2021 04 14

Alytuje šeimininkavęs „Žalgiris“ sugrįžo į pergalių kelią

Sekmadienį Vilniaus „Rytui“ nusileidęs Kauno „Žalgiris“ (22-3) netruko, kol sugrįžo į pergalių kelią Lietuvos krepšinio lygoje (LKL). Žalgiriečiai svečiuose 95:78 (17:15, 26:18, 28:19, 24:26) susitvarkė su Alytaus „Dzūkija“ (9-19).
Lukas Lekavičius
Lukas Lekavičius / Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr.

Dzūkai koja kojon su šalies čempionais ėjo pirmąsias 12 rungtynių minučių.

Po pirmojo kėlinio jie atsiliko tik 15:17, o antrojo ketvirčio pradžioje rezultatas dar buvo lygus 17:17.

Vis tik tuomet „Žalgiris“ šovė į priekį 18:4 ir po pirmosios rungtynių pusės jau turėjo dviženklę persvarą – 43:33.

Po ilgosios pertraukos „Dzūkija“ kurį laiką dar spardėsi ir mažino skirtumą iki vienženklio, bet Lukas Lekavičius per ketvirtį pelnė net 11 taškų, o prieš ketvirtąjį kėlinį „Žalgiris“ jau triuškino varžovus 71:48.

Alytiškiai dar bandė pakutenti favoritams padus, kai pelnė 11 taškų be atsako trečiojo kėlinio pabaigoje ir ketvirtojo pradžioje, bet tai rungtynių baigties nepakeitė – kauniečiai vėl atitrūko 20 taškų skirtumu ir iškovojo įtikinamą pergalę, jau 22-ąją šį sezoną.

Pagal laimėjimų skaičių „Žalgiris“ vėl pasivijo „Rytą“, kuris yra sužaidęs trejomis rungtynėmis daugiau – vilniečių sąskaitoje 22 pergalės ir 6 pralaimėjimai.

Dzūkai, tuo tarpu, LKL lentelėje nukrito į aštuntąją vietą, kurią dalinasi su Klaipėdos „Neptūnu“.

„Žalgiryje“ puikias rungtynes sužaidė L.Lekavičius, kurio sąskaitoje – 17 taškų, 4 rezultatyvūs perdavimai ir 19 naudingumo balų.

„Dzūkijoje“ rezultatyviausiai žaidė prieš kelias savaites Alytaus klubą papildęs Vytenis Čižauskas – 16 taškų, 4 rezultatyvūs perdavimai ir 21 naudingumo balas.

„Žalgirio“ gretose šiose rungtynėse nežaidė traumą besigydantis Joffrey Lauvergne'as, nuo COVID-19 neišgijęs Nigelas Hayesas ir taip pat koronavirusu užsikrėtęs Patricio Garino.

„Dzūkija“: Vytenis Čižauskas 16, Giedrius Staniulis 12, Simas Jasaitis ir Matas Jucikas po 10.

„Žalgiris“: Lukas Lekavičius 17, Thomasas Walkupas 13, Marius Grigonis 11, Rokas Jokubaitis 10.