2019 07 09

A.Kavaliauskas deda tašką: penki svarbiausi karjeros štrichai

Antanas Kavaliauskas pirmadienio rytą nusprendė padėti tašką. Sportinius batelius ant vinies pakabinęs sportininkas vaizdingu laišku atsisveikino su per karjerą sutiktais komandų draugais bei treneriais ir padėkojo sirgaliams, kurie jį palaikė per 13 profesionalios karjeros metų. 24sek pateikia penkis svarbiausius A.Kavaliausko karjeros epizodus, geriausiai įprasminančius ant parketo nueitą kelią.
Antanas Kavaliauskas
Antanas Kavaliauskas / Josvydo Elinsko / 15min nuotr.
A.Kavaliausko pasiekimai
  • Europos vicečempionas (2015)
  • Pasaulio jaunimo (iki 21 metų) čempionas (2005)
  • Du kartus Latvijos čempionas (2012, 2013)
  • BBL taurės laimėtojas (2012)
  • LKL sezono MVP (2015)
  • Tris kartus LKF Karaliaus Mindaugo taurės laimėtojas (2016–2018)
  • Karaliaus Mindaugo taurės MVP (2016)
  • Tris kartus LKL čempionas (2017, 2018, 2019)

Auksinis triumfas Argentinoje

Vilniuje gimęs 34-erių krepšininkas subrendo Jungtinėse Valstijose. Į šią šalį jis atvyko 2003-aisiais mokėdamas vos tris žodžius: „Yes, no ir Okay“. Vos per tris mėnesius išmokęs anglų kalbą aukštaūgis pradėjo mokytis ir žaisti Bartono koledžo komandoje. Čia buvusios tinklininkės sūnus tapo savarankiškesnis, priaugo svorio (dažnai kirsdamas mėsainius „McDonald's“ restoranuose) ir pradėjo rungtyniauti vidurio puolėjo pozicijoje.

Po dvejų metų Bartone A.Kavaliauskas persikėlė į Teksaso A&M universitetą. Būtent 2005-ųjų vasarą aukštaūgis pasiekė svaiginančių aukštumų jau vilkėdamas ir marškinėlius su užrašu „Lietuva“.

Argentinoje vykusiame pasaulio jaunimo (iki 21 metų) čempionate lietuviai iškovojo auksą, finale 65:63 laimėję nervų trilerį prieš Graikiją. Lemiamame mače A.Kavaliauskas pelnė devynis taškus ir atkovojo penkis kamuolius.

Ramūno Butauto treniruotoje auksinėje komandoje pagrindiniais smuikais griežė Renaldas Seibutis, Paulius Jankūnas, Jonas Mačiulis, Artūras Jomantas ir Stepas Babrauskas.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Rungtynių akimirka
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Rungtynių akimirka

Netikėtas šansas

2012-aisiais A.Kavaliauskas išgyveno vieną įsimintiniausių vasarų. JAV su šeima laiką leidęs krepšininkas jau buvo nusiteikęs per televizorių stebėti Londono olimpines žaidynes, kai sulaukė skambučio iš Lietuvos ir kvietimo pakeisti traumą patyrusį Robertą Javtoką.

Tuomet 27-erių vidurio puolėjas neabejojo nė akimirkos. Jis grįžo į komandą, iš kurios turėjo pasitraukti po kontrolinių varžybų maratono dar prieš olimpines atrankos kovas.

A.Kavaliausko karjera
2007–2008 Atėnų „Panionios“ (Graikija)
2008–2009 „Kavala“ (Graikija)
2009–2010 „Juvecaserta“ (Italija)
2010–2011 „Societa Veroli“ (Italija)
2011–2013 Rygos VEF (Latvija)
2013–2014 „Bilbao Basket“ (Ispanija)
2014–2016 Vilniaus „Lietuvos rytas“
2016–2019 Kauno „Žalgiris“

Tuometinis rinktinės treneris Kęstutis Kemzūra prisipažino, kad buvo svarstoma ir Donato Motiejūno kandidatūra, tačiau šis krepšininkas tuo metu buvo susikoncentravęs ties NBA ir būtų atvykęs tik „kritinės situacijos atveju“.

A.Kavaliauskas, skirtingai nei D-Mo, sutiko sugrįžti į komandą ir jai padėti netgi nebūdamas tikras dėl vietos sudėtyje, o, be to, buvo parankus K.Kemzūrai, nes puikia žinojo visas žaidimo schemas.

Galiausiai R.Javtokas pasveikti nespėjo, A.Kavaliauskas pateko į galutinį dvyliktuką ir Londone žaidė solidžiai, rinkdamas po 4,6 taško bei atkovodamas 3,2 kamuolio.

Nacionalinės rinktinės marškinėlius Antanas vilkėjo ir po ketverių metų Rio de Žaneiro olimpiadoje, o vienintelį medalį su nacionaline komanda iškovojo 2015-aisiais, kai Europos čempionate Prancūzijoje laimėjo sidabrą.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Antanas Kavaliauskas
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Antanas Kavaliauskas

„Ryto“ didvyris

2016-ųjų vasarį Vilniaus „Lietuvos rytas“ po 300 savaičių iškovojo trofėjų – triumfavo sostinėje vykusiame Karaliaus Mindaugo taurės turnyre.

Finale sostinės klubas sugebėjo paneigti visas išankstines prognozes ir nugalėjo savo principinį varžovą Kauno „Žalgirį“ – 67:57. A.Kavaliauskas buvo pagrindinis šios pergalės kaltininkas, pelnęs 20 taškų, atkovojęs 7 kamuolius bei atsiėmęs turnyro MVP prizą.

„Kasmet tas trofėjų badas buvo vis sunkesnis ir sunkesnis. Pačiam klubui tikrai nebuvo lengva“, – nutraukęs šešis metus užsitęsusį klubo titulų „badą“ tuomet kalbėjo triumfuojantis A.Kavaliauskas. Tai buvo savaitgalis, kurio metu vidurio puolėjas turbūt žaidė geriausią krepšinį savo karjeroje.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Antanas Kavaliauskas
Luko Balandžio / 15min nuotr./Antanas Kavaliauskas

Kontroversiškas karjeros posūkis

Bet jau po kelių mėnesių buvęs „Žalgirio“ duobkasys apsivilko žalius marškinėlius.

A.Kavaliauskas buvo tik trečiasis „Lietuvos ryto“ žaidėjas, perėjęs į „Žalgirį“ iškart po sezono Vilniuje. Prieš tai taip nutiko su Artūru Javtoku (2003 m.) ir Dariumi Songaila (2014 m.), bet jie nebuvo tokie sostinei prisiekę krepšininkai.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Antanas Kavaliauskas
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Antanas Kavaliauskas

Tuo tarpu A.Kavaliausko atvaizdas puikavosi Vilniuje ant reklaminių stendų. Jis buvo „Lietuvos ryto“ veidas – žmogus, reprezentavęs visą komandą.

„Niekada nežaisiu „Žalgiryje“ – karjeros piko Vilniaus komandoje metu buvo netgi pareiškęs A.Kavaliauskas, bet po poros metų buvo priverstas kardinaliai pakeisti savo nuomonę.

„Žinojau, kad bus reakcija, daug pasipiktinimo ir panašiai. Viskas buvo laukta ir tikėtasi. Tos visi monetos, žiebtuvėliai... Suprantu, kad Vilniaus sirgaliams pikta. Bet tai ne mano pasirinkimas. Nebuvo taip, kad aš paėmiau ir sugalvojau pabėgti. Norėjau laimėti su ta komanda, bet dabar labai džiaugiuosi, kad esu „Žalgirio“ dalimi. Žinai, aš tikrai nė kiek nesigailiu ir labai džiaugiuosi, kad ir kokios pasekmės bebūtų“, – pasitikdamas paskutinę savo karjeros stotelę, kalbėjo A.Kavaliauskas.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Antano Kavaliausko sugrįžimas į Vilnių: priešiškas „Lietuvos ryto“ sirgalių sutikimas
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Antano Kavaliausko sugrįžimas į Vilnių: priešiškas „Lietuvos ryto“ sirgalių sutikimas

Bronzinis Belgradas

Persikėlimas į didžiausio priešo teritoriją nebuvo lengvas. Buvęs Vilniaus „Lietuvos ryto“ kapitonas ilgai ieškojo kelio į žalias „Žalgirio“ gerbėjų širdis.

Kurį laiką vidurio puolėjas buvo bene labiausiai kritikuojamas žalgirietis Kaune, tačiau jį globojo Šarūno Jasikevičiaus skydas. Treneris, pasitaikius menkiausiai progai, stengėsi pagirti vilnietį ir galiausiai šis kantrus pasitikėjimas atsipirko.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Šarūnas Jasikevičius ir Antanas Kavaliauskas
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Šarūnas Jasikevičius ir Antanas Kavaliauskas

Bėgant mėnesiams A.Kavaliauskas tapo vis svarbesne „Žalgirio“ sistemos dalimi ir 2018-aisiais pasiekė klubinės karjeros viršūnę – Belgrade laimėjo Eurolygos trečią vietą.

Pasibaigus šiemetiniam sezonui tie patys „Žalgirio“ gerbėjai jau norėjo, kad patikimas Šaro karys dar bent metams liktų komandoje ir padėtų jai tomis sunkiomis akimirkomis, kai reikia ieškoti atsarginio varianto, tačiau pirmadienio rytą A.Kavaliauskas nusprendė išplatinti atsisveikinimo laišką, kuriuo savo karjeroje padėjo tašką.

View this post on Instagram

June 1st 2019 was my last game professionally. It was a championship game, the last game of the season and at that time I was not sure that it was my last game as a professional basketball player. The time has come for me to open a new chapter in my life, and for those who know me well know that I would have liked to slip away unnoticed, just move on and not say anything, but the right thing to do is say thank you to all the people that were involved in my basketball life. It was not an overnight decision. I made this decision with a calmness in my heart and a smile on my face Something I have been contemplating for some time now, especially with my injuries this season. Thank you everyone who I had a chance to play with and play against. Thank you to my family for being there every single day. Thank you to all the coaches that I had the opportunity to learn from and work with. Finally a big thank you to BC Zalgiris for welcoming me and giving me the opportunity to play for such an incredible organization. I could not be prouder to have worn the green and white and time I spent in Kaunas and all that we accomplished together will never be forgotten (always in my heart). I knew this change was inevitable, and at this time it feels right to make this change now. To continue play not at my 100%, take pain pills like skittles every day and not be happy with my own performance is not the way to do it ,quitting while you are ahead is not the same thing as quitting. Antanas Kavaliauskas #theend #greatcareer #nomorepainpills #newpage #zaliabalta #visikaunozalgiriofanai #bczalgiris

A post shared by Antanas Kavaliauskas (@antanas44) on

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai