2018 10 28 /19:21

Ilgokai vargęs „Žalgiris“ galiausiai perkando „Lietkabelio“ riešutą

Panevėžio „Lietkabelis“ (4-3) privertė Kauno „Žalgirį“ (7-1) du kėlinius būti besivejančio vaidmenyje, tačiau svarbiausius uždavinius Lietuvos krepšinio lygos (LKL) čempionai išsprendė trečiajame kėlinyje ir laimėjo rungtynes 71:58 (12:18, 21:20, 22:6, 16:14).
LKL rungtynės : Kauno “Žalgiris” - Panevėžio “Lietkabelis”
LKL rungtynės : Kauno “Žalgiris” - Panevėžio “Lietkabelis” / Mariaus Vizbaro / 15min nuotr.

„Žalgiris“ klampiai pradėjo rungtynes – „Lietkabelio“ zoninė gynyba veikė, kauniečiai pataikė vos 3 metimus iš pirmųjų 12-ikos, ir tai svečiams leido susikrauti apčiuopiamą persvarą (6:13).

Dar labiau kauniečių situaciją apsunkino itin kovingai rungtynes pradėjęs Vytenis Lipkevičius. Buvęs žalgirietis greitos atakos metu pelnė du taškus su Mariaus Grigonio pražanga ir „Žalgirio“ deficitas tapo dviženklis (6:16).

Šešis taškus pelnęs Laurynas Birutis įnešė šviežio oro į „Žalgirio“ žaidimą, iš toli pataikė Aaronas White'as ir iš „Lietkabelio“ persvaros teliko taškas (17:18).

Simas Jasaitis prametė pirmus šešis metimus (0/6), tačiau Artūro Milaknio techninė pražanga ir V.Lipkevičiaus tritaškis vėl leido atitrūkti „Lietkabeliui“ (25:31).

Į Thomo Walkupo ir Edgaro Ulanovo dvitaškius Saulius Kulvietis atsakė tritaškiu (31:37). Po dviejų kėlinių „Žalgiris“ – besivejančio vaidmenyje (33:38).

„Leidžiame laisviems mesti tiems „Lietkabelio“ žaidėjams, kuriems neturėtume leisti mesti“, – įpusėjus mačui BTV sakė L.Birutis, iki pertraukos pelnęs 8 taškus ir surinkęs 14 naudingumo balų.

Trečiajame kėlinyje garsiau prabilo Brandonas Daviesas. „Žalgiris“ laimėjo atkarpą 12:2 ir nusvėrė svarstykles savo pusėn (45:40). Po A.Milaknio tritaškio – 50:43.

Trečiajame kėlinyje dominavęs „Žalgiris“ jį laimėjo 22:6 bei prieš lemiamą ketvirtį įgijo dviženklį pranašumą (55:44). Iniciatyvą iš rankų paleidęs „Lietkabelis“ per paskutines 10 minučių jau nebeatsitiesė ir turėjo susitaikyti su pralaimėjimu.

Lemtingame trečiajame kėlinyje Panevėžio klubas suklydo net 10 kartų. Iš viso Gintaro Kadžiulio auklėtiniai prarado 23 kamuolius, kuomet jų varžovai – tik 12.

„Žalgiris“ po varžovų klaidų iš viso pelnė net 34 taškus.

Kauno komandą į pergalę vedė aukštaūgiai. Laurynas Birutis ir Aaronas White'as pelnė po 13 taškų. 10 taškų pridėjo Brandonas Daviesas.

Pralaimėtojų gretose išsiskyrė 16 taškų įmetęs Michaelas Morrisonas.