2023 12 17 /19:11

Be didesnės dramos: anksti spurtavęs „Žalgiris“ susitvarkė su „vilkais“

Kauno „Žalgiris“ (12-2) didžiąją rungtynių dalį išlaikė saugų atstumą ir išvengė nervų karo Lietuvos krepšinio lygos (Betsafe-LKL) mače su Vilniaus „Wolves“ (11-3). „Žalgiris“ užtikrintai laimėjo namų rungtynes 79:55 (18:10, 23:15, 21:20, 17:10).
LKL: Kauno „Žalgiris“ –  Vilniaus „Wolves“
LKL: Kauno „Žalgiris“ – Vilniaus „Wolves“ / Teodoro Biliūno / BNS nuotr.

Primename, kad lapkritį Vilniuje „Žalgiris“ pralaimėjo vilkams 64:75.

„Wolves“ į Kauną atvyko po pažeminimo Utenoje, kur „Uniclub Casino-Juventus“ ekipai nusileido net 68:96. Įskaitant Europos taurės mačus, Kęstučio Kemzūros auklėtiniai pralaimėjo jau keturis mačus iš eilės.

„Žalgiris“ ir „Wolves“ susitiks ir netrukus prasidėsiančioje Citadele Karaliaus Mindaugo taurės ketvirtfinalio serijoje. Pirmasis serijos mačas Kėdainiuose vyks jau gruodžio 30 d. (šeštadienį).

„Gera reakcija, geras palaikymas vienas kito, gera gynyba. Sunku mus įveikti, įmetant tik 55 taškus“, – po rungtynių sakė Kazys Maksvytis.

„Žalgirio“ treneris vaizdžiai pridūrė: „Viena kregždutė – ne pavasaris, tikimės, kad bus ir daugiau gerų rungtynių“.

Šiame mače buvo pasiektas šio sezono „Betsafe-LKL“ lankomumo rekordas „Žalgirio“ arenoje. Kauniečių tvirtovėje apsilankė 5980 žiūrovų.

Teodoro Biliūno / BNS nuotr./LKL: Kauno „Žalgiris“ – Vilniaus „Wolves“

„Wolves“ stabtelėjo vos įspusėjus pirmajam kėliniui – „Žalgiris“ spurtavo 17:0 ir atitrūko 23:10.

Nors vilniečiai davė atsaką ir sumažino skirtumą iki penkių taškų (25:20), „Žalgiris“ baigiantis antrajam ketvirčiui vėl atitrūko.

Po kelių perimtų kamuolių ir blokuoto metimo šeimininkai pirmąją rungtynių pradžią uždarė pirmaudami 41:25.

„Wolves“ per pirmuosius du kėlinius pataikė tik 1 tritaškį iš 5 („Žalgiris“ – 5/12), juos į priekį tempė Christianas Mekowulu, iki pertraukos spėjęs surinkti 14 taškų.

Po pertraukos „Žalgirio“ gretose įsižaidė iki tol blankiai atrodęs Rolandas Šmitas. Intriga po pertraukos beveik nekvepėjo.

55 įmesti taškai – prasčiausias „Wolves“ sezono rezultatas. Iki tol po 68 taškus vilniečiai pelnė prieš „Šiaulius“ ir Utenos ekipą.

Nugalėtojus į priekį vedė lietuvių trio – Laurynas Birutis, Danielius Lavrinovičius ir Tomas Dimša.

Pirmasis prie 15 taškų pridėjo 4 atkovotus kamuolius ir surinko 20 naudingumo balų, antrasis pelnė 11 taškų, atkovojo 6 kamuolius ir surinko 19 naudingumo balų, o trečiasis pelnė 10 taškų, perėmė 3 kamuolius ir surinko 17 naudingumo balų.

LKL lygoje debiutavęs Austinas Hollinsas per 18 minučių pelnė 8 taškus ir surinko 9 naudingumo balus.

Pralaimėtojų neišgelbėjo puikus Christiano Mekowulu pasirodymas. Legionierius iš Nigerijos pelnė 20 taškų, atkovojo 4 kamuolius ir surinko 26 naudingumo balus.

„Wolves“ labai trūko atsarginių suolo indėlio. Po keitimo aikštėje pasirodę žaidėjai pelnė vos 8 taškus.

Vilniečiai šįkart vertėsi be trijų svarbių krepšininkų – Rasheedo Sulaimono, Eigirdo Žukausko ir Jeffery Tayloro. Vos daugiau nei minutę ant parketo praleido Džordže Gagičius.

Kauniečiams vis dar negali padėti Arnas Butkevičius, Lukas Lekavičius ir Brady Manekas.

„Žalgiris“: Laurynas Birutis 15, Rolandas Šmitas 12, Danielius Lavrinovičius 11, Tomas Dimša 10, Austinas Hollinsas 8, Edgaras Ulanovas, Kevarriusas Hayesas ir Keenanas Evansas po 6.

„Wolves“: Christianas Mekowulu 20, Tre'shawnas Thurmanas 11, Regimantas Miniotas 8.

RUNGTYNIŲ EIGA:

40 min. „Žalgiris“ pasiekia revanšą, laimi rungtynes 79:55.

39 min. Už marškinėlių L.Biručiui griebęs V.Kariniauskas užsidirba nesportinę pražangą ir už antrą tokią nuobaudą šalinamas iš rungtynių.

38 min. L.Biručiui „įlipus į medį“ svečiai surengia greitą ataką, kurią A.Juškevičius užbaigia dviem taškais su pražanga. Kazys Maksvytis tuo metu į aikštę leidžia Nedą Montvilą ir Dovydą Butką.

37 min. Intrigos nebelieka – A.Hollinsas smeigia tritaškį iš aikštės kampo ir skirtumas didėja iki 24 taškų – 76:52.

36 min. L.Biručio du taškai, K.Evanso tritaškis – 73:52.

34 min. R.Šmitas toliau renka taškus – 68:50.

33 min. V.Kozys bejėgis prieš centruojantį R.Šmitą – 66:50.

32 min. A.Beručka kelia rankas į viršų pataikęs tritaškį! 64:50.

30 min. E.Sumnerio tolimas metimas neliečia lanko, V.Kozys nepataiko laisvas iš po krepšio, bet Ch.Mekowulu užbaigia alley-oop V.Kariniauskui išmetinėjant kamuolį iš užribio.

30 min. „Wolves“ atakos stringa, mažinti skirtumo nepavyksta. Po E.Sumnerio perdavimo K.Hayesas verčia taškus iš po krepšio. V.Kariniauskas pataiko retą vilkų tritaškį, bet kėlinį uždaro dar du K.Hayeso taškai – 62:45.

28 min. V.Kariniauskui nepavyksta centruoti prieš E.Sumnerį, o šis kitoje atakoje atsako tolimu šūviu – 56:40.

27 min. Sudėtingu metimu per R.Miniotą D.Giedraitis primena apie save, o R.Miniotas atsako tritaškiu – 53:40.

26 min. Ch.Mekowulu paliekamas be priežiūros baudos aikštelėje – dar du jo taškai. Bet įsižaidžia ir R.Šmitas – 51:37.

25 min. Kantri „Žalgirio“ ataka baigiasi R.Šmito taškais.

24 min. T.Thurmanas pataiko tolimą metimą (47:35).

23 min. Blankiai pirmoje mačo pusėje atrodęs R.Šmitas pataiko iš po krepšio, bet „Wolves“ atsako A.Juškevičiaus ir T.Thurmano dvitaškiais (45:32).

22 min. Į L.Biručio taškus R.Miniotas atsako dviem taškais su pražanga.

20 min. Keturias atakas iš eilės apsigynęs „Žalgiris“ surengia dar vieną spurtą 13:0. T.Dimša deda iš viršaus, L.Birutis pataiko centruodamas, o D.Lavrinovičius pataiso netikslų E.Sumnerio metimą ir „Žalgiris“ po dviejų kėlinių priekyje 41:25.

19 min. L.Biručio sėkminga atkarpa: atkovojęs kamuolį pelno du taškus su pražanga, o netrukus perima kamuolį ir nuskubėjęs į priekį išprovokuoja V.Kariniausko nesportinę pražangą. T.Dimša prideda tritaškį ir „Žalgiris“ vėl kiek atitrūksta – 35:25.

17 min. R.Miniotas prameta abu baudų metimus, bet T.Thurmanas atkovoja kamuolį ir pataiko iš po krepšio.

16 min. K.Evansas pataiko tritaškį po L.Biručio užtvaros, bet tolimu šūviu atsako ir K.Žemaitis – 28:23.

15 min. Ch.Mekowulu toliau renka taškus iš baudos aikštelės. Po „Žalgirio“ klaidos Ch.Mekowulu dar išprovokuoja ir pražangą greitoje atakoje. Po jo baudos metimų – 25:20.

14 min. R.Miniotas įveikia K.Hayesą centruodamas – 25:16.

13 min. Puikiai po minutės pertraukėlęs atlikę derinį vilkai pagaliau baigia ataką taškais – Ch.Mekowulu krauna iš viršaus ir pelno 10-ąjį savo tašką (23:12).

12 min. „Žalgiris“ dar kartą apsigina. „Wolves“ septynias minutes žaidžia be taškų. E.Sumneris pelno taškus iš prasiveržimo ir skirtumas didėja iki 23:10 (spurtas 17:0).

11 min. E.Sumneris stringa besiverždamas, bet atiduoda kamuolį T.Dimšai, o šis šauna iš toli. Kauniečių spurtas auga iki 15:0.

10 min. Dar vienas K.Hayeso blokas, šįkart A.Beručkai. O A.Hollinso tritaškis „Žalgirio“ spurtą padidina iki 12:0. Po pirmojo kėlinio 18:10.

9 min. D.Lavrinovičius pataiso netikslų E.Sumnerio paskutinės sekundės metimą (15:10).

8 min. T.Dimša vagia kamuolį iš V.Kozio ir pelno taškus nurūkęs į priekį. Gynyboje K.Hayesas išrašo bloką K.Žemaičiui.

7 min. E.Sumneris perduoda kamuolį D.Lavrinovičiui, o šis smeigia pirmą rungtynių tritaškį (11:10).

6 min. Ch.Mekowulu ir L.Birutis apsikeičia taškais (8:10).

5 min. Trečia iš eilės šeimininkų pražanga prieš atakuojantį Ch.Mekowulu, K.Evansas prasižengia antrą kartą. „Wolves“ priekyje – 4:8. E.Ulanovas skirtumą švelnina floater'iu.

4 min. R.Šmitas laisvas gauna kamuolį ties tritaškiu aikštės kampe, bet užmina šoninę liniją. „Wolves“ baudų metimais renka taškus – 4:6.

3 min. Beveik dvi tuščios minutės – komandos keičiasi klaidomis ir netiksliais metimais. Galiausiai E.Ulanovas baudos metimais didina „Žalgirio“ persvarą – 4:2.

1 min. E.Ulanovas pataiso netikslų D.Giedraičio metimą, ir atidaro rungtynių švieslentę. T.Thurmanas atsako sėkmingu žaidimu baudos aikštelėje – 2:2.

Starto penketai:

„Žalgiris“: Keenanas Evansas, Dovydas Giedraitis, Edgaras Ulanovas, Rolandas Šmitas, Laurynas Birutis.

„Wolves“: Kristupas Žemaitis, Arnas Beručka, Christianas Mekowulu, Tre'shawnas Thurmanas, Regimantas Miniotas.