:21, bet latviai uždarė rungtynes prasiveržimu ir sudėtingu metimu.

Lietuvos rinktinėje žaidė Aurelijus Pukelis, Modestas Kumpys, Darius Tarvydas ir Šarūnas Vingelis.