Su 15 diena! Metinė prenumerata vos 7,99 Eur+DOVANA
2020 01 11

Netikėtas pažeminimas: „Lietkabelis“ namuose be gailesčio pervažiavo „Neptūną“

Nors Panevėžio „Lietkabelis“ ir Klaipėdos „Neptūnas“ yra kaimynai Lietuvos krepšinio lygos (LKL) turnyro lentelėje, vaizdas aikštėje šeštadienį priminė skirtingų lygių varžovų akistatą. Nenado Čanako vadovaujami panevėžiečiai namuose net 102:64 (30:14, 22:21, 32:14, 18:15) sudorojo svečius iš uostamiesčio.
Tomas Dimša
Tomas Dimša / Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr.

Po laimėjimo Panevėžio ekipa (12-6) pakilo į antrąją vietą turnyro lentelėje, o klaipėdiečiai (10-8) liko ketvirtoje pozicijoje.

Į priekį „Lietkabelis“ šovė jau pirmajame kėlinyje. Gerą toną šeimininkams uždavė po krepšiu reikalus tvarkęs Martynas Sajus, tritaškiais prie centro prisijungė Vytenis Lipkevičius ir Margiris Normantas. Po pirmųjų 10-ties minučių Panevėžio ekipa pirmavo 30:14.

Klaipėdiečiai antrajame kėlinyje buvo sumažinę atsilikimą iki vienženklio, tačiau Tomo Dimšos ir Mariaus Valinsko tolimi šūviai vėl atitolino „Lietkabelį“. Į didžiąją pertrauką ekipos išėjo panevėžiečiams pirmaujant 52:35.

Trečias kėlinys tapo tikru „Lietkabelio“ vakarėliu. Dominavę aikštės šeimininkai, baigiantis ketvirčiui, įgijo net 36 taškų pranašumą (82:46).

Paskutinės 10 minučių tapo tiesiog formalumu. „Lietkabelis“ ramiai laukė pergalės, o „Neptūnas“ – šio košmaro pabaigos. Likus žaisti 3 minutes, komandas skyrė jau 40 taškų (98:58).

Net 24 taškus nugalėtojams pelnė nė karto neprametęs Martynas Sajus (11/11 dvit.). Jo sąskaitoje – 29 naudingumo balai ir naujas karjeros rezultatyvumo rekordas.

Pralaimėjusiems 10 taškų pelnė Osvaldas Olisevičius. Jis – vienintelis klaipėdiečių žaidėjas, sugebėjęs surinkti dviženklį taškų skaičių.

Kovą dėl kamuolių „Lietkabelis“ laimėjo net 43:17.

Dvitaškius nugalėtojai metė 75 proc. (27/36), o tritaškius – 37 proc. (10/27) taiklumu. Neptūniečiai iš arti atakavo 44 proc. (16/36), iš toli – 36 proc. (7/19) taiklumu.

„Lietkabelis“: M.Sajus 24 (11/11 dvit.), M.Normantas 17, Ž.Šakičius 13 (7 atk. kam.), R.Kuksikas 11 (6 atk. kam.), T.Dimša (7 rez. perd.) 10.

„Neptūnas“: O.Olisevičius 10, Ž.Janavičius, D.Dorsey ir M.Jogėla po 8.

Rungtynių eiga. „Lietkabelis“ – „Neptūnas“ 102:64

Ketvirtas kėlinys. „Lietkabelis“ – „Neptūnas“

40 min. Rungtynės baigėsi.

39 min. Štai ir šimtasis taškas. Jį pelnė G.Maldūnas – 100:63.

36 min. Tai yra pažeminimas. „Lietkabelis“ padidino pranašumą iki 40-ties taškų – 98:58.

31 min. „Neptūnas“ kentėjo, ginčijosi su teisėjais.

Trečias kėlinys. „Lietkabelis“ – „Neptūnas“ 84:49

30 min. Panevėžiečiai mėgaujasi krepšiniu, o štai klaipėdiečiai išgyvena tikrą agoniją.

26 min. Panevėžiečiai siautėja toliau. G.Biruta atsidarė dvitaškiu su pražanga naujajame savo klube, T.Rinkevičius gavo techninę pražangą – 80:45.

22 min. S.Galdikas užvažiavo alkūne V.Lipkevičiui į veidą. Labai negražus jo veiksmas. „Lietkabelis“ toliau pirmauja, o S.Galdikui užfiksuota nesportinė pražanga – 56:35.

Antras kėlinys. „Lietkabelis“ – „Neptūnas“ 52:35

20 min. Per pirmus du kėlinius matėme „Lietkabelio“ dominavimą.

17 min. O.Olisevičius vienintelis pataikė iš toli „Neptūno“ gretose, bet M.Sajus toliau dominavo po krepšiu – 50:28.

15 min. Du M.Sajaus taškai su pražanga ir T.Dimšos tritaškis skandina svečius – 46:25.

14 min. „Neptūnas“ bandė mažinti skirtumą, kuris buvo sumažėjęs iki vienženklio, bet T.Dimšos ir M.Valinsko tritaškiais vėl truktelėjo į priekį aikštės šeimininkus – 38:25.

12 min. G.Masiulis dėjimu bandė žadinti primigusius komandos draugus, dvitaškį pridėjo ir D.Dorsey – 18:30.

Pirmas kėlinys. „Lietkabelis“ – „Neptūnas“ 30:14

10 min. M.Normantas įkalė kamuolį iš viršaus. Panevėžyje vyksta krepšinio vakarėlis.

8 min. Penki iš eilės M.Normanto taškai. „Lietkabelis“ siautėja namuose – 26:10.

6 min. V.Lipkevičius dukart iš eilės pataikė ir iš toli – 21:7.

5 min. Panevėžiečiai toliau dominuoja – 15:5.

2 min. „Lietkabelis“, panašu, bandys bausti varžovus žaidimu arčiau krepšio. Šeimininkai priekyje po 7 iš eilės M.Sajaus taškų – 9:2.

Startiniai komandų penketai:

„Lietkabelis“: Paulius Valinskas, Tomas Dimša, Vytenis Lipkevičius, Željko Šakičius, Martynas Sajus.

„Neptūnas“: Žygimantas Janavičius, Deividas Gailius, Tadas Sedekerskis, Gytis Masiulis, Simas Galdikas.

Ekspertai įvertino: ko reikia, kad Lietuvos verslai klestėtų?