Metinė prenumerata tik 7,99 Eur. Dabar tikrai ne metas nustoti skaityti!
2019 01 30

A.Parachouskio metimas su sirena išgelbėjo „Ryto“ sezoną Europos taurėje

Vilniaus „Ryto“ krepšininkai žūtbūtiniame mūšyje šventė milžiniškos svarbos pergalę. Dainiaus Adomaičio auklėtiniai išvykoje po pergalingo Arciomo Parachouskio metimo su sirena 78:77 (30:28, 14:12, 20:17, 14:20) palaužė Belgrado „Partizan“ ekipą ir savo likimą Europos taurėje spręs po savaitės namuose.
Artiomas Parachovskis
Artiomas Parachovskis / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

Iki „Top 16“ etapo pabaigos liko vos vienerios rungtynės. „Siemens“ arenoje kitą savaitę sostinės komanda priims „Monaco“ krepšininkus. Situacija paprasta: jei vilniečiai laimi – žengia į ketvirtfinalį, jei pralaimi – sezonas Europoje yra baigtas.

Mačas Belgrade prasidėjo uraganiniu puolimu. Pirmąjį kėlinį „Rytas“ laimėjo net 30:28, o Eimantas Bendžius startavo per 10 minučių suversdamas net 15 taškų.

Antrasis kėlinys jau buvo ramesnis – komandų puolimas nebuvo toks efektyvus, o į didžiąją pertrauką ekipos iškulniavo vilniečiams pirmaujant 44:40.

Trečiajame kėlinyje „Ryto“ krepšininkai buvo sugebėję įgyti dviženklę persvarą (60:49), tačiau „Partizan“ ekipa spurtavo 8:0 ir ilgai krautas pranašumas ištirpo lyg sniegas pavasarį.

Vos prasidėjus lemiamam ketvirčiui svečiai vėl galėjo pasigirti dviženkliu pranašumu (67:57), bet Belgrado ekipa, likus žaisti dar dvi minutes, jį nukirpo iki vieno taškelio (73:72).

Likus žaisti 2,7 sekundės, „Rytas“ dar atsilikinėjo, tačiau tada A.Parachouskis smeigė pergalingą metimą su sirena ir nukalė pergalę.

Iš viso vidurio puolėjas pelnė net 22 taškus, pataikydamas 10 dvitaškių iš 11. Taip pat A.Parachouskis nusiėmė 8 kamuolius, 2 kartus suklydo, išrašė 3 ir gavo 1 bloką, 3 kartus prasižengė ir išprovokavo 6 varžovų nuobaudas. „Centro“ sąskaitoje – 30 naudingumo balų.

Baltarusis pagerino savo rezultatyvumo Europos taurėje rekordą ir pakartojo geriausią pasiekimą pagal naudingumo balus.

Puikų mačą sužaidė ir E.Bendžius, pelnęs 21 tašką, o tai – jo rezultatyvumo rekordas Europos taurės turnyre. Puolėjas pataikė 5 tritaškius iš 9 bandymų.

Vilniečiai šiose rungtynėse pataikė 9 tolimus metimus iš 22 (41 proc.) ir 18 dvitaškių iš 34 (53 proc.).

Kovą dėl kamuolių „Rytas“ laimėjo 38:35. Tiesa, D.Adomaičio auklėtiniai suklydo 15 kartų, „Partizan“ padovanojo tik 7 kamuolius.

„Partizan“: J.Landale'as 14 (5 atk. kam.), B.Sy 13, V.Marinkovičius ir A.Renfroe (8 atk. kam., 11 rez. perd.) po 11.

„Rytas“: A.Parachouskis 22 (10/11 dvit., 2/4 baud. met., 8 atk. kam., 30 naud. bal.), E.Bendžius 21 (5/9 trit., 5 atk. kam., 22 naud. bal.), R.Stipčevičius 12 (7 atk. kam.), Ch.Krameris 10 (7 rez. perd., 20 naud. bal.), DJ Seeley 7, D.Sirvydis ir M.Echodas po 3.

„Partizan“ Statistika „Rytas“
21/47 (45 proc.) Dvitaškiai 18/34 (53 proc.)
10/25 (40 proc.) Tritaškiai 9/22 (41 proc.)
5/7 (71 proc.) Baud. met. 15/20 (75 proc.)
35 (11 puolime) Atk. kam. 38 (8 puolime)
21 Rez. perd. 18
7 Klaidos 15

Rungtynių eiga. „Partizan“ – „Rytas“

Ketvirtas kėlinys. „Partizan“ – „Rytas“

Likus 10 sek. J.Landale'as pataikė iš po krepšio. „Rytas“ pralaimi – 76:77.

Likus 50 sek. A.Parachouskis pelnė itin svarius taškus ir išvedė „Rytą“ į priekį – 76:75.

39 min. DJ Seeley nubaustas technine pražanga – 73:73.

38 min. Svečių persvara sumažėjo jau iki minimumo – 73:72.

37 min. R.Stipčevičius sumetė baudų metimus ir padidino skirtumą iki 6 taškų, bet jį per pusę nubraukė B.Sy – 73:70.

36 min. J.Landale'as atsitiesė dviem sėkmingomis atakomis iš eilės. Dviženklis vilniečių pranašumas vėl išgaravo – 71:67.

34 min. Komandos apsikeitė dvitaškiais. Laikas tirpsta, o „Rytas“ toliau priekyje – 71:63.

33 min. DJ Seeley buvo atstatęs dviženklį pranašumą, bet A.Page'as vėl jį sumažino – 69:61.

31 min. A.Parachouskis pelnė dar du taškus su pražanga ir svečių pranašumas vėl išaugo – 67:57.

Trečias kėlinys. „Partizan“ – „Rytas“ 57:64 (28:30, 12:14, 17:20)

30 min. A.Parachouskis įkrovė iš viršaus, vilniečiai apsigynė ir kėlinį užbaigė R.Stipčevičiaus dvitaškiu. Prieš lemiamą ketvirtį D.Adomaičio auklėtiniai priekyje – 64:57.

29 min. Dar vienas tolimas dūris į svečių krepšį. Iš dviženklės „Ryto“ persvaros liko trys taškeliai – 60:57.

28 min. V.Marinkovičius pataikė tritaškį, o M.Echodas sužingsniavo. Vilniečių persvara vėl kiek aptirpo – 60:54.

27 min. „Partizan“ prametė tris tolimus metimus iš eilės. E.Bendžius baudos metimu padidino atotrūkį iki devynių taškų,o R.Stipčevičius – iki 11-kos – 60:49.

25 min. M.Echodas pelnė pirmuosius savo taškus, tačiau neapsigynė – 56:49.

24 min. E.Bendžius pataikė iš toli! „Ryto“ pranašumas augo, o E.Bendžius rinko jau 20-ąjį tašką – 52:44.

B.Sy o minutės pertraukėlės sušvelnino skirtumą tritaškiu.

23 min. Dar vienas puikus A.Parachouskio epizodas. Šįkart „centras“ pelnė dvitaškį su pražanga bei padidino skirtumą – 49:44.

22 min. A.Parachouskis kėlinį pradėjo dvitaškiu, tačiau jam A.Page'as atsakė tolimu metimu. Vilniečiai vis dar priekyje – 46:43.

Antras kėlinys. „Partizan“ – „Rytas“ 40:44 (28:30, 12:14)

20 min. Puikus Ch.Kramerio reidas iki krepšio ir du taškai. Varžovai atsakė tritaškiu, o paskutinė „Ryto“ ataka nebuvo sėkminga. Po dviejų kėlinių vilniečiai priekyje keturiais taškais.

17 min. A.Butkevičius apdovanojo varžovą įspūdingu bloku.

16 min. Lengvi A.Parachouskio taškai po R.Stipčevičiaus perdavimo. Vilniečiai išlaiko pranašumą – 40:33.

15 min. R.Stipčevičius smeigė tritaškį ir dar padidino atotrūkį – 38:31.

13 min. Kėlinį „Rytas“ pradėjo kokybiškesniu žaidimu ir įgijo persvarą – 35:31.

Primas kėlinys. „Partizan“ – „Rytas“ 28:30

10 min. E.Bendžius pataikė dar vieną tritaškį! Jo sąskaitoje – jau 15 taškų, o „Rytas“ priekyje – 30:28.

9 min. E.Bendžius sumetė tris baudų metimus, tritaškį pridėjo aikštėje pasirodęs D.Sirvydis – 27:25.

7 min. Dar vienas dėjimas į svečių krepšį, į kurį Ch.Krameris atsakė pataikydamas iš toli – 21:21.

6 min. D.Gagičius įkrovė iš viršaus ir vilniečiai jau atsilikinėjo, bet E.Bendžius situaciją pataisė tritaškiu – 18:17.

5 min. R.Zagoracas ir A.Renfroe smeigė po tolimą strėlę į „Ryto“ krepšį, tuo pačiu atsakė ir E.Bendžius – 15:15.

3 min. D.Gagičius įkrovė iš viršaus, o E.Bendžius prasižengė puolime. Į varžovo taškus Ch.Krameris atsakė dviem taškais su pražanga. Vilniečiai laikosi priekyje – 10:6.

2 min. A.Parachouskis puikiai išnaudojo fizines savybes ir pelnė lengvus taškus, dar du pridėjo Ch.Krameris – 7:2.

1 min. E.Bendžius pabandė laimę iš toli, tačiau kamuolys nelietė lanko, o A.Parachouskis nupūtė varžovo metimą.

E.Bendžius reabilitavosi ir atidarė rungtynių taškų sąskaitą. „Rytas“ priekyje – 3:2.

Startiniai komandų penketai:

„Partizan“: Bandja Sy, Rade Zagoracas, Alexas Renfroe, Jockas Landale'as, Djordje Gagičius.

„Rytas“: Chrisas Krameris, DJ Seeley, Arnas Butkevičius, Eimantas Bendžius, Arciomas Parachouskis.

Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?