2023 11 29

Iš gilios duobės į pratęsimą išsiropštęs „Lietkabelis” vis tiek susmuko Rumunijoje

Panevėžio „Lietkabelio“ (4-5) pergalių serija Europos taurės turnyre nutrūko trečiadienį Rumunijoje. Nenado Čanako auklėtiniai svečiuose panaikino milžinišką 17 taškų deficitą, dramatiškai išplėšė pratęsimą, bet jame vis tiek 111:120 krito prieš Klužo Napokos „U-BT“ (7-2).
Gediminas Orelikas
Gediminas Orelikas / „Betsafe-LKL“ nuotr.

Prieš tai panevėžiečiai buvo laimėję tris Europos taurės mačus iš eilės.

Panevėžiečiai laikėsi pusantro kėlinio, bet prieš pat didžiąją pertrauką rumunai surengė spurtą ir atitrūko. Maža to, trečiajame kėlinyje „Lietkabelis“ krito į dar vieną duobę ir praleido net 30 taškų.

Įgiję rekordinę 17 taškų persvarą (74:57), Klužo Napokos krepšininkai atgal nesidairė, bet paskutiniame kėlinyje panevėžiečiai sugebėjo atkurti intrigą. Po Deivido Sirvydžio, Liutauro Lelevičiaus, Martyno Varno ir Gedimino Oreliko tritaškių bei Gabrieliaus Maldūno pataikymo iš po krepšio panevėžiečiai paskutinę minutę išlygino rezultatą (92:92).

Likus 40 sek. DJ Seeley sumetė baudas, į tai G.Orelikas atsakė taikliu metimu, bet tada tas pats buvęs Vilniaus „Ryto“ legionierius pataikė tritaškį. Visgi ir tai nebuvo pabaiga. Rumunai prasižengė prieš tritaškį metusį D.Sirvydį ir jaunojo puolėjo ranka nesudrebėjo – komandoms teko žengti į pratęsimą.

Jo metu teisėjai dviem diskutuotinom techninėm pražangom apdovanojo G.Maldūną ir N.Čanaką. O DJ Seeley tempiami šeimininkai galiausiai nuvairavo į pergalę.

Panevėžiečiams 29 taškus pelnė Deividas Sirvydis, 22 – Gediminas Orelikas, 20 – Martynas Varnas, 16 – Gabrielius Maldūnas.

Nugalėtojams DJ Seeley pelnė 25 taškus.

„U-BT“: DJ Seeley 25 (5/6 trit.), Emanuelis Cate‘as ir Jarellas Eddie – po 20, Patrickas Richardas 16 (8 rez. perd.), Andrija Stipanovičius 14, Adamas Mokoka 11.

„Lietkabelis“: Deividas Sirvydis 29 (3/4 trit.), Gediminas Orelikas 22 (4/7 trit., 6 atk. kam., 6 rez. perd.), Martynas Varnas 20 (5 atk. kam.), Gabrielius Maldūnas 16 (5 atk. kam.), Liutauras Lelevičius 10.

Rungtynių eiga

Pratęsimas. „Lietkabelis“ – „U-BT“ 111:120.

45 min. Džiugas Slavinskas nepataikė baudos, o Jarellas Eddie pataikė šeštą savo tritaškį. Bus sunku... 109:115. Martynas Varnas dar sumeta baudas, bet tai jau viskas... Pralaimėjimas.

44 min. Deividas Sirvydis baudomis lygina rezultatą, bet varžovai įsmeigia tritaškį. 104:107. Gediminas Orelikas ir DJ Seeley apsikeičia tritaškiais 107:112.

43 min. Nenadas Čanakas gauna techninę pražangą... Serbas labai piktas už tai, kad pražanga buvo skirta Džiugui Slavinskui, nors varžovas akivaizdžiai nusitempė lietuvį. 101:104.

42 min. Gabas po pražangos moja ranka ir už tokį nekaltą mostą gauna techninę pražangą. Penkta pražanga ir rungtynės baigtos. Apmaudžiau nebūna.

41 min. Gabrielius Maldūnas renka 16 tašką ir pakartoja savo asmeninį rezultatyvumo rekordą Europos taurėje. 99:97.

IV kėlinys „Lietkabelis“ – „U-BT“ 97:97.

40 min. Gabrielius Maldūnas lygina rezultatą iš po krepšio – 92:92. Likus 40 sek. DJ Seeley stoja prie baudų metimo linijos ir abi jas pataiko. Gediminas Orelikas lygina rezultatą, bet likus 16 sek. DJ Seeley vėl pataiko iš toli. Bet ir tai ne pabaiga. Varžovai prasižengia prieš tritaškį metantį Deividą Sirvydį. Visi trys metimai taiklūs. Pratęsimas.

39 min. DJ Seeley pataiko tritaškį, bet Gediminas Orelikas irgi pataiko iš toli. 90:92.

38 min. Martynas Varnas pataiko iš toli... 84:87. Panevėžiečiai apsigina ir Martynas Varnas pataiko iš vidutinio nuotolio. Lieka tik taškas... 86:87.

35 min. Liutauras Lelevičius tritaškiu mažina atsilikimą iki 5 taškų. Intriga grįžta – 77:82.

34 min. Deividas Sirvydis pataiko dar vieną tritaškį. Jau 22 taškas. 72:79.

33 min. Deividas Sirvydis išprovokuoja varžovą mesdamas iš toli. Deivis sumeta visas tris baudas ir 67:76. Bet DJ Seeley kitoje aikštėje vėl pataiko iš toli...

32 min. Martynas Varnas mažina atsilikimą iki 12 taškų – 64:76.

III kėlinys „Lietkabelis“ – „U-BT“ 59:74.

30 min. Per trečią kėlinį praleista 30 taškų...

28 min. Panevėžiečiai klysta ir toliau byra. Panašu, kad traukinys bus nuvažiavęs. Rumunai tolsta. 57:74.

26 min. Deividas Sirvydis pataiko iš toli, bet rumunai atsako tokios pačios vertės metimu – 53:64.

25 min. Gabrielius Maldūnas renka dešimtą tašką metimu iš po krepšio ir dar pasiima varžovo pražangą – 50:58.

24 min. Taškų lenktynės, kurios panevėžiečiams nelabai naudingos – 44:54.

II kėlinys „Lietkabelis“ – „U-BT“ 36:44.

20 min. Rumunai žymiai geriau užbaigia antrą kėlinį...

18 min. Rumunai pelno penkis lengvus taškus iš eilės... 34:36.

17 min. Vytenis Lipkevičius šveičia tritaškį iš aikštės krašto – 34:31.

15 min. Dar kartą Gabas! Du jo taškai su pražanga – 31:29.

14 min. Gabrielius Maldūnas atkovoja kamuolį po varžovų krepšiu po savo paties netaiklaus metimo ir pratęsia panevėžiečių ataką, o po akimirkos ir pelno taškus – 29:29.

13 min. Liutauras Lelevičius baudos metimais lygina rezultatą – 27:27.

12 min. Rumunai surengia geresnę atkarpą ir lygina rezultatą – 25:25.

11 min. Deividas Sirvydis pataiko sunkų metimą atšokdamas paskutinę atakos sekundę – 25:21.

I kėlinys „Lietkabelis“ – „U-BT“ 23:21.

10 min. Kėlinį tritaškiu užbaigia Liutauras Lelevičius. Bingo – 23:21.

9 min. Martynas Varnas baudos metimais lygina rezultatą – 18:18.

7 min. Šeimininkai išlaiko nedidelę persvarą, bet panevėžiečiai laikosi per kovinį atstumą. Martynas Varnas mažina deficitą iki 4 taškų – 14:18.

5 min. Rumunai trukteli į priekį. Atsiliekame 10:14.

3 min. Rungtynės prasidėjo be didesnės žvalgybos. Abi komandos pirmosiomis minutėmis puikiai atakuoja, bet silpnokai ginasi. 8:8.