Lietuvos sporto federacijos vis dažniau sprendžia pilietybės klausimus.
Murmanske užaugusi Lidija Žurauskaitė, pagal prosenelių liniją gavusi Lietuvos pilietybę ir dėl to prieš dvejus metus praradusi rusišką pasą, šį savaitgalį pradeda trečią biatlono sezoną mūsų šalies rinktinėje.
JAV gimusi ir augusi Justine Elizabeth Murdock kitą mėnesį rengiasi pirmajam savo pasaulio čempionatui su Lietuvos plaukimo rinktine, šiemet pavasarį pabaigusi pilietybės suteikimo procesą vardan mirusios močiutės ir noro atstovauti jos gimtinei.
Lietuvos regbio rinktinėje šių metų pradžioje debiutavo Argentinos lietuvis Pedro Soto, įgijęs lietuvišką pasą anksčiau nei susipažino su savo prosenelių gimtine.
Kanados lietuvis Luke'as Kutkevičius prieš porą savaičių debiutavo Vilniaus „7bet-Hockey Punks“ gretose, o interviu 15min pasakojo apie norą gauti Lietuvos pilietybę ir atstovauti mūsų ledo ritulio rinktinei.
Ispanijos tenisininkas Danielis Lencina Ribesas, vedęs lietuvę, anksčiau penkerius metus atstovavo Lietuvos rinktinei Daviso taurės varžybose.
Jausmai lietuvei į Lietuvos triatlono rinktinę buvo atvedę ispaną Alberto Casillasą Garcią, kuris norėjo varžytis už šalį ir išsekus meilei mūsų tautietei.
Klaipėdoje įsikūrusios slovakės ir Nigerijos profesoriaus šeimoje auganti ir puikiai lietuviškai kalbanti Aliana Odebiyi negavo šalies pilietybės išimties tvarka, bet jauna lengvaatletė turėtų įgyti lietuvišką pasą bendra tvarka, sulaukusi pilnametystės.
Tuo tarpu Lietuvos rankinio ir futbolo legendų sūnus Lukas Fridrikas, užaugęs Austrijoje ir rungtyniaujantis šios šalies aukščiausioje lygoje, norėtų išsaugoti austrišką pasą, todėl nesiryžta atsiduoti norui žaisti Lietuvos rinktinėje, nors dažnai lankosi mūsų šalyje ir gerai kalba lietuviškai.
Ant Lietuvos futbolo rinktinės slenksčio rikiuojasi būrys jaunų talentingų žaidėjų iš JAV, Anglijos, Italijos, kuriems veikiausiai dar teks pasirinkti, kurios šalies pasą rinktis sulaukus pilnametystės.
Krepšinyje jau dvylika krepšininkų ir krepšininkių domėjosi galimybe priimti Lietuvos pilietybę. Vieni buvo toliau, kiti arčiau, bet tik Kanados lietuviui Ignui Brazdeikiui pavyko ir gauti lietuvišką pasą, ir sužaisti rinktinėje.
Prieš savaitę 15min žurnalistui Rokui Pakėnui paviešinus žinią apie „Los Angeles Lakers“ gynėjo D'Angelo Russello norus žaisti Lietuvos rinktinėje, karšta tema atgijo iš naujo.
Tačiau, ar yra kokių teisinių takų, tegu ir labai siaurų, su Kanados lietuve du vaikus auginančiam 28 metų amerikiečiui gauti mūsų šalies pasą, kai Pilietybės reikalų komisija pabrėžia, kad reikalingi nuopelnai ir integracija?
„Pilietybės įstatymas mūsų šalyje taip sukonstruotas, kad D.Russellas