Nors Lietuvos čempionatas, kaip ir praėjusiais metais, užėmė 10-ąją vietą, apie jį atsiliepiama pagarbiai. „Lietuvoje krepšinis yra religija, o sirgalių susidomėjimas negali būti lyginamas su kitomis Europos šalimis“, – rašoma apžvalgoje.
Reitingo sudarytojai pabrėžia, kad Kauno „Žalgiris“ yra galingiausia jėga šalyje, tačiau pasigrumti dėl vietos ant aukščiausio laiptelio bandys ir atsinaujinantis „Lietuvos rytas“.
Taip pat atkreipiamas dėmesys, kad kiekvienam klubui šiais metais buvo nurodyta turėti ne mažesnį nei 350 tūkstančių eurų biudžetą. Kitais metais šis rodiklis kils iki 400 tūkstančių, tačiau ir tai, anot „Eurohoops“ apžvalgininkų, yra itin nedidelė suma.
„Mūsų siekiamybė yra 7-8 vieta, tačiau, norint kilti aukštyn, reikia klubų indėlio“, – oficialiai LKL.lt svetainei kalbėjo LKL prezidentas Remigijus Milašius.
Pajėgiausiu čempionatu Europoje yra pripažinta Ispanijos „Liga Endesa“. Net penkios šios šalies komandos varžysis Eurolygoje, praėjusiais metais būtent ispanai laimėjo tiek Europos taurę, tiek naujai organizuojamą FIBA Čempionų lygą.
Turkijos čempionatas rikiuojasi antras. Praėjusiame sezone Stambulo „Fenerbahče“ triumfavo Eurolygoje, dar dvi komandos grįžta į Europos taurės kovas. Tačiau yra pastebima, kad Turkija dar tik bando kurti krepšinio kultūrą ir vystyti infrastruktūrą, kuri nesiekia Ispanijos lygio.
Ant trečio geriausių lygų laiptelio įsitaisė VTB Jungtinė lyga. „Čia žaidžia geri klubai, yra gerų žaidėjų ir trenerių, tačiau trūksta fanų susidomėjimo“, – rašo reitingo sudarytojai, bet priduria, kad ties tuo yra dirbama, o pakeistas turnyro formatas gali padaryti čempionatą įdomiausią jo istorijoje.
Ketvirtoje vietoje apžvalgininkai mato Vokietijos pirmenybes. Nors vokiečiai iki dešimtmečio pabaigos norėjo savo šalies čempionatą padaryti geriausią Europoje, tai, panašu, jau neišdegs. Bambergo „Brose“, Miuncheno „Bayern“ ir Berlyno ALBA yra vienintelės komandos, kurios sulaukia daugiau žiūrovų susidomėjimo. Kaip vienas didžiausių lygos privalumų yra įvardinamas komandų finansinis stabilumas.
Penketuką užbaigia Italijos čempionatas. Nors Manto Kalniečio ir Artūro Gudaičio atstovaujamas Milano „Olimpia“ klubas laikomas didžiausia šalies klubine jėga, pažymima, kad po truputį atgimsta Bolonijos „Virtus“. Šiems klubams įkąsti vis labiau taikosi ir Trento bei Venecijos komandos, todėl, anot „Eurohoops.net“, Italijos čempionatas išlieka tarp geriausių Europoje.
Šeštu geriausiu čempionatu išrinktos vis stiprėjančios ir neprognozuojamos Prancūzijos pirmenybės, septintoje vietoje – pozicijas dėl dviejų klubų dominavimo barstanti Graikija, kuri, lyginant su praėjusiais metais, reitinge yra dviem laipteliais žemiau.
Izraeliui skirta aštuntoji vieta. Nors šalis turi pajėgių klubų, tačiau didelį vaidmenį vaidina legionieriai, o vietinių talentų atsiranda vis mažiau. Devintoje vietoje esančiai Adrijos lygai apibūdinti užtenka fakto, kad net ir Belgrado „Crvena Zvezda“ turi finansinių sunkumų. Talentingų žaidėjų čia netrūksta, tačiau kokybės prasme yra nusileidžiama turtingesniems čempionatams.
„Eurohoops.net“ sudarytas Europos šalių vietinių čempionatų dešimtukas:
- Ispanija („Liga Endesa“)
- Turkija (BSL)
- VTB Jungtinė lyga
- Vokietija (BBL)
- Italija („Legabasket“)
- Prancūzija (ProA)
- Graikija (HEBA)
- Izraelis („Winner`s League“)
- Adrijos lyga
- Lietuva (LKL)