Su 15 diena! Metinė prenumerata vos 7,99 Eur+DOVANA
2019 12 28

Atkakliame LKL mūšyje dėl antros vietos – sunki „Ryto“ pergalė prieš „Lietkabelį“

Šventiniu laikotarpiu „Jeep“ arenoje susitiko du LKL didžiojo ketverto atstovai – Vilniaus „Rytas“ ir Panevėžio „Lietkabelis“. Dėl antrosios vietos susipešę klubai žiūrovams padovanojo įspūdingą krepšinio šventę, kurioje buvo galima išvysti ne tik daugybę gražių epizodų, bet ir permainingą kovą. Galiausiai tik po atkaklios kovos 82:77 (18:14, 19:31, 25:10, 20:22) triumfavo sostinės krepšininkai.
Eimantas Bendžius
Eimantas Bendžius / Arno Strumilos / 15min nuotr.

Pergalė prieš turnyrinės lentelės kaimynus „Rytui“ (11-5) leidžia kiek atsikvėpti – dabar juos ir „Lietkabelį“ (9-6) skiria dvi pergalės. Tiesa, tiek pastarasis klubas, tiek Klaipėdos „Neptūnas“ (9-6) turi rungtynes atsargoje.

Rungtynes užtikrinčiau pradėjo aikštės šeimininkai, surakinę varžovus geležiniuose gynybiniuose gniaužtuose. Vilniečių puolimas buvo sklandus, o „Lietkabelis“ pirmuosius taškus pelnė tik ketvirtąją žaidimo minutę. Kėliniui persiritus į antrąją pusę „Rytas“ pirmavo 11:3, o įspūdingu bloku Željko Šakičiui pasižymėjo vilniečių skraidūnas Arnas Butkevičius. Visgi „Lietkabelis“ pradėjo pataikyti, o kėlinio pabaigoje turbūt vieną gražiausių viso sezono dėjimų užfiksavo Tomas Dimša, sugrūdęs kamuolį į krepšį per Evaldą Kairį (18:14).

Nerezultatyvų pirmąjį kėlinį pakeitė uraganinis antrasis. „Lietkabelis“ savo varžovus baudė jų pačių koziriu – taikliais tolimais metimais (5 iš 8) ir greituoju puolimu. Prie ekipos lyderių (T.Dimšos ir Ž.Šakičiaus) nuo suolo puikiu žaidimu prisijungė ir V.Lipkevičius, O.Olujobi bei M.Normantas, o Dainiui Adomaičiui nepadėjo ir minutinės pertraukėlės – 31 tašką per antrą ketvirtį pelnę svečiai pirmavo 45:37.

Arno Strumilos / 15min nuotr./Margiris Normantas

Po ilgosios pertraukos komandos dar kartą pasikeitė vaidmenimis. Po keleto sėkmingų D.Bičkauskio epizodų „Jeep“ arena įsielektrino, o „Lietkabelis“ žaidė taip, kaip pirmojo kėlinio pradžioje. Panevėžiečiai per trečiąjį kėlinį sukrapštė tik 10 taškų bei skaudžiai „nudegė“ dėl zoninės gynybos, kurią išdraskė Eimanto Bendžiaus tolimi metimai. Prieš ketvirtąjį kėlinį „Rytas“ jau pirmavo 62:55.

Arno Strumilos / 15min nuotr./Martynas Echodas ir Martynas Sajus

Amerikietiški kalneliai tęsėsi ir lemiamame ketvirtyje. Netikėtai ir trečią tritaškį pataikęs V.Lipkevičius savo komandą priartino vos per vieną tašką (64:63), tačiau nors ir trapią, tačiau kelių taškų persvarą išlaikė „Rytas“. Rungtynių pabaiga buvo klampi, tačiau svarbiausiomis akimirkomis šeimininkus į priekį stumtelėjo individualus F.Cruzo meistriškumas ir tolimi E.Bendžiaus šūviai. Likus trims minutėms vilniečiai pirmavo 76:68, tačiau charakterį pademonstravęs „Lietkabelis“ dar kartą sugrįžo (76:75).

Nepaisant visų svečių pastangų, didžiąją mačo dalį tylėjęs E.Bendžius iššovė lemiamu metu – pataikė tritaškį, kurio varžovai nesitikėjo, ir likus 30 sek. „Rytas“ pirmavo 79:75. „Lietkabelis“ dar atsakė rezultatyviu išpuoliu, tačiau iš pradžių baudą pataikė D.Bičkauskis, o svečiams neatsikovojus kamuolio favoritų pergalę įtvirtino F.Cruzas (82:77).

Nugalėtojų gretose net 24 taškus pelnė Francisco Cruzas, tačiau rungtynių pabaigoje ryškiausiomis spalvomis sužibėjo klubo kapitonas Eimantas Bendžius. Nė vieno tritaškio per pirmą mačo dalį nepataikęs snaiperis per likusias 20 minučių pataikė penkis tolimus metimus ir rungtynes baigė su 19 taškų.

Arno Strumilos / 15min nuotr./Eimantas Bendžius

Panevėžiečių gretose puikiai ne tik taškus (16) rinko, bet ir perdavimus (8) skirstė Tomas Dimša. Buvęs „Ryto“ auklėtinis Margiris Normantas bei Martynas Sajus pridėjo po 12 taškų.

Vilniečiai šiame mače pasiekė revanšą už pralaimėjimą pirmo rato dvikovoje Panevėžyje (74:83).

Vilniaus „Rytas“: Francisco Cruzas (6 rez. perd.) 24, Eimantas Bendžius (5/11 trit.) 19, Martynas Echodas (9 atk. kam.) 10, Dovis Bičkauskis 8, Arnas Butkevičius 7.

Panevėžio „Lietkabelis“: Tomas Dimša (8 rez. perd.) 16, Margiris Normantas ir Martynas Sajus po 12, Vytenis Lipkevičius (3/4 trit.) 10.

Rungtynių eiga

Po keturių kėlinių: „Rytas“ – „Lietkabelis“ 82:77 (18:14, 19:31, 25:10, 20:22).

Liko 9 sek. D.Bičkauskis pataiko tik vieną baudą, tačiau „Lietkabelis“ neatsikovojo kamuolio gynyboje, o pergalę baudų metimais užtvirtino F.Cruzas – 82:77.

Liko 24 sek. Du T.Dimšos taškai – 79:77.

Liko 32 sek. Eimantaaas Bendžiuus! Neįtikėtinas puolėjo pasitikėjimas savimi bei dar vienas tritaškis – 79:75

Liko 46 sek. T.Dimša pelno dvitaškį – 76:75.

39 min. Šaltakraujiškumą demonstruoja ir „Lietkabelio“ lyderis Ž.Šakičius, pataikydamas tritaškį. Likus 80 sekundžių ekipas skiria trys taškai (76:73).

38 min. Didžiąją mačo dalį tylėjęs E.Bendžius prabyla svarbiausiomis akimirkomis – pataiko jau ketvirtą tolimą metimą (76:70).

37 min. Vilniečius į priekį tempia klubo lyderiai – F.Cruzas ir E.Bendžius (73:66).

35 min. Negailestingas M.Normanto tritaškis į šeimininkų krepšį rezultatą išlygina, tačiau kitoje aikštės pusėje dvitaškiu pasižymi F.Cruzas (68:66).

34 min. D.Sirvydis vilniečių pranašumą didina iki trijų taškų (66:63).

33 min. Intriga grįžta! V.Lipkevičius pataiko tolimą metimą ir ekipas vėl skiria vienas taškas (64:63).

32 min. Svečiai bando aptirpdyti varžovų pranašumą, tačiau neatsitvertas D.Bičkauskis neleidžia to padaryti (64:59).

Arno Strumilos / 15min nuotr./Francisco Cruz ir Tomas Dimša

Po trijų kėlinių: „Rytas“ – „Lietkabelis“ 62:55 (18:14, 19:31, 25:10)

30 min. „Jeep“ arena kaista nuo šeimininkų tolimų metimų – pasižymi ir M.Girdžiūnas, vėliau dar pridėdamas metimą iš vidutinio nuotolio. Vilniečiai prieš lemiamą ketvirtį turi septynių taškų pranašumą (62:55).

29 min. Kėlinio pabaigoje „Lietkabelio“ zoninės gynybos spragas apnuogina E.Bendžius, pataikydamas dar kartą iš toli (57:55).

27 min. E.Bendžius kala tritaškį, tačiau neskubėkite – tokios pačios vertės metimu atsako ir T.Dimša – 52:53.

25 min. Po taiklių A.Butkevičiaus baudų metimų vilniečiai išsiveržia į priekį – 49:48. „Lietkabelis“ per pusę kėlinio sukrapštė vos tris taškelius.

24 min. P.Cruzas pataiko trečią tritaškį šiame mače, o skirtumas tarp komandų – jau minimalus (47:48). „Ryto“ aistruolių skanduotės tampa vis garsesnės.

23 min. D.Bičkauskis antrą kartą drąsiai veržiasi prieš M.Sąjų. Šįkart gynėjas taškų nepelno, tačiau išprovokuoja pražangą, po kurios bando užvesti „Jeep“ arenos publiką. „Lietkabelis“ prašo ankstyvo pasitarimo.

22 min. „Rytas“ kėlinį pradeda spurtu 7:2 – 44:47.

Arno Strumilos / 15min nuotr./Olufemi Olujobi

Po dviejų kėlinių: „Rytas“ – „Lietkabelis“ 37:45 (18:14, 19:31)

20 min. „Lietkabelis“ antrajame kėlinyje tiesiog sprogo puolime – pelnė net 31 tašką. Uraganiniu žaidimu varžovus iš ritmo išmušę svečiai pirmauja aštuoniais taškais (37:45).

18 min. M.Sajaus pamokos M.Echodui tęsiasi (32:38).

17 min. Rungtynės įgauna milžinišką tempą, kuris šiuo momentu palankesnis svečiams. Antrą tolimą bombą pataiko V.Lipkevičius, o greitajame puolime sužiba P.Valinskas. Rekordinė Panevėžio klubo persvara – 30:36.

16 min. Tritaškį pataiko F.Cruzas, bet Ž.Šakičius į tai atsako dviem taškais su pražanga (28:31).

15 min. „Rytą“ atgaivina D.Bičkauskio tritaškis, tačiau panevėžiečiai pelno keturis taškus iš eilės (25:28).

14 min. Rungtynėse ir toliau netrūksta kvapą gniaužiančių epizodų. Šįkart G.Maldūnas atlieka rezultatyvų perdavimą per nugarą O.Olujobi. Svečiai pirmą kartą priekyje (22:24).

13 min. Dūris į savo buvusios ekipos krepšį – tritaškiu pasižymi Margiris Normatas, o rezultatas tampa lygus (22:22).

12 min. „Lietkabelis“ puolime žaidžia vis drąsiau ir užtikrinčiau. Tiesa, gynyboje privaloma atidesnė gynyba prieš varžovų lyderį F.Cruzą – 22:19.

11 min. Monstriškas dėjimas T.Dimšai užaugino sparnus. Gynėjas pataiko tolimą metimą (20:17).

Arno Strumilos / 15min nuotr./Francisco Cruz

Po pirmojo kėlinio: „Rytas“ – „Lietkabelis“ 18:14

10 min. Ohoho!!! Kalbėjome apie fantastišką A.Butkevičiaus bloką – pamirškite jį! Tomas Dimša pozicinėje atakoje krauna kamuolį į krepšį per „Ryto“ aukštaūgį Evaldą Kairį (18:14).

9 min. Svečiai iš Panevėžio stabilizuoja situaciją (16:12), tačiau pirmasis kėlinys neapsieina be kuriozų. Mesdamas baudą Gabrielius Maldūnas nepataiko į lanką.

8 min. Komandos apsikeičia taikliais tolimais metimais – „Rytas“ priekyje 16:10.

6 min. Vadovėlinis „Ryto“ komandinis puolimas – komandos draugai suranda laisvą M.Echodą, kuris didina vilniečių pranašumą – 11:3.

5 min. Raumenis demonstruoja Martynas Sajus. Aukštaūgis dvikovoje „vienas prieš vieną“ nesunkiai įveikia M.Echodą – 9:3.

4 min. Daugiau nei tris minutes taškų nepelnęs „Lietkabelis“ pagaliau „atsidaro“. Varžovo pražangą išprovokavęs P.Valinskas pataiko vieną baudą – 7:1.

2 min. Šeimininkų taškų sąskaitą atidaro F.Cruzas. Tačiau tai, kas įvyksta visai netrukus, neabejotinai pateks į gražiausių turo epizodų rinkinį. Arnas Butkevičius įspūdingu stiliumi pučia varžovų metimą, o kitoje aikštės pusėje du taškus su pražanga pelno F.Cruzas (5:0).