Čempionų startas Europoje: „Pallacanestro“ – „Rytas“

Vilniaus „Rytas“ pradeda jubiliejinį – penktąjį sezoną FIBA Čempionų lygoje. Giedriaus Žibėno auklėtiniai antradienį Italijoje susikaus su Emilijos Redžo „Pallacanestro“ ekipa. Mačo pradžia – 21 val. Lietuvos laiku. Mačą tiesiogiai padės sekti portalas 15min.

Vilniečiai varžosi F grupėje su Vroclavo „Šlask“, Sombathėjaus „Falco“ ir „Pallacanestro“ ekipomis.

Prieš sezoną Čempionų lyga paskelbė komandų reitingą. „Rytui“ skirta itin aukšta – penktoji vieta.

Kaip ir praėjusį sezoną, grupių nugalėtojai iškart pateks į „Top 16“ etapą, o 2-3 grupėse užėmusios komandos sausį susirungs įkrintamosiose serijose iki dviejų pergalių.

„Top 16“ etape 4 komandos bus padalytos į 4 grupes. 1-2 vietas užėmusios komandos pateks į ketvirtfinalį.

Per penkerius metus „Rytas“ nė karto nepateko į atkrintamąsias, o dukart pasiekė „Top 16“ etapą.

Praėjusį sezoną „Ryto“ žygis baigėsi grupių etape.

Prieš pirmąjį testą Europoje, vilniečiai sužaidė šešerias draugiškas rungtynes, iš kurių laimėjo penkerias. Netrukus prasidėjo LKL kovos, kur čempionai atidarymo mačą pralaimėjo Klaipėdos „Neptūnui“, tačiau reabilitavosi nugalėdami Utenos ekipą.

Tuo metu „Pallacanestro“ praėjusį sezoną Čempionų lygoje iškovojo 2 pergales, patyrė 4 pralaimėjimus bei taip pat baigė kovas grupių etape. Italijos čempionate Emilijos Redžo ekipa nužygiavo iki ketvirtfinalio, kur 2:4 nusileido Venecijos „Umana Reyer“.

Ryškiausi varžovų žaidėjai – NBA ir Eurolygos patirties turintis Cassiusas Winstonas bei patyręs 37-erių gynėjas Jamaras Smithas.

Į Emilijos Redžo miestą palaikyti vilniečių atvyko būrys „B tribūnos“ sirgalių ir jų skanduotės garsiai girdisi nuo pat mačo pradžios.

Šiame mače vilniečiams vis dar negali padėti traumuotas Ignas Sargiūnas.

Rungtynių eiga:

1 kėlinys:

1 min.: Mačas prasideda!

3 min.: Puikus vilniečių startas. Gytis Radzevičius pelno dvitaškį, Ąžuolas Tubelis deda iš viršaus, o Stevenas Enochas pataiko dvitaškį su pražanga ir LKL čempionai pirmauja 6:2.

6 min.: Visgi po gero starto „Rytas“ sugeria spurtą 10:0 ir jau yra atsiliekančiųjų vaidmenyje (10:14).

8 min.: Gera Gyčio Masiulio atkarpa leidžia laikytis rungtynėse: aukštaūgis pelno penkis taškus paeiliui ir vilniečiai kvėpuoja varžovams į nugaras (17:18).

9 min.: Margiris Normantas sumeta baudas, G.Masiulis deda iš viršaus ir svečiai jau pirmauja (21:20).

10 min.: Ketvirtį dviem dvitaškiais uždaro Mohamedas Faye ir vilniečiai vėl atsilieka (21:24).

2 kėlinys:

11 min.: Michele Vitali smeigia tritaškį, „Pallacanestro“ tolsta, o „Rytas“ toliau klysta (21:27). Netrukus Jamaras Smithas pataiko dar vieną tritaškį (21:30).

12 min.: Nuotaiką kiek taiso Jayvono Graveso dvitaškis su pražanga (23:30).

13 min.: Dar vienas J.Smitho tritaškis, svečiams jau šeštasis... (23:33).

14 min.: Pagirtinas „Ryto“ kovingumas. Martynas Paliukėnas puikiai dirba gynyboje, G.Radzevičius atkovoja sunkų kamuolį ir pelno taškus. Skirtumas tirpsta perpus (28:33).

15 min.: Geras atkarpas keičia blogos: svečiai vėl tolsta (28:37).

16 min.: M.Normantas ir Savionas Flaggas atsako taškais bei vilniečiai vėl arčiau (32:37).

17 min.: Keturi varžovų taškai be atsako ir vėl 9 taškų deficitas (32:41).

20 min.: Trys minutės be taškų...Vilniečiams fatališkai nekrenta tritaškiai (1/11 – 9 proc.), tačiau ketvirtį baudomis uždaro R.J.Cole'as (34:41).

3 kėlinys:

21 min.: G.Radzevičiaus tritaškis, S.Enocho baudos (39:41).

22 min.: Dar vienas S.Enocho dvitaškis (41:42).

26 min.: 3,5 minutės „Rytui“ nepavyksta pelnyti taškų, kol galiausiai baudas sumeta G.Radzevičius (43:45).