Paskutinės akcijos dienos! Prenumerata vos nuo 0,49 Eur/mėn.
2023 01 03

Čempionų lyga: graikus sutaršęs „Rytas“ pergalingai pradėjo kovą dėl išlikimo

Vilniaus „Rytas“ solidžiai pradėjo FIBA Čempionų lygos įkrintamąsias, antradienio vakarą savo aikštėje 85:62 pranokdamas Salonikų PAOK.
Marcusas Fosteris
Vilniaus „Rytas“ – Salonikų PAOK / Lukas Balandis / BNS nuotr.

Įkrintamųjų serijoje kaunamasi iki dviejų pergalių. Visus reikalus vilniečiai galės užbaigti sausio 11 d., kai antrasis serijos mačas vyks Salonikuose. Jei prireiks trečio mūšio, serija vėl sugrįš į Lietuvos sostinę.

Šios poros nugalėtojas pateks į FIBA Čempionų lygos „Top 16“ etapą.

Antradienio vakarą Giedriaus Žibėno auklėtiniai iniciatyvą perėmė nuo pirmųjų minučių. Beveik visą pirmą kėlinį vilniečiai buvo priekyje, o po pertraukėlės apsukas dar labiau padidino ir į didžiąją pertrauką išėjo turėdami 14 taškų pranašumą (46:32).

Trečiajame kėlinyje priartėti graikai neįstengė, o dar atstumą padidinę vilniečiai paskutines 10 minučių pavertė formalumu.

„Ryto“ laivą į priekį traukė penki banginiai – Marcusas Fosteris ir Margiris Normantas pelnė po 14 taškų, Martynas Echodas ir Benedekas Varadi pridėjo po 11, Elvaras Fridrikssonas – 10.

Papildysime.

Rungtynių eiga:

IV kėlinys. „Rytas“ – PAOK 85:62.

40 min. Rungtynės baigiasi.

36 min. Graikai „Ryto“ puolimui ir toliau neranda jokių priešnuodžių.

35 min. Vilnius traiško savo oponentus – 72:48.

33 min. Koks Martyno Echodo blokas!!! Kitoje aikštės pusėje ataką rezultatyviai užbaigia kitas vilniečių bokštas Evaldas Kairys.

32 min. Ketvirtas kėlinys prasideda chaosėliu. PAOK nesugeba priartėti, bet vaizdu aikštėje nepatenkintas Giedrius Žibėnus greitai griebia minutės pertraukėlę. 68:48.

III kėlinys. „Rytas“ – PAOK 65:41.

30 min. Visiška kontrolė.

27 min. Margiris Normantas pataiko iš toli. Pirmą kartą vilniečių persvara pasiekia 20 taškų žymą – 60:40. Pakvimpa pergale.

25 min. Graikai niekaip nesugeba priartėti. Vilniečiai užtikrintai kontroliuoja rungtynes.

22 min. Marcusas Fosteris pataiko ypač sudėtingą metimą su varžovo pražanga. 51:35.

II kėlinys. „Rytas“ – PAOK 46:32.

19 min. Puiki Elvaro Fridrikssono atkarpa ir skirtumas auga – 43:27.

17 min. Elvaras Fridrikssonas pataiko iš toli. Jau plius 11. 36:25.

15 min. „Rytas“ atsako geru spurtu – 33:25.

12 min. Graikai sugeba susikaupti ir surengia gerą atkarpą, po kurios komanda vėl skiria vos vienas metimas.

I kėlinys. „Rytas“ – PAOK 23:16.

10 min. Solidus pirmas kėlinys. Pirmą 10 minučių atkarpą puikiu metimu užbaigia Marcusas Fosteris.

7 min. Marcusas Fosteris ir „Ryto“ persvara pasiekia rekordinę žymą – 16:9. Gera atkarpa 7:0.

6 min. Elvaras Fridrikssonas toliau tempia vilniečius į priekį. Margiris Normantas pelno pirmuosius savo taškus – 13:9.

5 min. Tomas Lekūnas įleidžia tritaškį su varžovo pražanga, bet graikai nepasiduoda – 9:9.

4 min. Marcusas Fosteris pelno pirmuosius taškus – 4:4. Po akimirkos jis asistuoja Elvarui Fridrikssonui ir jau 6:4.

3 min. Vangus startas. Graikai rezultatyviai užbaigia dvi savo atakas, o vilniečiai kelių prie PAOK krepšio ieško sunkiai. 2:4.

1 min. Efektinga pradžia. Po Elvaro Fridrikssono perdavimo Jarvisas Williamsas krauna iš viršaus – 2:0.