2021 05 29

Pasipriešinimo pusfinalyje taip ir nesulaukęs „Žalgiris“ – LKL finale

Žydrūnas Urbonas buvo teisus – jo komanda neturėjo net menkiausių galimybių pasipriešinti Kauno „Žalgiriui“ LKL pusfinalio serijoje. Nukraujavusi Utenos „Juventus“ komanda 75:93 (22:30, 10:25, 21:24, 22:14) krito prieš Lietuvos čempionų titulą ginančius Martino Schillerio auklėtinius.
Marius Grigonis
Marius Grigonis / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Seriją iki trijų pergalių „Žalgiris“ laimėjo sausai 3-0. Pirmas rungtynes kauniečiai laimėjo 100:75, antrąsias – net 116:80.

„Juventus“ vertėsi be Žygimanto Skučo, Vaido Kariniausko, Martyno Gecevičiaus ir Igno Vaitkaus.

Prieš rungtynes geriausio jaunojo LKL krepšininko prizą atsiėmė Rokas Jokubaitis.

Uteniškiai priešinosi Kaune tik pačioje mačo pradžioje, tačiau plika akimi buvo matoma, kad „Juventus“ krepšininkai net neturi minčių apie galimą pergalę.

Po to, kai „Žalgirio“ skirtumas pasiekė 20 taškų, rungtynėms labai tiko pasakymas: vieni nenori, o kiti negali. Taip ramiai ir nužygiavo komandos iki serijos pabaigos.

Kitame pusfinalyje Vilniaus „Rytas“ prieš Panevėžio „Lietkabelį“ pirmauja 2-0.

„Žalgiris“: M.Grigonis 18, N.Hayesas ir R.Jokubaitis po 10, L.Lekavičius 9, J.Lauvergne'as ir M.Gebenas (10 atk. kam.) po 8

„Juventus“: M.Kupšas 23 (7 atk. kam.), B.Crawfordas 15, V.Šulskis 9.

Rungtynių eiga. „Žalgiris“ – „Juventus“

Ketvirtas kėlinys. „Žalgiris“ – „Juventus“

40 min. Pagaliau tai baigėsi.

38 min. Beje, K.Lukošiūnas ir S.Vasturia jau kurį laiką žaidžia. Gaila dabar jau tik M.Blaževičiaus, nukišto į paraštes LKL atkrintamosiose.

35 min. Laukia abi komandos rungtynių pabaigos, laukiame jos ir mes – 86:61.

Trečias kėlinys. „Žalgiris“ – „Juventus“ 79:53

25 min. M.Grigonis kol kas rezultatyviausias savo komandoje su 18 taškų, M.Kupšas yra pelnęs 23 taškus svečiams. „Žalgiris“ jau gali ruoštis finalui – 70:44.

Antras kėlinys. „Žalgiris“ – „Juventus“ 55:32

19 min. M.Grigonis smeigė tritaškį su pražanga – 51:29.

17 min. Kiek aptirpo „Žalgirio“ persvara – 45:29. Įdomu tai, kad net ir prieš tokį beviltiškai nukraujavusį varžovą Martinas Schilleris į aikštę neleidžia nei Steve'o Vasturios, nei Karolio Lukošiūno. Marekas Blaževičius net nėra registruotas susitikimui. Nesuvokiama.

14 min. M.Runkauskas labai kietai sustabdė M.Grigonį ir užsidirbo nesportinę pražangą. Intrigos, tikėtina, jau nebebus šiose rungtynėse – 43:24.

Pirmas kėlinys. „Žalgiris“ – „Juventus“ 30:22

9 min. N.Hayesas įsišaudo, o „Žalgiris“ didina pranašumą – 28:20.

5 min. Labai jau vangi rungtynių pradžia, toks vaizdas, kad nesiplėšys šiandien nei vieni, nei kiti. O tiksliau – vieni nenorės, kiti negalės. J.Lauvergne'as sugrūdo kamuolį į krepšį – 10:10.

2 min. Kokį nuostabų metimą atšokdamas nuo krepšio pataikė M.Kupšas! „Juventus“ priekyje – 4:3.

Starto penketai:

„Žalgiris“: Thomasas Walkupas, Marius Grigonis, Nigelas Hayesas, Artūras Milaknis, Joffrey Lauvergne'as.

„Juventus“: Marius Runkauskas, Bryantas Crawfordas, Gintautas Matulis, Vytautas Šulskis, Mindaugas Kupšas.

Pradžia – 17:20 val.