2022 12 28

Iš trečio karto: „Rytas“ paskutinėmis sekundėmis pagaliau palaužė „Nevėžį“

Vilniaus „Rytas“ (10-3) iš trečio bandymo pagaliau palaužė Kėdainių „Nevėžį“ (6-8) šiame sezone. Giedriaus Žibėno auklėtiniai Kėdainiuose vykusiose Lietuvos krepšinio lygos ("Betsafe-LKL") rungtynėse dramatiškai išplėšė pergalę 86:84 (31:18, 23:26, 17:19, 15:21).

Tai buvo trečios šių komandų rungtynės šį sezoną, o ankstesnes dvi akistatas netikėtai laimėjo „Nevėžis“.

Kėdainiškiai buvo laimėję prieš vilniečius LKL rungtynėse Vilniuje (92:88) ir Karaliaus Mindaugo taurės ketvirtfinalio susitikime Kėdainiuose (78:70). Jau sausio 21-ąją „Rytas“ ir „Nevėžis“ dar sykį susidurs KMT rungtynėse, kuriose Lietuvos čempionai bandys panaikinti 8 taškų „Nevėžio“ susikrautą persvarą.

Nedaug trūko, kad „Nevėžis“ būtų nuėmęs „Ryto“ skalpą ir trečią kartą šiame sezone.

„Rytas“ galingai pradėjo rungtynes ir pirmąjį kėlinį laimėjo 31:18, o dviženklį pranašumą išlaikė ir antrame ketvirtyje, kurį laiką turėdamas ir 15 taškų persvarą.

Dviženkliu atstumu nuo varžovų „Rytas“ laikėsi ir trečiajame kėlinyje, bet Artūro Žagaro vedamas „Nevėžis“ surengė įspūdingą sugrįžimą lemiamame ketvirtyje.

Gedimino Petrausko auklėtiniai spurtavo 12:0 ir įpusėjus ketvirtam kėliniui sensacingai išsiveržė į priekį – 78:75.

Tokį patį pranašumą kėdainiškiai turėjo ir likus kiek daugiau nei dviem minutėms (84:81), bet „Rytas“ atkuto – Gyčio Radzevičiaus dvitaškis, Marcuso Fosterio baudos metimas, Jarvio Williamso dėjimas ir sėkminga gynyba leido vilniečiams likus 17,4 sekundės susigrąžinti pranašumą – 86:84.

Paskutinę ataką savo rankose dar turėjo „Nevėžis“, bet sudėtingas A.Žagaro tritaškis buvo labai netikslus ir „Rytas“ triumfavo.

„Rytą“ ši pergalė pakėlė į antrąją LKL vietą, leidusi aplenkti Utenos „Uniclub Casino – Juventus“. „Nevėžis“ žengia devintas.

„Nevėžis“: Artūras Žagaras 25 (8/14 metimai, 6 rez. perd., 7 kld.), Bradley Davisonas 21 (6/16 metimai, 5 rez. perd., 27 naud. bal.), Timas Lambrechtas 17, Danielius Lavrinovičius 15 (6/6 dvit., 8 atk. kam.).

„Rytas“: Gytis Radzevičius 19 (6/12 metimai, 12 atk. kam., 26 naud. bal.), Marcusas Fosteris 18 (6/11 metimai), Gytis Masiulis 10 (8 atk. kam.).