2022 12 28

Fantastiško vengro vedamas „Lietkabelis“ pavogė pergalę iš „Wolves“

Didžiąją rungtynių dalį atsilikęs Panevėžio „7bet-Lietkabelis“ (9-5) žymiai geriau sužaidė ketvirtąjį kėlinį ir parsiveš pergalę iš Dzūkijos krašto. Nenado Čanako auklėtiniai išvykoje Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“) rungtynėse 86:80 (15:21, 26:21, 19:27, 26:11) palaužė Alytaus „Wolves“ (9-5) ir atsirevanšavo už pralaimėjimą šio mėnesio pradžioje.

„Wolves“ pirmavo didžiąją šio susitikimo dalį, nors „Lietkabelis“ laikėsi arti ir retsykiais net persverdavo rezultatą.

Po pirmojo kėlinio Rimo Kurtinaičio auklėtiniai buvo pabėgę šešiais taškais (21:15), bet antrajame panevėžiečiai jau buvo priekyje (30:27), o įpusėjus mačui atsiliko tik tašku (41:42).

Galingai „vilkai“ sužaidė trečio ketvirčio pabaigą, kai užbaigė jį 16:5 ir sužaidus 30 minučių pirmavo 69:60.

Bet „Lietkabelis“ greitai pavijo varžovus lemiamame kėlinyje, kai aštuonių iš eilės Gyorgy Golomano taškų užkurti svečiai įpusėjus kėliniui persvėrė rezultatą (75:74).

Alytiškiai dar buvo susigrąžinę persvarą (78:75), bet Gyorgy Golomano tritaškis leido „Lietkabeliui“ išlyginti rezultatą, o likus 15,8 sek. tas pats vengras pataisė Stefano Peno netaiklų metimą ir panevėžiečiai įgijo 3 taškų pranašumą (82:79).

„Wolves“ atakoje labai netiksliai iš toli atakavo Adas Juškevičius, o per likusias sekundes atkurti intrigos Kurčio vyrams nepavyko ir jų trijų pergalių serija nutrūko.

„Lietkabelio“ herojumi tapęs G.Golomanas vien per ketvirtą kėlinį pelnė 13 taškų, o iš viso surinko 21.

„Vilkų“ gretose dar nedebiutavo skambiausias komandos naujokas Jeffery Tayloras. Švedas antradienį atvyko į Lietuvą, bet savo naujosios komandos rungtynes šįkart stebėjo nuo atsarginių suolo, įsitaisęs Tomo Pačėso jaunesniojo pašonėje.

Eriko Ovčarenko / BNS nuotr./Rungtynių akimirka

Laimėjimas leido „Lietkabeliui“ pasivyti „Wolves“ – dabar šios komandos dalinasi 4-5 vietas.

„Wolves“: Adas Juškevičius 15 (5/8 trit.), Ahmadas Caveris (4/13 metimai, 3/8 baud., 7 rez. perd.) ir Regimantas Miniotas (8 atk. kam.) po 11.

„7bet-Lietkabelis“: Gyorgy Golomanas 21 (8/9 metimai), Željko Šakičius 15, Vytenis Lipkevičius 12, Kristianas Kullamae (4/15 metimai) ir Stefanas Peno po 11.