09 15 /19:30

Ant kulnų lipęs „Žalgiris“ galiausiai pripažino „Anadolu Efes“ pranašumą

Draugiškame „Gloria Cup“ turnyre Turkijoje Kauno „Žalgiris“ rezultatu 64:75 (14:19, 20:17, 21:19, 9:20) nusileido Stambulo „Anadolu Efes“ ekipai, savo gretose turinčiai buvusį žalgirietį Rolandą Šmitą.

„Žalgiris“ šį turnyrą yra laimėjęs 2017 ir 2018 metais, kai komandą treniravo Šarūnas Jasikevičius.

Pergalė prieš „Anadolu Efes“ žalgiriečiams būtų užtikrinusi pirmą vietą ir šiemet, tačiau taurė atiteko nė vieno mačo turnyre nepralaimėjusiam Stambulo klubui.

„Žalgiris“ šiose rungtynėse žaidė be Tyrone'o Wallace'o ir Luko Lekavičiaus, „Anadolu Efes“ be dviejų starto penketo žaidėjų – Shane'o Larkino ir Vincent'o Poirier.

Kauniečiai didžiąją rungtynių dalį kantriai lipo varžovams ant kulnų, retkarčiais vienu kitu tašku išsiverždami į priekį, tačiau mačo pabaigoje tiksliau žaidė varžovai.

Likus 3 minutėms rezultatas dar buvo lygus (62:62), bet tuomet „Anadolu Efes“ atitrūko ir laimėjo rungtynes 75:64.

Primename, kad Lietuvos krepšinio lygos (LKL) sezoną žalgiriečiai pradės rugsėjo 22 dieną išvykos rungtynėmis su „Šiauliais“.

„Anadolu Efes“: Elijah Bryantas 18, Danielis Oturu 12, Rodrigue'as Beaubois 9, Ercanas Osmani 8, Derekas Willis 7 (R.Šmitas per 18 minučių pelnė 2 taškus).

„Žalgiris“: Deividas Sirvydis, Sylvainas Francisco ir Ignas Brazdeikis po 10, Dovydas Giedraitis ir Alenas Smailagičius po 7, Mattas Mitchellas 6 ir Laurynas Birutis po 6, Bryantas Dunstonas ir Arnas Butkevičius po 4 (Brady Manekas ir Edgaras Ulanovas).

RUNGTYNIŲ EIGA:

Per 4 minutes „Žalgiris“ pelnė tik du taškus, ir mačo starte atsiliko 2:6.

Brady Manekas pamaitino Lauryną Birutį perdavimu „alley-oop“ situacijoje – 6:8.

Deividas Sirvydis liko laisvas krašte, bet pirmąjį savo tritaškį prametė. Netrukus „Žalgirio“ naujokas pelnė taškus iš po krepšio – 8:10.

Po minutės pertraukėlės „Anadolu Efes“ smeigė tritaškį – 8:13.

L.Birutis pataikė savo firminį metimą, bet šeimininkai išlaikė atstumą – 11:17.

Kamuolys išsisuko iš lanko po D.Sirvydžio tolimo šūvio, bet Mattas Mitchellas atkovojo kamuolį ir pelnė taškus iš po krepšio. „Anadolu Efes“ taip pat atsakė antrojo šanso taškais – 13:19.

D.Sirvydis sužaidė drąsiai baudos aikštelėje ir pelnė du taškus su pražanga – 16:19.

„Anadolu Efes“ meistriškai keliais perdavimais ištampė „Žalgirio“ gynybą ir užbaigė ataką Dereko Williso tritaškiu. Turkų pranašumas padidėja iki 18:26.

Po minutės pertraukėlės Alenas Smailagičius atsakė tritaškiu, bet pasimetusi „Žalgirio“ gynyba sugėrė varžovų dėjimą.

Rodrigue'as Beaubois pridėjo du taškus su pražanga – 23:31.

Igno Brazdeikio sėkmingas žaidimas – du taškai su R.Beaubois pražanga. Vis dėl bėdos gynyboje niekur nedingo – 26:35.

I.Brazdeikis pataikė tritaškį greitoje atakoje, iš tolli pataikė ir Sylvainas Francisco – 32:36.

Dovydas Giedraitis puikiu prasiveržimu uždarė antrąjį kėlinį – 34:36.

S.Francisco trečią kėlinį pradėjo tritaškiu ir „Žalgiris“ išsiveržė į priekį – 37:36.

„Anadolu Efes“ atsakė septyniais taškais iš eilės – 37:43.

I.Brazdeikis išmaudė varžovą verždamasis į dešinę pusę, o Bryantas Dunstonas sėkmingai pacentravo – 41:43.

Arnas Butkevičius netikėtu dėjimu pataisydamas netikslų D.Sirvydžio baudos metimą dar kartą išvedė „Žalgirį“ į priekį – 44:43.

A.Smailagičius smeigė tritaškį greitame išpuolyje – 47:43.

A.Smailagičius įspūdingai išplėšė kamuolį iš varžovo, o A.Butkevičius išbėgo į greitą ataką. Apsigynus – dar viena greita ataka, kurią tritaškiu užbaigė D.Sirvydis (52:47).

Po trijų kėlinių rezultatas buvo lygus – 55:55.

Šeimininkai geriau pradėjo ketvirtą kėlinį. B.Manekas prametė ketvirtą savo tritaškį (0/4), o R.Beaubois buvo tikslus – 55:58.

„Anadolu Efes“ žaidėjus ir trenerį Tomislavą Mijatovičių papiktino arbitrų sprendimas neskirti „Žalgiriui“ pražangos, kai D.Willis išsitiesė ant parketo.

D.Giedraitis sumetė du baudų metimus už dvi technines pražangas. Dar du baudų metimus pridėjo D.Sirvydis ir „Žalgiris“ priekyje – 61:60.

„Anadolu Efes“ oro įkvėpė tolimais metimais ir Andrea Trinchieri teko prašyti minutės pertraukėlės. 62:68 – likus 2,5 minutės.

Dar viena skylė „Žalgirio“ gynyboje ir turkų metimas iš po krepšio – 63:70. Danielis Oturu dar padidino skirtumą – 63:72.

„Žalgiris“ nebesiplėšė – šįkart pripažino „Anadolu Efes“ pranašumą rezultatu 64:75.