2019 09 09

D.Adomaičio atsisveikinimas – Lietuvos rinktinės pergalė ir sirgalių žinutė FIBA

Lietuvos krepšinio rinktinė gali pasiguosti, kad su pasaulio čempionatu Kinijoje atsisveikinta pergalingai. Nacionalinė komanda atidavė duoklę ją Kinijoje palaikiusiems sirgaliams ir 74:55 (19:14, 19:10, 14:15, 22:16) laimėjo nieko nebelemiančias rungtynes su Dominikos Respublika. Tiksli Lietuvos rinktinės vieta pasaulio čempionate paaiškės vėliau, bet Dainiaus Adomaičio karjera rinktinėje jau baigta. Lietuvos sirgaliai pasinaudojo proga ir pasiuntė ne pačią draugiškiausią žinutę FIBA.
Jonas Mačiulis
Jonas Mačiulis / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

Lietuviai puikiai pradėjo rungtynes ir užsivedęs Jonas Valančiūnas išliejo visą pyktį, kurį sukaupė po skandalingo pralaimėjimo Prancūzijai. Uteniškis per du kėlinius beveik susirinko dvigubą dublį (15 tšk, 9 atkv.kam.), o prieš pertrauką lietuviai pirmavo 38:24.

Bet varžovai spardėsi ir po pertraukos surengė spurtą 10:3. D.Adomaitis paprašė vyrų susikaupti ir lietuviai vėl pabėgo į priekį. Įspūdingą seriją surengė Lukas Lekavičius, kuris pataikė penkis metimus iš eilės. Prieš ketvirtąjį kėlinį lietuviai pirmavo 52:39.

Nors rungtynės jau nieko nelėmė, bet jų pabaigoje netrūko aistrų. Lietuvos sirgaliai tribūnose pasiuntė necenzūrinę skanduotę FIBA organizacijai, o aikštėje į muštynes vėlėsi Paulius Jankūnas.

Lietuvos rinktinei po 19 taškų pelnė Jonas Valančiūnas ir Lukas Lekavičius. „Centras“ dar pridėjo 10 atkovotų kamuolių.

Paskutinėmis minutėmis pirmuosius taškus baudų metimais šiame čempionate pelnė Rokas Giedraitis.

Visas rungtynes ant atsarginių suolo praleido Domantas Sabonis.

Antrojo pasaulio čempionato L grupėje Lietuvos rinktinė užėmė trečiąją vietą.

Iš L grupės į pasaulio čempionato ketvirtfinalį pateko Prancūzija ir Australija. Šios rinktinės susikaus dėl pirmos vietos grupėje.

L grupė

VIETA RINKTINĖ RUNGTYNĖS PERGALĖS PRALAIMĖJIMAI TAŠKAI +/-
1 Prancūzija 4 4 0 8 80
2 Australija 4 4 0 8 40
3 Lietuva 5 3 2 7 88
4 Dominikos Respublika 5 2 3 6 -53

Lietuvos rinktinė neteko šansų, kai 75:78 nusileido Prancūzijos rinktinei.

Šių rungtynių išvakarėse Lietuvos rinktinės treneris Dainius Adomaitis paskelbė, kad po čempionato paliks savo postą, nes jo netenkina pasiektas rezultatas.

Lietuvos rinktinė neiškovojo vietos Tokijo olimpinėse žaidynėse, bet dar galės patekti į turnyrą per papildomą atrankos turnyrą.

LIETUVA STATISTIKA DOMINIKOS RESPUBLIKA
28/43 (65,1 proc.) Dvitaškių pataikymas 15/41 (36,6 proc.)
2/11 (18,2 proc.) Tritaškių pataikymas 6/21 (28,6 proc.)
12/15 (80 proc.) Baudų metimų pataikymas 7/7 (100 proc.)
35 Atkovoti kamuoliai 33
16 Rezultatyvūs perdavimai 15
5 Perimti kamuoliai 8
6 Blokuoti metimai 0
15 Klaidos 16
18 Pražangų skaičius 16

Lietuva: J.Valančiūnas ir L.Lekavičius po 19, M.Kuzminskas 12, A.Butkevičius, E.Ulanovas ir M.Kalnietis po 5, P.Jankūnas 4, R.Giedraitis ir M.Grigonis po 2, J.Mačiulis 1.

Dominikos Respublika: R.Mendoza 14, S.Rojas 11.

Rungtynių eiga

Ketvirtasis kėlinys: Lietuva – Dominikos Respublika 74:55

Kęstas Rimkus Kęstas Rimkus, 15min žurnalistas Nankine
Prieš atsisveikindami sirgaliai siunčia linkėjimus pasaulio krepšinio valdžiai. „F**k you FIBA“, – skanduoja Lietuvos fanai.

38 min. E.Ulanovas didino skirtumą iki 20 taškų – 68:48.

36 min. Šiame čempionate taškų vis dar nepelnęs R.Giedraitis užsidirbo nesportinę pražangą. Savo sąskaitą šiose rungtynėse atidarė P.Jankūnas – 66:46.

34 min. J.Valančiūnas pataikė metimą, M.Kuzminskas blokavo varžovo bandymą, o M.Kalnietis smeigė tritaškį – 64:43.

33 min. Savo sąskaitą pildė ir M.Kuzminskas, kuris jau pelnė 12 taškų – 59:41.

Donatas Urbonas Donatas Urbonas, 15min žurnalistas Nankine

Lukas Lekavičius pretenduoja tapti rezultatyviausiu Lietuvos rinktinės žaidėju šiame pasaulio čempionate po Jono Valančiūno. Iki mačo su Dominikos Respublika rinko vid. 11,5 taško.

Kiekviena vaizdo epizodo peržiūra per VAR sistemą vis sugrąžina mintimis į rungtynių su Prancūzija pabaigą. Manau, panašiai jaučiasi ir Lietuvos rinktinės žaidėjai.

31 min. A.Butkevičius ketvirtąjį kėlinį pradėjo dviem taškais su varžovo pražanga – 55:41.

Nankino arenos informatorius šįvakar sapnuos Luko Lekavičiaus vardą ir pavardę, nes kartoti tenka labai dažnai. Lietuvos rinktinės įžaidėjas per trečią kėlinį pelnė 11 taškų, o iš viso – 17.

Trečiasis kėlinys: Lietuva – Dominikos Respublika 52:39

30 min. L.Lekavičius per paskutinę minutę dar spėjo pataikyti du metimus. Dominikos Respublika laimėjo kėlinį 15:14 ir paliko šiokią tokią intrigą ketvirtajame kėliniui.

26 min. L.Lekavičius toliau draskė varžovų gynybą ir po trečio taiklaus metimo iš eilės jau pelnė 13 taškų – 48:37.

25 min. Laisvas L.Lekavičius pataikė pirmąjį Lietuvos rinktinės tritaškį – 44:34.

23 min. E.Ulanovas pataikė vieną baudos metimą iš dviejų. M.Kuzminskas bandė prisišaudyti iš toli, bet dar vienas metimas skriejo pro šalį – 41:32.

Šių rungtynių prasmė išskirtinė. Ją puikiai iliustruoja du Kinijos žurnalistai, priešais mane miegantys ant stalo mačo metu.

21 min. J.Valančiūnas tęsė tai, ką pradėjo prieš pertrauką. Dar vienas taiklus metimas po E.Ulanovo perdavimo – 40:24.

Kinų tribūnoje nuvilnijo džiugesio bangelė. Žiūrovams patiko, kaip Jonas Valančiūnas pasistiebęs pataisė užkritusį lanko tinklelį. Šiame mače Jonas gerai atlieka ir kitus darbus – jis jau pelnė 16 taškų, o sykį persivarė pusę aikštės driblinguodamas kamuoliu lyg įžaidėjas.

Antrasis kėlinys: Lietuva – Dominikos Respublika 38:24

20 min. J.Valančiūnas per du kėlinius jau pelnė 15 taškų ir atkovojo 9 kamuolius. Prieš didžiąją pertrauką lietuviai įgijo rekordinę, 14 taškų, persvarą.

19 min. Dar vienas taiklus M.Kuzminsko metimas kabliu. Jo sąskaitoje jau 8 taškai – 36:24.

18 min. Dar viena įspūdinga J.Valančiūno serija – blokas ir taiklus metimas kitoje aikštės pusėje – 34:24.

17 min. Tai nebuvo pats geriausias čempionatas M.Kuzminskui, bet šiose rungtynėse jis naudingas ir didino skirtumą 32:24.

16 min. Dominikos Respublika jau buvo sumažinusi skirtumą iki 4 taškų, bet tada svarbų dėjimą atliko A.Butkevičius – 30:24.

14 min. L.Lekavičius toliau savo energija tempė lietuvius. Iš viso trys iš eilės taiklūs įžaidėjo metimai – 28:19.

13 min. J.Mačiulis pataikė vieną baudos metimą iš dviejų, o L.Lekavičius sąskaitą atidarė puikiu prasiveržimu – 24:17.

12 min. E.Ulanovas pelnė pirmuosius taškus, kaip visada puikiai žaisdamas nugara į krepšį – 21:16.

Pirmasis kėlinys: Lietuva – Dominikos Respublika 19:14

10 min. Puiki kėlinio pradžia ir sunkesnė pabaiga. Po pirmųjų 10 minučių Lietuvos rinktinė turi 5 taškų pranašumą. L.Lekavičius pataikė metimą su sirena, bet teisėjai po peržiūros neįskaitė taškų – lietuvis pavėlavo išmesti kamuolį.

Teisėjai jau žino, kad galima peržiūrėti videoįrašą? Jie nagrinėja, ar Luko Lekevičiaus tritaškis tolimas metimas sulig pirmojo kėlinio sirena buvo laiku. Galiausiai metimas neužskaitytas, bet bent jau žinome, kad VAR yra naudojamas.

9 min. Po dviejų tritaškių iš eilės Dominikos Respublika aptirpdė skirtumą, bet M.Kuzminskas pataikė kabliu ir malšė varžovų entuziazmą – 19:12.

7 min. J.Valančiūnas įjungė žvėries režimą. Išprovokavo pražangą ir pataikė du baudų metimus. Jo sąskaitoje jau 11 taškų ir 6 atkovoti kamuoliai – 17:4.

6 min. M.Kuzminsko metimą pataisė J.Valančiūnas, kuris jau pelnė 9 taškus – 15:4.

5 min. Pirmieji M.Kalniečio taškai ir keitimas. M.Grigonį pakeitė R.Seibutis, kuris iškart paserviravo kamuolį M.Kuzminskui, o šis ataką užbaigė dėjimu – 13:4.

3 min. J.Valančiūnas užsivedė. Dar du efektingi metimai ir puikus M.Kalniečio perdavimas – 9:4.

Nankino arenoje prieš pat rungtynes pasirodė nekviestas svečias. Virš aikštės skraidė ir arenos darbuotojų žvilgsnius traukė šikšnosparnis. Beje, šio žinduolio pavadinimą moka lietuviškai pasakyti serbas Miroslavas Raduljica. Manu Ginobilio iškviesti į Kiniją neprireikė – šikšnosparnis susirado sau kitą erdvę.

Jonas Mačiulis atsistojęs juokiasi po Jono Valančiūno tritaškio bandymo. Šiandien tikėkitės pamatyti dalykų, kokių pasaulio čempionate dar nebuvo. Pavyzdžiui, taškų sąskaitos dar neatidariusį Roką Giedraitį rinktinės starto penkete ar pirmą kartą ant suolo paliktą Domantą Sabonį.

1 min. Lietuvių sąskaitą atidarė M.Grigonis, bet netrukus M.Kalnietis suklydo, praradęs kamuolį. Po pirminio chaoso J.Valančiūnas atgaivino puikiu metimu kabliu su pražanga – 5:0.

Ar žinote, kad yra dvi Dominikos, abi Karibuose? Dominika yra maždaug Panevėžio dydžio, bet mes žaidžiame su Dominikos Respublika, kuri turi tris kartus daugiau gyventojų nei Lietuva. Jau esame įveikę Dominikos Respubliką 2012 metų olimpiniame atrankos turnyre, kai varžovų neišgelbėjo Alas Horfordas ir Carlas Anthony-Townsas.

Startinis Lietuvos rinktinės penketas: Jonas Valančiūnas, Marius Grigonis, Rokas Giedraitis, Mindaugas Kuzminskas, Mantas Kalnietis.

Namuose drėgna, kaupiasi kondensatas ant langų. Kaip apsaugoti savo namus nuo pelėsio?