2019 05 31

Bronzinė drama baigėsi Klaipėdos triumfu: medaliais pasidabins „Neptūnas“

Klaipėdos „Neptūno“ krepšininkai iškovojo Lietuvos krepšinio lygos (LKL) bronzos medalius. Kazio Maksvyčio auklėtiniai penktadienio vakarą 84:77 (17:17, 28:23, 15:18, 24:19) palaužė Panevėžio „Lietkabelį“ ir seriją iki trijų pergalių laimėjo sausai 3-0.
Tomas Delininkaitis
Klaipėdos „Neptūno“ triumfo akimirkos / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

Klaipėdiečiai mačą pradėjo užtikrinčiau, bet „Lietkabelis“ greitai atkuto ir pasivijo šeimininkus. „Neptūnas“ buvo susidūręs su rimta problema – susižeidė pagrindinis įžaidėjas Lorenzo Williamsas. Amerikiečio kurį laiką nebuvo net ant atsarginių suolo, bet vėliau jis grįžo ir tęsė rungtynes.

Antrajame kėlinyje „Lietkabelis“ buvo įgijęs penkių taškų pranašumą, tačiau aikštės šeimininkai, vedami Gyčio Masiulio, sugebėjo persverti svarstykles ir per didžiąją pertrauką pirmavo 45:40.

Trečiajame kėlinyje komandos žaidė taškas į tašką ir mačo likimas sprendėsi per lemiamą 10-ties minučių atkarpą. Ją geriau pradėjo „Neptūnas“, kuris įgijo ir devynių taškų pranašumą (69:60).

Nenadas Čanakas už ginčus užsidirbo ir techninę pražangą, bet tai kiek pakylėjo jo auklėtinius, kurie surengė spurtą 9:0 ir greitai panaikino deficitą (69:69).

Vis tik lemiamu momentu „Neptūno“ krepšininkai žaidė tiksliau bei užtikrinčiau. Mačą uždarė Jerai Granto dėjimas, Lorenzo Williamso tritaškis ir taiklūs baudų metimai.

Net penkis tritaškius iš devynių pataikęs Tomas Delininkaitis iš viso surinko 24 taškus ir buvo rezultatyviausias savo komandoje.

Deividas Gailius surinko 20 taškų, atkovojo 8 kamuolius ir finišavo su 25 naudingumo balais.

„Lietkabelis“ šiose rungtynėse suklydo 17 kartų, klaipėdiečiai prarado 11 kamuolių. Po varžovų klaidų „Neptūnas“ pelnė net 22 taškus.

Uostamiesčio ekipa pataikė 46 proc. dvitaškių (15/32), 34 proc. tritaškių (10/29) ir 88 proc. baudų metimų (24/27).

„Neptūnas“: T.Delininkaitis 24, D.Gailius 20, L.Williamsas 15, G.Masiulis 12.

„Lietkabelis“: J.Wilsonas ir M.Kupšas (11 atk. kam., 30 naud. bal.) po 18, S.Sinovecas 9, S.Jasaitis 8.

Rungtynių eiga. „Neptūnas“ – „Lietkabelis“

Ketvirtas kėlinys. „Neptūnas“ – „Lietkabelis“

Likus 15 sek. T.Delininkaitis sumetė baudų metimus. Tai yra viskas – 84:77.

Likus 20 sek. P.Valinskas pataikė dvitaškį. Klaipėdiečių persvara sumažėjo – 82:77.

Likus 25 sek. P.Valinskas irgi nepataikė iš po krepšio. Dž.Slavinskas pataikė vieną baudos metimą – 82:75.

Likus 30 sek. S.Jasaitis perėmė kamuolį, bet nepataikė iš po krepšio. D.Gailius padidino skirtumą baudų metimais – 81:75.

Likus 35 sek. M.Kupšas pataikė sudėtingą dvitaškį, „Neptūno“ persvara sumažėjo – 79:76.

40 min. L.Williamsas smeigė tritaškį, bronzos likimas, panašu, jau aiškus – 79:73.

39 min. J.Grantas kala kamuolį iš viršaus bei didina persvarą iki trijų – 76:73.

38 min. T.Delininkaitis smeigė dar vieną tritaškį – 72:71.

37 min. S.Jasaitis išlygino rezultatą – 69:69.

36 min. Panevėžiečiai surengė spurtą 7:0. „Neptūnas“ pirmauja jau tik dviem taškeliais – 69:67.

34 min. D.Gailius pataikė dvitaškį su pražanga – 69:62.

33 min. Techninė pražanga užfiksuota N.Čanakui.

32 min. Tooooomas Delininkaitis! Dar trys jo taškai labai svarbiu momentu – 65:60.

Trečias kėlinys. „Neptūnas“ – „Lietkabelis“ 58:56

30 min. „Lietkabelis“ ketvirtį užbaigė puikia ataka, kurią užbaigė Ž.Dimecas.

28 min. T.Delininkaitis pataikė dar vieną tritaškį, o „Neptūnas“ vėl pirmauja – 56:53.

26 min. T.Delininkaitis ir S.Kulvietis apsikeitė tolimais metimais. Svečiai turėjo minimalią persvarą – 51:50.

24 min. P.Valinskas pataikė sunkų dvitaškį ir išvedė į priekį „Lietkabelį“ – 48:47.

22 min. L.Williamsas buvo susižeidęs, bet grįžęs į aikštę vėl žaidė patikimai. „Neptūnas“ priekyje – 47:44.

Antras kėlinys. „Neptūnas“ – „Lietkabelis“ 45:40

20 min. Ketvirtį „Neptūnas“ užbaigė įgydamas nedidelę persvarą. Labiausiai prie sėkmingos ketvirčio pabaigos prisidėjo G.Masiulis.

15 min. Panevėžiečiai po Ž.Dimeco dvitaškio priekyje penkiais taškais – 33:28.

11 min. Susižeidusio L.Williamso nebėra net ant atsarginių suolo. S.Jasaičio ir S.Kulviečio tritaškiai išvedė „Lietkabelį“ į priekį – 23:20.

Pirmas kėlinys. „Neptūnas“ – „Lietkabelis“ 17:17

9 min. „Lietkabelio“ puolimas užsikūrė ir panevėžiečiai priartėjo prie varžovų bei nebeleido jiems šeimininkauti. P.Valinskas išlygino rezultatą – 17:17.

6 min. L.Kisieliaus metimas iš toli net nelietė lanko.

5 min. J.Wilsonas smeigė tritaškį ir „Neptūno“ persvara sumažėjo iki vieno taško – 9:8.

4 min. K.Maksvytis jau užsidirbo įspėjimą dėl techninės pražangos.

3 min. D.Gailius skaudžiai krito ant parketo ir susižeidė alkūnę, bet galėjo tęsti mačą. S.Sinovecas pelnė pirmus savo komandos taškus, bet klaipėdiečiai toliau pirmavo – 7:4.

1 min. Pirmuosius rungtynių taškus pelnė G.Masiulis, L.Williamsas pridėjo tritaškį. Klaipėdiečiai priekyje – 5:0.

Komandų starto penketai:

„Neptūnas“: Lorenzo Williamsas, Deividas Gailius, Laimonas Kisielius, Gytis Masiulis, Jerai Grantas.

„Lietkabelis“: Jamaras Wilsonas, Stefanas Sinovecas, Saulius Kulvietis, Marko Čakarevičius, Žiga Dimecas.