2019 07 29 /18:26

Padarė išvadas: pirmą etapą aštuoniolikmečiai baigė nukaudami lyderius

Dviem pralaimėjimais Graikijoje vykstantį Europos U18 čempionatą pradėję lietuviai pirmadienį sugebėjo reabilituotis. Paskutinėse B grupės rungtynėse Tomo Gaidamavičiaus auklėtiniai 76:58 (8:12, 14:17, 27:15, 27:14) pranoko Juodkalnijos ekipą.
Lukas Kreišmontas
Lietuvos U18 krepšinio rinktinė / FIBA nuotr.

Dvikovos pradžioje iniciatyvą turėjo Balkanų komanda. Įpusėjus dvikovai lietuviai turėjo septynių taškų deficitą.

Visgi po didžiosios pertraukos viskas apsivertė aukštyn kojomis. Lietuviai tvirtai perėmė iniciatyvą ir jau trečiajame kėlinyje ne tik pavijo varžovus, bet ir persvėrė rezultatą.

Rungtynių pabaigoje Juodkalnija atsitiesti taip ir nesugebėjo, o kraują pajutę mūsiškiai nesunkiai susikrovė dviženklį pranašumą.

Mūsiškius į priekį vedė Augustas Marčiulionis, pelnęs 14 taškų ir atkovojęs 4 kamuolius.

Lietuva: Augustas Marčiulionis 14, Laurynas Vaištaras (10 atk. kam.) ir Ąžuolas Tubelis (13 atk. kam.) po 10.

Juodkalnija: Djordjije Marinovičius 13 (10 atk. kam.), Balsa Živanovičius 11.

Pirmos dvi čempionato dienos abiem ekipoms susiklostė visiškai skirtingai.

Lietuviai kiek netikėtai patyrė du pralaimėjimus, 60:74 nusileidę rusams ir 58:64 italams.

Juodkalnjos komanda priešingai – laimėjo abu mačus. Iš pradžių 62:54 buvo nugalėta Italija, o vėliau 81:79 Rusija.

Gera lietuviams žinia ta, kad į turnyro aštuntfinalį patenka visos keturios grupės komandos.