2022 04 23

Dzūkus sutriuškinusiam „Rytui“ liko paskutinis žingsnis iki pirmos vietos

Vilniaus „Ryto“ (26-3) krepšininkai – viena koja „Betsafe-LKL“ reguliaraus sezono čempionai. Giedriaus Žibėno auklėtiniai šeštadienio pavakarę „Jeep“ arenoje 88:68 (21:15, 23:21, 16:15, 28:17) susitvarkė su Alytaus „Dzūkijos“ (11-18) krepšininkais.
Vilniaus "Rytas" - Alytaus "Dzūkija"
Vilniaus "Rytas" - Alytaus "Dzūkija" / Pauliaus Peleckio / 15min nuotr.

Pirmą kartą po aštuonerių metų pertraukos reguliariajame sezone pirmoje pozicijoje finišuoti galinčiam „Rytui“ liko vienerios rungtynės, kuriose būtina pergalė – tai balandžio 28-osios mūšis Klaipėdoje prieš „Neptūną“.

Tiesa, sostinės ekipa užsitikrinti pirmą vietą galės jau sekmadienį, jei Panevėžio „Lietkabelio“ klubas patiestų Kauno „Žalgirį“.

Greičiausiai „Dzūkija“ ir taps vilniečių varžove ketvirtfinalyje – Alytaus klubas tikrai liks aštuntas.

Giedrius Žibėnas šiame mače negalėjo naudotis Tannerio Leissnerio paslaugomis, kuris dvikovą praleido dėl smulkios traumos, tačiau vilniečiai pagaliau sulaukė sugrįžusio Ivano Buvos – pastarasis kilo nuo suolo, bet buvo labai efektyvus.

Nuo pirmų susitikimo minučių į priekį išsiveržęs „Rytas“ jau pirmajame kėlinuke susikrovė dviženklį pranašumą (21:10) ir užtikrintai kontroliavo rungtynes.

Ramūno Cvirkos auklėtiniams keletą sykių buvo pavykę deficitą nurėžti iki šešių taškų, tačiau rimtų šansų pakovoti dėl pergalės svečiai neturėjo.

„Dzūkija“ trečią kėlinį užbaigė spurtu 7:0 (51:60), tačiau lemiamo ketvirčio metu tiesiog paskendo oponentų tritaškių lietuje – „Rytas“ per jį pataikė šešis tritaškius, iš kurių keturi priklausė aukštaūgiams I.Buvai ir Jarviui Williamsui.

Nugalėtojams I.Buva per 19 minučių surinko 19 taškų ir pridėjo 7 atkovotus kamuolius. Net 8 kartus per pirmą kėlinį kamuolį nusiėmęs Gytis Radzevičius iš viso finišavo su 11 atkovotų kamuolių, bet dvigubo dublio nesurinko (6 tšk.).

Arti dvigubo dublio buvo ir „Speedy“ Smithas – 16 taškų ir 8 rezultatyvūs perdavimai.

Vilniaus „Rytas“: Ivanas Buva 19 (7 atk. kam.), Kennethas Smithas 16 (8 rez. perd., 22 naud. bal.), Margiris Normantas ir Jarvis Williamsas po 11, Evaldas Kairys (14 naud. bal.) ir Mindaugas Girdžiūnas po 9, Gytis Radzevičius 6 (11 atk. kam., 14 naud. bal.), Arnas Butkevičius 5 (8 atk. kam., 16 naud. bal.).

Alytaus „Dzūkija“: Joshua Newkirkas 20, Dylanas Frye'us 16, Justas Furmanavičius 13 (6 atk. kam., 18 naud. bal.).