2021 03 30

Atkaklų mūšį laimėjusi „Kibirkštis-MRU“ – per žingsnį nuo čempionių titulo

Po ilgosios pertraukos iniciatyvą perėmusi Vilniaus „Kibirkštis-MRU“ įgijo persvarą „Huawei Moterų lygos“ finalo serijoje. Gitauto Kievino vadovaujama komanda trečiose rungtynėse savo aikštėje 59:50 (9:10, 14:22, 19:7, 17:11) pranoko Klaipėdos „Neptūną“ ir serijoje iki trijų pergalių pirmauja 2-1.
Gabrielė Šulskė
Gabrielė Šulskė / Augusto Didžgalvio nuotr.

Ketvirtasis mačas penktadienį vyks Klaipėdoje.

Agnei Černeckytei įsisiautėjus antrajame kėlinyje, per kurio penkias minutes sumetė visus 13 savo taškų, bangą pagavęs „Neptūnas“ vienu metu pirmavo net 15 taškų persvara – 32:17.

Dominyka Paliulytė tritaškiu atidarė trečią ketvirtį ir klaipėdietės dar turėjo 12 taškų pranašumą – 35:23. Visgi tada per likusias devynias minutes Andros Gabalytės auklėtinės įmetė vos keturis taškus, „Kibirkštis-MRU“ spurtavo net 21:4 ir persvėrė rezultatą savo naudai – 44:39.

Likus žaisti pustrečios minutės, G. Šulskės taikli bauda leido vilnietėms pirmauti – 51:44, tačiau tuomet šeimininkės praleido šešis taškus paeiliui ir komandas teskyrė taškas – 50:51.

Kitoje atakoje G. Šulskė įsmeigė tritaškį, „Neptūnas“ suklydo, G. Šulskė sumetė dar penkis taškus iš eilės ir galutinai uždarė rungtynes – 59:50.

Antroje dvikovos dalyje G. Šulskė pelnė net 18 iš 24 savo taškų. Šiaulietė bendrai realizavo 6 iš 6 dvitaškių, 2 iš 5 tritaškių, 6 iš 9 baudų, sugriebė 5 ir perėmė 2 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, išprovokavo 8 pražangas ir surinko 29 naudingumo balus.

Pastarasis ir taškų rodikliai – geriausio šio sezono rezultatai.

„Neptūnas“ per rungtynes metė vos keturias baudas, iš kurių pataikė dvi. Sostinės klubo krepšininkės realizavo 14 iš 20 baudos metimų (70 proc.).

„Kibirkštis-MRU“: Gabrielė Šulskė 24 (6/6 dvit., 2/5 trit., 6/9 baud., 5 atk. kam., 29 naud.), Justina Miknaitė 10 (5/11 dvit., 4 kld.), Livija Sakevičiūtė 7 (7 atk. kam.).

„Neptūnas“: Agnė Černeckytė (3/7 trit.) ir Ligita Tamutytė (6/8 dvit., 6 atk. kam.) po 13, Dalia Donskichytė (1/6 trit., 7 atk. kam., 5 per. kam.), Dominyka Paliulytė (2/3 trit., 8 atk. kam., 5 kld.) po 9.