2023 07 20

D.Sirvydžio vedama rinktinė sutriuškino Jordaniją

Rezervinė Lietuvos krepšinio rinktinė lengva pergale pradėjo kontrolinių rungtynių maratoną.
Deividas Sirvydis
Deividas Sirvydis / TV3 pranešimo spaudai nuotr.

Deividas Sirvydis buvo rezultatyviausias, o Dariaus Songailos auklėtiniai Druskininkuose varžovus pamokė net 107:69 (33:12, 29:18, 25:17, 20:22).

Intrigos neliko jau pirmajame kėlinyje (33:12), o po dviejų kėlinių šeimininkų persvara buvo daugiau nei dviguba.

D.Sirvydžiui užteko vos 16 minučių, kad taptų rezultatyviausiu rungtynių žaidėju. Po ilgos pertraukos Europoje pasirodęs buvęs Vilniaus „Ryto“ talentas įmetė 16 taškų (2/2 dvit., 3/5 trit., 3/4 baud.).

Rezervinei komandai taškus pelnė visi 11 registruotų krepšininkų, o puikiai D.Sirvydžiui talkino ir Kauno „Žalgirio“ naujokas Danielius Lavrinovičius – 14 taškų (4/6 dvit., 0/1 trit., 6/7 baud.), 8 atkovoti kamuoliai bei 21 naudingumo balas.

14 taškų pridėjo ir Ignas Sargiūnas.

Varžovų gretose išsiskyrė praeityje Eurolygoje žaidęs Ahmetas Duverioglu. Vidurio puolėjas pelnė 27 taškus (11/13 dvit., 0/1 trit., 5/6 baud.), sugriebė 11 kamuolių, atliko 5 rezultatyvius perdavimus ir surinko 38 naudingumo balus per 28 minutes.

Lietuva: Deividas Sirvydis 16, Danielius Lavrinovičius (8 atk. kam.) ir Ignas Sargiūnas – po 14, Laurynas Beliauskas 13, Matas Jogėla 12, Augustas Marčiulionis (6 rez. perd.) ir Einaras Tubutis – po 9, Dovydas Giedraitis 7, Jonas Paukštė ir Gytis Nemeikša – po 5, Oskaras Pleikys 3.

Jordanija: Ahmetas Duverioglu 27 (11 atk. kam., 5 rez. perd., 38 naud.), Aminas Hawwasas 20, Sami Bazi 11.

Verta pažymėti, kad Jordanija taip pat ruošiasi pasaulio čempionatui. Ji žais C grupėje su JAV, Graikija ir Naująja Zelandija.

Rezervinė Lietuvos rinktinė su Jordanija sužais dar du draugiškus mačus – liepos 22 ir 24 dienomis. Abu sykius – Alytuje.

Iš rezervinės komandos keli žaidėjai vėliau papildys ir nacionalinės komandos kandidatų stovyklą.