2019 02 02

Galingai startavęs „Lietkabelis“ vargo su „Šiauliais“, bet pergalę pasiekė

Panevėžio „Lietkabelis“ (12-8) namuose rezultatu 95:83 (23:21, 14:23, 34:20, 24:19) nugalėjo „Šiaulius“ (3-18), silpniausią Lietuvos krepšinio lygos (LKL) komandą.
Saulius Kulvietis
Saulius Kulvietis / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

„Lietkabelis“ galingai pradėjo rungtynes ir vos per 5 minutes įgijo dviženklę persvarą (16:5), tačiau pakeitę gynybos sistemą „Šiauliai“ perėmė iniciatyvą ir jau baigiantis kėliniui komandas teskyrė du taškai (23:21).

Antrasis kėlinyje priklausė „Šiauliams“, sugebėjusiems įgyti 7 taškų pranašumą (37:44).

„Lietkabelis“ po pertraukos akimirksniu ją ištirpdė ir užsimezgė lygi kova. Kėlinio pabaigoje šeimininkai spurtavo 7:0 ir per ketvirtį surinkę net 34 taškus atitrūko 71:64.

Ketvirtajame kėlinyje panevėžiečiai turėjo dviženklį pranašumą, tačiau Beno Griciūno vedami svečiai neleido varžovams per daug atitrūkti (78:71).

Per likusią kėlinio dalį šiauliečiai bandė priartėti, tačiau šeimininkai netrukus susigrąžino pranašumą (88:78). Svečiams pritrūko jėgų ir grįžti į rungtynes nebepavyko – panevėžiečiai mačą laimėjo 95:83.

„Lietkabelio“ treneris Nenadas Čanakas nuosmukį antrajame kėlinyje paaiškino tuo, jog komandą iš ritmo išmušė noras į žaidimą įtraukti naujus žaidėjus.

„Galiausiai viską sustygavo gera mūsų gynyba“, – reziumavo N.Čanakas.Į pergalę

Panevėžio krepšininkus vedė karjeros rungtynes sužaidęs Saulius Kulvietis. Šis surinko 25 taškus (5/6 tritaškiai) ir sukaupė net 34 naudingumo balus.

Vos rungtynių išvakarėse prie „Lietkabelio“ prisijungęs Nigerijos rinktinės įžaidėjas Ikenna Iroegbu sužaidė solidžiai. Jis pelnė 14 taškų, atliko 4 rezultatyvius perdavimus ir surinko 18 naudingumo balų.

Tuo tarpu šiauliečiai rungtynėse vertėsi be savo lyderio Igno Vaitkaus, kuris dėl pėdos traumos nerungtyniaus maždaug mėnesį. Svečiai rungtynėms iš viso registravo vos 9 krepšininkus.

„Lietkabelis“: Saulius Kulvietis 25 (5/6 trit.), Ikenna Iroegbu 14, Mindaugas Kupšas 12, Simas Jasaitis ir Žiga Dimecas po 11.

„Šiauliai“: Benas Griciūnas 19, Karolis Lukošiūnas 15, Evaldas Šaulys ir Cedrickas Bowenas po 9.