2021 05 01

Gintaras Krapikas dramatiškai tapo Kinijos lygos čempionu

Gintaras Krapikas tapo Kinijos krepšinio lygos čempionu. Trečiosiose finalo serijos rungtynėse Guangdongo „Southern Tigers“, kurioje lietuvis dirba vyr. trenerio asistentu, po pratęsimo 110:103 palaužė Liaoningo „Flying Leopards“.
Gintaras Krapikas
Gintaras Krapikas / Vidmanto Balkūno / 15min nuotr.

Dramatiškai susiklosčiusią finalo seriją G.Krapiko ekipa laimėjo 2-1.

Ji apmaudžiai pralaimėjo antrąsias serijos rungtynes, kuriose „Flying Leopards“ išplėšė pratęsimą tritaškiu likus 2 sek. iki ketvirtojo kėlinio pabaigos, o panašus scenarijus, atrodė, kartojosi ir trečiajame mače.

Ketvirtąjį kėlinį „Southern Tigers“ pradėjo pirmaudami 81:68, o dar priešpaskutinę mačo minutę turėjo solidžią persvarą – 98:90.

Tačiau Liaoningo ekipa ir vėl sugebėjo sugrįžti ir išlyginusi rezultatą paskutinėmis sekundėmis išplėšė pratęsimą – 99:99.

Visgi priešingai nei antrosiose rungtynėse, šįkart Guangdongo ekipa pratęsime nesuskydo ir vėl susikrovusi pranašumą iškovojo čempionės titulą.

Į lemiamą pergalę „Southern Tigers“ vedė beveik trigubą dublį surinkęs buvęs žalgirietis Sonny Weemsas.

Amerikietis pelnė 29 taškus, atkovojo 10 kamuolių ir atliko 8 rezultatyvius perdavimus.

Tiesa, naudingiausiu finalo serijos žaidėju buvo pripažintas ne jis, o Hu Mingxuanas, kuris lemiamame mače įmetė 19 taškų.

Pralaimėjusiųjų gretose po 24 taškus pelnė Guo Ailunas (13 rez. perd.) ir Fu Hao.

Guangdongo ekipa Kinijoje dominuoja jau trejus metus iš eilės – „Southern Tigers“ čempione tapo ir 2018-2019, ir 2019-2020 m. sezonuose. Iš viso „tigrai“ Kinijos čempionatą laimėjo jau vienuoliktą kartą.

G.Krapikas prie šios komandos prisijungė šio sezono pradžioje.