Metinė prenumerata tik 7,99 Eur. Dabar tikrai ne metas nustoti skaityti!
2018 12 22

Fantastiška drama: „Nevėžis“ išplėšė du pratęsimus, bet galiausiai krito Prienuose

Itin sunkią pergalę Lietuvos krepšinio lygoje (LKL) iškovojo Prienų „Skycop“ (5-10) krepšininkai, namuose po dviejų pratęsimų 96:93 (22:13, 19:11, 12:18, 12:23, 13:13, 18:15) nugalėję Kėdainių „Nevėžį“ (2-13).
Gintatutas Matulis ir Vytenis Lipkevičius
Gintatutas Matulis ir Vytenis Lipkevičius / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

„Nevėžis“ šiame mače turėjo 21 taško deficitą, tačiau „Skycop“ pranašumą pripažino tik po 50-ies minučių kovos.

Vis dėlto penkių pralaimėjimų seriją nutraukę prieniškiai Kėdainių ekipos nesėkmių seriją pratęsė iki aštuonių.

Gabrielius Maldūnas, „Nevėžio“ aukštaūgis, mačą pradėjo 6 taškais iš eilės, ir „Nevėžis“ atrodė lygiavertis varžovas Prienams.

Įpusėjus pirmajam ketvirčiui „Skycop“ turėjo 2 taškų deficitą (9:11), bet tuomet spurtavo 9:0 ir atitrūko 18:11, o kėlinį užbaigė 22:13.

Antrąjį kėlinį Virginijaus Šeškaus auklėtiniai pradėjo laimėdami atkarpą 8:2 ir visiškai perėmė žaidimo kontrolę į savas rankas.

Vos kartą per pirmuosius du kėlinius suklydusi „Skycop“ dar iki pertraukos pasiekė 20 taškų pranašumą (41:21).

Trečiojo kėlinio viduryje šeimininkai dar pirmavo 49:28, tačiau „Nevėžis“ sugebėjo įspūdingai atsitiesti.

Kėdainių klubo vyr. treneris Darius Dimavičius išvarė nesėkmingai žaidusį lyderį Chauncey Collinsą į rūbinę, o be jo likęs „Nevėžis“ pradėjo vytis varžovus.

Kėdainiečių spurtas 8:0 ketvirtojo kėlinio pradžioje dar labiau sustiprino intrigą (55:50), tačiau likus 2 min. ir 13 sek. „Skycop“ pirmavo 62:55.

Likusio laiko „Nevėžiui“ užteko, kad išplėštų pratęsimą.

Mike'as Bruesewitzas ketvirtajame kėlinyje likus žaisti minutę pataikė tritaškį (65:58), bet Ignas Labutis atsakė penkiais taškais iš eilės (65:63).

Negana to, paskutinėmis sekundėmis prieniškiai suklydo, o kamuolį perėmęs G.Maldūnas persivarė jį per visą aikštę ir lpataikęs iš po krepšio išlygino rezultatą 65:65.

Prienų ekipa dar turėjo 6 sekundes savo atsakymui, o paskutinę sekundę teisėjai sušvilpė pražangą prieš Darjušą Lavrinovičių, tačiau galimai pergalingų baudos metimų jam mesti neleido – po vaizdo peržiūros pražanga buvo anuliuota.

Pratęsime M. Bruesewitzas smeigė dar du svarbius tritaškius ir leido „Skycop“ atitrūkti 76:70, bet svečiai ir vėl išsigelbėjo – likus žaisti 2 sekundes rezultatą išlygino ir antrąjį pratęsimą išplėšė Adonte Parkeris.

Vytenis Lipkevičius, iki tol iš žaidimo prametęs visus metimus (0/9), likus 38 sek. smeigė tritaškį (92:89) ir, kaip paaiškėjo netrukus, nulėmė mačo baigtį.

Likusį laiką komandos keitėsi taikliais baudų metimais, kol paskutiniosiomis sekundėmis netaikliai iš toli atakavęs A. Parkeris galiausiai leido šeimininkams džiaugtis pergale.

Prieniškius į priekį vedęs M. Bruesewitzas per 42 minutes pelnė 21 tašką, atkovojo 8 kamuolius ir surinko 38 naudingumo balus. 20 taškų pridėjo Ovidijus Varanauskas, 19 – Anthony Lee. Pralaimėtojams 22 taškus surinko A. Parkeris.

Gerokai kukliau nei įprasta rungtyniavo „Skycop“ lyderiai – iš žaidimo visus 10 metimų prametęs Martynas Gecevičius per 45 minutes baudų metimais surinko 6 taškus. D. Lavrinovičius pelnė 5, o Kšištofas Lavrinovičius – 1 tašką.

„Skycop“: Mike'as Bruesewitzas 21 (8 atk. kam.), Ovidijus Varanauskas 20, Anthony Lee 19.

„Nevėžis“: Adonte Parkeris 26, Gabrielius Maldūnas 22, Regimantas Miniotas 14 (17 atk. kam.).

Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?