Graiko debiutas – fantastiškas: Ignas Sargiūnas metimu su sirena parklupdė „Lietkabelį“

Naujojo Klaipėdos „Neptūno“ (7-12) vairininko Georgio Vovoro debiutas Lietuvos čempionate pažymėtas įspūdinga drama. Tiesa, su laiminga pabaiga – uostamiesčio ekipa išvykoje 78:76 (23:21, 26:18, 15:25, 14:12) nugalėjo Panevėžio „Lietkabelį“ (10-7).
Panevėžio „Lietkabelis“ – Klaipėdos „Neptūnas“
Panevėžio „Lietkabelis“ – Klaipėdos „Neptūnas“ / nuotr. lkl.lt

M.Brazį graikas prie „Neptūno“ vairo keitė dar vasario 23-ąją, tačiau pirmosiose rungtynėse komandai vadovavo tik dabar, mat dėl KMT savaitgalio ir rinktinių pertraukos klaipėdiečiai nežaidė net 20 dienų.

Anksčiau Eurolygoje dirbusio G.Vovoro diriguojamas „Neptūnas“ skrajojo pirmoje rungtynių dalyje, per kurią realizavo net 87 proc. dvitaškių (13/15), o į pertrauką svečiai patraukė pirmaudami 49:39.

Vis dėlto antroje mačo dalyje „Lietkabelis“ grįžo į kovą, o ketvirtas kėlinys tapo drama.

Likus žaisti minutę rezultatas dar buvo lygus 74:74, o du taškus po prasiveržimo pelnė Dovis Bičkauskis, vedęs panevėžiečius pirmyn.

Po minutės pertraukėlės įspūdingai rezultatą lygino „Neptūnas“ – Žygimantas Janavičius idealiai pakabino kamuolį virš lanko Martynui Pacevičiui.

Paskutinei atakai „Lietkabelis“ turėjo 22 sek., tačiau nuostabias rungtynes žaidęs Gediminas Orelikas sugebėjo sužingsniuoti ir dar palikti 4 sekundes varžovų atsakymui.

O tuomet – deja vu jausmas. I.Sargiūnas, kaip ir KMT ketvirtfinalio atsakomosiose rungtynėse, prasiveržė iki pat krepšio ir metė su sirena. Skirtingai nei tuomet, šįkart gynėjas iš po krepšio pataikė ir išplėšė komandai pergalę.

Didvyriu tapęs I.Sargiūnas pelnė 8 taškus ir pataikė tik 3 metimus iš 11 (2/4 dvit., 1/7 trit.).

Ąžuolas Tubelis surinko 21 tašką.

Kertinėje atakoje klydęs G.Orelikas buvo pagrindinė puolimo ašis „Lietkabelio“ komandoje – jis pelnė net 29 taškus, atliko 5 rezultatyvius perdavimus ir surinko 32 naudingumo balus.

„Lietkabelis“: G.Orelikas 29, D.Gagičius 12, D.Bičkauskis 9.

„Neptūnas“: Ą.Tubelis 21, D.Gailius 12, M.Pacevičius 9.