Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2015 11 17

Du graudžiausi Marcelo Nicola anekdotai Vilniaus „Lietuvos ryte“

Atleistas Vilniaus „Lietuvos ryto“ treneris Marcelo Nicola buvo vienas iš tų strategų, kurio žodžius spaudos konferencijoje galėjai atspėti 85 proc. tikslumu. Bet net ir nesimėtydamas sparnuotomis frazėmis M.Nicola yra prisikalbėjęs. 24sek.lt pasikapstė po M.Nicola pasisakymus ir atrado dvi svarbias trenerio mintis, kurios virto nejuokingais anekdotais ir prasilenkė su realybe.
Marcelo Nicola
Marcelo Nicola / Alfredo Pliadžio nuotr.

Anekdotas Nr. 1: Gynyba

„Mano filosofija: gerai apsiginti ir atsispyrus nuo gynybos laisvai žaisti puolime. Jei gerai giniesi, turi daugiau galimybių kontratakuoti ir pelnyti lengvų taškų. Rungtynes galima laimėti ir pelnius 100 taškų, bet norint laimėti trofėjus, privalai gintis. Be gynybos toli neisi“, – savo krepšinio filosofiją pirmąją savaitę atvykęs į Vilnių dėstė Marcelo Nicola.

Kadangi žmonių, pažįstančių M.Nicola žaidimo braižą, buvo maždaug tiek, kiek vienos rankos pirštų, patikėjome atvykėliu.

Argentinietis buvo teisus – be gynybos toli ir nenuėjo. „Lietuvos ryte“ jis išsilaikė 9 mėnesius.

Perėmęs „Lietuvos ryto“ vairą pavasarį M.Nicola dar spėjo apšilti Europos taurės aštuntfinalyje su Izmiro „Karšiyaka“. Turkai Vilniuje įmetė 81 tašką, o namuose – 97. Be gynybos neužteko patekti bent į Europos taurės ketvirtfinalį.

Šiemet „Lietuvos rytas“ reguliariajame Europos taurės sezone praleisdavo vidutiniškai 80,8 taško – tai 12-as prasčiausias rezultatas tarp 36 komandų.

Vadovaujant V.Šeškui, kuris daugiausia buvo skalpuojamas už savo gynybą, vilniečiai praleisdavo 77,4 taško (15 prasčiausias rezultatas). „Last 32” etape – 85,67 taško.

Skirtumas tas, kad „Lietuvos rytas“ buvo geriausiai puolanti Europos taurės komanda. Reguliariajame sezone sostinės klubas bausdavo varžovus 87,2 taško per rungtynes ir pirmajame etape pasiekė 8 pergales iš 10.

„Last 32” etape „Lietuvos rytas” rinkdavo net 92,17 taško ir su trimis pergalėmis pateko į aštuntfinalį.

M.Nicolos vadovaujamas „Lietuvos rytas“ šiemet per penkerias rungtynes sukrapštydavo vidutiniškai 79,6 taško (16 rezultatas).

Prieš „Žalgirį“ vilniečiai gynėsi sėkmingiau (praleisdavo po 77 taškus). Kita vertus, praėjusį sezoną „Žalgiris“ buvo gynybinio stiliaus komanda.

M.Nicola laimėjo vienintelį mūšį prieš „Žalgirį“ LKL reguliariajame sezone, kai „Lietuvos rytas“ sumetė viską, o žalgiriečiai – nieko (93:66).

Bet visos kitos septynios kovos baigėsi „Žalgirio“ pergalėmis. Tarp jų – serija 4:0 LKL finale ir LKF taurė.

Anekdotas Nr. 2.: Geras pasiruošimas rungtynėms

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Marcelo Nicola
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Marcelo Nicola

Gynyba pagrįstą savo krepšinio filosofiją M.Nicola akcentavo tik atvykęs į Vilnių. O šį sezoną argentinietis labiausiai nustebino savo citata apie pasirengimą rungtynėms.

„Rungtynėms ruošiamės tikrai gerai, bet žaidėjai nevykdo užduočių“, – po pralaimėjimo Sankt Peterburgo „Zenit“ pareiškė M.Nicola.

Tačiau skaičiai kalba visai kitaip ir kelia klaustukų dėl M.Nicola rungtynių plano.

Salonikuose „Lietuvos rytas“ pirmąjį kėlinį pralaimėjo 12:26. Sankt Peterburgo „Zenit“ Vilniuje po dviejų kėlinių smaginosi 45:23.

Saratovo „Avtodor“ krepšininkai „Siemens“ arenoje per du kėlinius „Lietuvos rytui“ įmetė 50 taškų.

„Bešiktaš“ su Vilniumi pasisveikino į rūbinę per ilgąją pertrauką išeidami pirmaujant 49:30.

„Žalgiris“ Kaune laimėjo abu pirmuosius kėlinius ir išėjo ilsėtis prieš „Lietuvos rytą“ pirmaudamas 46:33.

Gal tai nebuvo tik prastas M.Nicola žaidimo planas. Bet minčių kyla įvairių.

Ir gal ne veltui „Lietuvos rytas“ prie laikinojo trenerio Aurimo Jasilionio į Stambulą vešis Arvydą Gronskį, kuris per daugybę metų Vilniuje užsitarnavo puikaus skauto vardą?

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos