Nors buvo nuogąstaujančių dėl galimo broko abiejų komandų žaidime, nusivylusių sekmadienio rungtynėmis greičiausiai nebuvo – kartu komandos suklydo 23 kartus, kartu pelnė 166 taškus, o intriga išliko iki pat paskutinės rungtynių akimirkos.
Kol dar neataušo emocijos po pirmosios LKL favoritų dvikovos, lkl.lt pristato 10 krepšinio analitiko Erildo Budraičio pastebėjimų iš sekmadienį vykusių rungtynių – apie „Žalgirio“ jaunimą, rungtynių lūžį, „Lietuvos ryto“ užsieniečius ir kitus svarbiausius momentus.
1. „Lietuvos ryto“ tritaškiai prieš galingą „Žalgirio“ priekinę liniją – tokios priešpriešos buvo keliamos prieš „Lietuvos ryto“ ir „Žalgirio“ rungtynes.
Realybėje viskas apsivertė aukštyn kojomis – „Žalgiris“ sėkmingiau naudojosi tolimais metimais („Žalgirio“ 8/19 prieš „Lietuvos ryto“ 9/24), o „Lietuvos rytas“ dažniau rinko taškus iš baudos aikštelės (34 prieš 32). Prieš sezono pradžią, vien stebint komandų sudėtis atrodė, kad „Lietuvos rytas“ turės didesnį žaidėjų pasirinkimą nei „Žalgiris“, tačiau pirmosiose rungtynėse buvo atvirkščiai – „Žalgirio“ atsarginiai pridėjo 48 taškus, „Lietuvos ryto“ – tik 14.
2. Kauno „Žalgirio“ įžaidėjai vėl atsilaikė.
Vaidas Kariniauskas dar kartais žaidžia ne taip užtikrintai, kaip Lukas Lekavičius, tačiau abu įžaidėjai, nepaisant galingų varžovų ir rungtynių svarbos, atlaikė pirmąjį rimtą išbandymą.
Sekmadienį į rungtynes nuo suolo įsijungęs L.Lekavičius per tris dienas sužaidė dvi solidžias rungtynes prieš Madrido „Real“ ir „Lietuvos rytą“ – per 42 minutes suklydo tik triskart, pelnė 18 taškų ir atliko 6 rezultatyvius perdavimus.
Kalbant apie galimą papildymą, akivaizdu, kad pirmąjį išbandymą L.Lekavičius ir V.Kariniauskas atlaikė, be to, į rikiuotę grįš Kasparas Vecvagaras (tas pats, kuris pernai 10 taškų įmetė į Stambulo „Anadolu Efes“ krepšį). Tokiu atveju komandoje bus trys įžaidėjai, jei dar bus ieškoma papildymo – keturi.
Kaip tokiu atveju Gintarui Krapikui reikėtų rotuoti keturis įžaidėjus?
3. Užsieniečiai – dažniausiai Virginijaus Šeškaus minima frazė.
Nesigina, nesusigaudo, prastos formos, nesugeba adaptuotis – taip V.Šeškus apibūdina savo komandos narius užsieniečius. Travisas Leslie ir Mike’as Moseris vakar gavo pylos dėl savo gynybos, o Billy Baronas ir Kirilas Natiažka V.Šeškui net nereikalingi.
Šioje vietoje girdime tik vienos pusės nuomonę, todėl kyla klausimas, ar tikrai praėjusį sezoną kartu sudėjus 60 taškų rinkęs ketvertas (jie dažniausiai įvardijami kaip viena grupė) nebemoka žaisti krepšinio, ar tai tik būdas užglaistyti komunikacines V.Šeškaus problemas?
Akivaizdu, kad komanda toliau skaldoma į dvi stovyklas, o užsieniečiai, kurie dar pernai sėkmingai judėjo aikštelėje NCAA, Ukrainos ir VTB Juntinėje lygose, LKL ir kitur, net ir žaisdami ribotą laiką, vis vien tampa atpirkimo ožiais. Jei trumpiau – ar tikrai „Lietuvos ryto“ stovykloje viskas yra tik juoda arba balta?
4. Praėjusio sezono pirmosiose tarpusavio rungtynėse „Žalgiris“ naudojo neįprastą rotaciją ir žaidėjų kombinacijas, neatskleidė viso pajėgumo, o tai pasibaigė triuškinančiu pralaimėjimu 32 taškų skirtumu (58-90).
Sezono antroje pusėje, kai „Žalgiris“ panaudojo visus išteklius, jėgų santykis išsilygino.
Dabar tai nebuvo taip akivaizdu, bet greičiausiai dėl rungtynių su Madrido „Real“ „Žalgiris“ vėl keistai dalino laiką Artūrui Gudaičiui, Lukui Lekavičiui bei keliems kitiems žaidėjams. Sekmadienį nepasirodė, kad matėme 100 proc. iš savęs išspaudžiantį „Žalgirį“.
5. Adas Juškevičius dar kartą patvirtino, kad yra labiau vykdytojas nei kūrėjas.
Sekmadienio rungtynėse A.Juškevičius vienas atliko net 27 proc. visų „Lietuvos ryto“ komandos metimų. Iš viso gynėjas krepšį atakavo 18 kartų (pataikė šešis metimus), o tai yra daugiausia per pastaruosius ketverius metus.
Pastarąjį kartą A.Juškevičius pasiekė 18 atliktų metimų ribą 2010 m. spalio 14 dieną, kai taip pat V.Šeškaus vadovaujama Prienų komanda BBL sutriuškino Noršiopingo „Dolphins“.
6. Antanas Kavaliauskas sekmadienį sužaidė rezultatyviausias rungtynes per pastarąsias beveik 600 dienų.
2013 m. kovo 3 dieną, prieš „Ventspils“ A.Kavaliauskas įmetė 24, sekmadienio rungtynėse prieš „Žalgirį“ – 23. „Lietuvos ryto“ radare A.Kavaliauskas buvo atsidūręs daugybę kartų – prieš Rygos VEF, taip pat prieš prisijungiant prie Bilbao komandos, tačiau tuomet buvo pasirinkti kiti variantai.
Įdomu, kiek kartų „Lietuvos ryto“ vadovai pagalvojo, „kodėl mes jo nepasirinkome anksčiau“.
7. Sekmadienį keliose situacijose Adas Juškevičius ir Paulius Dambrauskas baudos aikštelėje sėkmingai naudojosi mažu Luko Lekavičiaus ūgiu.
Maniau, kad tai buvo žaidimo plano dalis (kuri veikė), bet po poros epizodų daugiau to nebematėme. Anksčiau ar vėliau tai turėjo būti taikoma prieš „Žalgirį“, todėl bus įdomu stebėti, kaip tai spręs Kauno klubo trenerių štabas.
8. Tomas Dimša ir Vytenis Lipkevičius kartu sužaidė tik 5 minutes.
Tai gerai atspindi šį sezoną sumažėjusius T.Dimšos ir V.Lipkevičiaus vaidmenis – pirmojo minutės susitraukė nuo nuo 14 pernai iki 11 dabar, antrojo – nuo 21 iki 13.
9. Mažai kas tikėjosi, kad sėkmingiausiai sekmadienį „Žalgiryje“ žais Siimo-Sanderio Venės, A.Gudaičio, V.Kariniausko, Artūro Milaknio ir Edgaro Ulanovo penketas, kuris kartu būdamas aikštelėje įmetė 15 taškų daugiau nei „Lietuvos rytas“.
Būtent šis penketas buvo aikštelėje lemiamo ketvirto kėlinio pradžioje, kai rezultatas buvo 59:56 „Lietuvos ryto“ naudai.
Netrukus įvyko rungtynių lūžis – „Žalgiris“ pelnė 11 taškų (trys A.Milaknio tritaškiai ir kantrus E.Ulanovo prasiveržimas) be atsako, sąlyginai jaunasis penketas pavyzdingai atidirbo gynyboje (A.Gudaičio blokas A.Kavaliauskui bus gražiausių epizodų viršūnėje) ir perėmė iniciatyvą – 67:59.
10. Lietuvos krepšinio lyga tampa Lietuvių lyga: tai buvo ne tik vienos gražiausių ir įdomiausių, bet ir vienas lietuviškiausių LKL favoritų mačų per pastaruosius metus.
Skaičiai tai tik patvirtina. Sekmadienį iš 400 galimų minučių užsieniečiai sužaidė tik 67 (!).
Pernai pirmoje dvikovoje užsieniečiai aikštelėje praleido 132 minutes, metais prieš tai – 185, o 2011-2012 metų sezono pirmoje „Lietuvos ryto“ ir „Žalgirio“ akistatoje – 186 minutes.