2019 09 24

Prienuose – įspūdingas E.Kairio pasirodymas ir nelengva „Ryto“ pergalė

Vilniaus „Rytas“ iškovojo antrąją pergalę per dvejas rungtynes Lietuvos pirmenybėse. Dainiaus Adomaičio auklėtiniai antradienio vakarą išvykoje iššvaistė didžiulę persvarą ir 87:78 (24:15, 27:19, 15:24, 21:20) nugalėjo Prienų „CBet“ krepšininkus.
Evaldas Kairys
Evaldas Kairys / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Vilniečiai rungtynes pradėjo kiek sėkmingiau. Nors po septynių žaidimo minučių komandas teskyrė du taškai, „Rytas“ pirmąjį kėlinį užbaigė spurtu ir skirtumas tapo dviženklis 24:13.

Per pirmąją rungtynių pusę vilniečiai susikrovė apčiuopiamą 17-kos taškų pranašumą (51:34). Didžiausias komandų skirtumas per pirmąsias 20 minučių buvo pataikymas: Prienų krepšininkai buvo realizavę 37 proc. metimų (13/35), o „Ryto“ krepšininkai – 53 proc. (17/32).

Prienų krepšininkai nuostabiai atsitiesė trečiajame kėlinyje. Nors, po pertraukos sužaidus dvi minutes „Ryto“ pranašumas buvo jau 21 taškas (55:34), prieniškiai surengė spurtą ir per septynias minutes sumažino deficitą iki vos trijų taškelių (58:61).

Paskutinę trečiojo kėlinio minutę sėkmingiau sužaidė svečiai, kurie prieš lemiamą 10-ties minučių atkarpą turėjo aštuonių taškų persvarą (66:58).

Vis dėlto „CBet“ krepšininkams perlaužti rungtynių savo naudai nepavyko – vilniečiai vėl susikrovė dviženklį pranašumą ir pergalingai užbaigė viešnagę Prienuose.

Vilniaus komandai net 24 taškus pelnė Evaldas Kairys, pataikęs visus 8 dvitaškius ir 8 baudų metimus iš 10. Jis dar atkovojo 7 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, 3 kartus suklydo, blokavo net 5 metimus, 4 kartus pažeidė taisykles ir išprovokavo 7 varžovų pražangas. Centro sąskaitoje – 36 naudingumo balai.

Tai buvo rezultatyviausios ir naudingiausios E.Kairio rungtynės karjeroje LKL.

Prieniškių gretose išsiskyrė Arnas Velička. Gynėjas pelnė 16 taškų (4/5 dvit., 2/6 trit., 2/5 baud. met.), atkovojo 5 kamuolius, atliko 6 rezultatyvius perdavimus, išprovokavo net 11 pražangų ir finišavo su 25 naudingumo balais.

Nuo suolo kilę „Ryto“ žaidėjai surinko net 53 taškus, kai prieniškių rezervas pasižymėjo 20-čia taškų.

„CBet“: A.Velička 16 (5 atk. kam., 6 rez. perd., 25 naud. bal.), M.Varnas ir L.Uleckas po 14, R.Miniotas ir V.Čepukaitis (7 atk. kam.) po 11.

„Rytas“: E.Kairys 24 (8/8 dvit., 8/10 baud. met., 7 atk. kam., 7 bl., 36 naud. bal.), E.Bendžius 14, P.Cruzas 13, A.Butkevičius 10.