Neįtikėtina: „Juventus“ stebuklingai išplėšė pratęsimą, bet pusfinalyje – G.Maldūno išgelbėtas „Lietkabelis“

Panevėžio „Lietkabelis“ laimėjo nervų karą lemiamose LKL ketvirtfinalio rungtynėse prieš Utenos „Juventus“. Nenado Čanako auklėtiniai šventė pergalę 100:99 (23:18, 25:25, 20:17, 20:28, 12:11) ir iškovojo bilietą į pusfinalį.
Gabrielių Maldūną komandos draugai sveikina po pergalingo metimo
Gabrielių Maldūną komandos draugai sveikina po pergalingo metimo / nuotr. LKL.lt

Tai buvo trečiosios serijos rungtynės serijoje iki dviejų pergalių, tad klaidai galimybės neturėjo abi komandos.

Susitikimą kiek sėkmingiau pradėjo Panevėžio „Lietkabelis“, kuris įgijo nedidelį pranašumą ir jį gana sėkmingai išlaikė iki pertraukos, per kurią buvo priekyje 48:43. Tiesa, dar antrajame kėlinyje svečiams teko kiek neplanuotai riboti Džordže Gagičiaus ir Deivido Sirvydžio minutes – abu jie užsidirbo po tris asmenines pražangas.

Po pertraukos „Lietkabelis“ ėmė krautis pranašumą, o po Dovio Bičkauskio tritaškio komandas skyrė 14 taškų (61:47). Netrukus sėkminga atkarpa atsakė „Juventus“, sumažino atsilikimą iki šešių taškų, o prieš lemiamą ketvirtį komandas skyrė aštuoni (68:60).

Ketvirtas kėlinys virto tikru nervų karu, kiekvieną „Lietkabelio“ bandymą bėgti stabdė „Juventus“, kiekvieną uteniškių priartėjimą niekais vertė Gedimino Oreliko ar D.Sirvydžio tikslūs metimai.

nuotr. LKL.lt/Žygimantas Skučas ir Gediminas Orelikas

Itin svarbius taškus, likus žaisti kiek daugiau nei minutę, pelnė Gabrielius Maldūnas, o po minutės pertraukėlės „Juventus“ suklydo. „Lietkabelis“ pirmavo septyniais taškais (85:78), sugriebė kamuolį puolime, o D.Sirvydis pataikė itin sunkų dvitaškį.

Atrodė, kad tai bus viskas, bet Scoochie Smithas pelnė dvitaškį su pražanga, M.Varnas prametė dvi baudas, o netrukus tas pats S.Smithas dar įkrėtė tritaškį su pražanga. Komandas teskyrė du taškai, likus žaisti 31 sek.

Likus žaisti 16 sek., G.Orelikas pataikė vieną baudą iš dviejų (88:85).

nuotr. LKL.lt/Gediminas Orelikas

Stebuklą sukūrė E.Šaulys, pataikęs tritaškį ir pasiuntęs į ekstazę visą Utenos areną. Tiesa, arbitrai labai ilgai žiūrėjo pakartojimus ir aiškinosi, ar nebuvo užminta tritaškio linija. Nebuvo. Pergalei išplėšti „Lietkabelis“ turėjo septynias sekundes, bet kamuolys slydo iš D.Sirvydžio rankų ir komandoms teko žaisti pratęsimą.

Papildomam laikui artėjant prie pabaigos „Lietkabelis“ pirmavo keturiais taškais po G.Oreliko sėkmingų epizodų, tačiau netrukus „Juventus“ atsakė dviem sėkmingomis atakomis ir rezultatas tapo lygus 97:97.

Prie baudų linijos pasiųstas G.Orelikas pataikė vieną iš dviejų. „Juventus“ liko 23 sekundės.

Pergalę svečiams išplėšė G.Maldūnas, likus penkioms sekundėms pataisęs netaiklų D.Sirvydžio metimą. Panevėžiečių didvyris šiose rungtynėse per 23 minutes pelnė 12 taškų (6/9 dvit.) ir atkovojo 5 kamuolius.

D.Sirvydis surinko 20 taškų (6/8 dvit., 2/7 trit.), G.Orelikas (1/1 dvit., 3/9 trit.) ir M.Varnas pridėjo po 17.

Pralaimėjusiems S.Smithas pelnė 24 taškus, atliko 8 rezultatyvius perdavimus, atkovojo 5 kamuolius ir surinko net 38 naudingumo balus.

E.Šaulys, pataikęs 5/6 tritaškių, surinko 23 taškus ir sugriebė 8 kamuolius.

„Juventus“: S.Smithas 24 (8 rez. perd., 5 atk. kam.), E.Šaulys 23 (4/5 dvit., 5/6 trit., 8 rez. perd., 28 naud. bal), A.Penava 15, T.J.Starksas 11.

„Lietkabelis“: D.Sirvydis 20, G.Orelikas ir M.Varnas po 17, G.Maldūnas 12, Dž.Gagičius 11, D.Bičkauskis 9.

Rungtynių eiga. „Juventus“ – „Lietkabelis“

Pratęsimas.

Likus 13 sek. S.Smithas pataikė dvitaškį, bet G.Maldūnas išplėšė pergalę „Lietkabeliui“!

Likus 23 sek. G.Orelikas pataikė vieną baudos metimą iš dviejų – 98:97.

Likus 31 sek. Z.Simmonso dėjimas – 97:97.

Likus 43 sek. D.Sirvydis prarado kamuolį, komandas skiria du taškeliai.

44 min. A.Penava ir Ž.Skučas gavo po penktą pražangą šeimininkų komandoje. „Lietkabelis“ G.Oreliko baudomis ir tiksliu dvitaškiu veržėsi pirmyn – 97:93.

43 min. A.Penavos tritaškis lygino rezultatą – 93:93.

42 min. G.Orelikas smeigė tritaškį, I.Vranešas atsakė dvitaškiu, pataikė iš po krepšio ir Dž.Gagičius. „Lietkabelis“ pirmauja trimis taškais – 93:90.

Ketvirtas kėlinys.

Pabaiga. Keliamės į pratęsimą.

Likus 1,7 sek. D.Sirvydžio tolimas metimas itin nesėkmingas. Kamuolys atiduodamas Utenai.

Likus 7 sek. E.Šaulyyyys! TRYYYS TAŠKAI! Teisėjai naudojasi peržiūra, jie svarsto, ar nebuvo užminta tritaškio linija. Nebuvo.

Paskutinė minutė. D.Sirvydis pelnė itin svarbius taškus antru šansu (87:78), S.Smithas dvitaškį su pražanga vertė trimis taškais (81:87). S.Smithas surengė neįtikėtiną epizodą, kuomet pataikė tritaškį su pražanga iš aikštės krašto (87:85).

D.Sirvydis metė dar nesibaigus atakos laikui, bet kamuolį puolime atkovojo svečiai.

Prie baudų linijos stojo G.Orelikas ir pataikė vieną iš dviejų (88:85).

39 min. G.Maldūnas pataikė iš vidutinio nuotolio, o po minutės pertraukėlės „Juventus“ suklydo.

38 min. E.Šaulio tritaškis, D.Sirvydžio dvitaškis. „Lietkabelis“ neleidžia varžovams rimčiau priartėti – 83:78.

36 min. A.Penavos dvitaškis su G.Oreliko pražanga – 73:78. Atsakymą radęs D.Sirvydis smeigė tritaškį – 81:73.

35 min. Dž.Gagičius provokuoja R.Tayloro pražangą, o pats „Juventus“ amerikietis atakoje prieš tai bandė krauti kamuolį į krepšį tiesiog stebuklingai, tačiau tą darė nesėkmingai. Dar ir D.Sirvydis pridėjo taškus – 76:68.

34 min. G.Oreliko tritaškis! Jau 10:0 atkarpą rengė „Juventus“ krepšininkai, bet gerą varžovų seriją gesina snaiperis – 71:66.

33 min. Z.Simmonsas sulaukė ant parketo gulėjusio E.Šaulio perdavimo ir sugrūdo kamuolį iš viršaus – 66:68.

32 min. T.J.Starksui užvažiavo komandos draugas, „Juventus“ lyderis keliauja ant suolo, tikrindamas nosį. Amerikietis tikslinasi, ar nepatyrė lūžio.

31 min. D.Smitho gyvybiškai svarbus tritaškis mažina deficitą – 63:68.

Trečias kėlinys.

30 min. R.Tayloro ir E.Šaulio metimai priartina „Juventus“ dar kartą. Prieš lemiamą ketvirtį komandas skiria 8 taškai.

29 min. Gediminas Orelikas! Tryyys taškai – 68:56.

28 min. Dar kartą E.Šaulys buvo sumažinęs skirtumą iki šešių taškų, tačiau M.Varnas įkrėtė tritaškį. „Lietkabelis“ atstatė komfortišką pranašumą – 65:56.

26 min. E.Šaulys pataiko jau trečią savo tritaškį ir karpo varžovų pranašumą – 52:61.

25 min. Jau +14 po D.Bičkauskio tritaškio – 61:47.

23 min. Pirmą kartą šiose rungtynėse skirtumas peržengė dviženklę ribą – 54:45.

22 min. „Lietkabelis“ pradeda kėlinį dviem sėkmingomis atakomis, Ž.Skučas užsidirbo ketvirtąją pražangą. Panevėžiečių persvara jau siekia 9 taškus – 54:45.

Antras kėlinys.

20 min. Kėlinio pabaiga sėkmingesnė „Lietkabeliui“. Panevėžiečiai turėjo ir septynių taškų pranašumą, tačiau į pertrauką iškeliavo pirmaudami penkiais – 48:43.

17 min. M.Varno tritaškis – lyg gryno oro gurkšnis „Lietkabeliui“ – 42:38.

16 min. E.Šaulys ir vėl šauna tiksliai iš toli, skirtumas mažėja iki trijų, Utena dar ir apsigina – 36:39.

15 min. Tolimą metimą pataikė ir T.J.Starksas, tačiau jam atsako Dž.Slavinskas. Panevėžiečiai atstatė šešių taškų pranašumą – 37:31.

14 min. E.Šaulio tritaškis – 28:34.

12 min. I.Vranešas pataikė dvitaškį su pražanga, o D.Sirvydis užsidirbo jau trečią asmeninę pražangą.

11 min. Koooks Gabo Maldūno dėjimas iš viršaus! O.Kostičius iškart prašo pertraukėlės, panevėžiečių pranašumas jau septyni taškai – 25:18.

Pirmas kėlinys.

10 min. Po pirmojo kėlinio „Lietkabelis“ yra priekyje – 23:18.

7 min. M.Varno dvitaškis su pražanga. Panevėžiečiai traukia pirmyn – 16:10.

5 min. Nors rungtynių pradžia labai emocinga, uteniškiai pamažu įsibėgėja. E.Šaulys tikslus iš vidutinio nuotolio – 8:9.

4 min. Dž.Gagičiaus kokia jėga ir prasiveržimas! Jį stabdyti sunku uteniškiams – panevėžiečiai priekyje 7:4.

2 min. Pirmus taškus iš žaidimo pelnė Deividas Sirvydis – 3:1.

1 min. Rungtynės prasidėjo!