2016 07 31

Įspėjimas prieš Rio: lietuviai nusilenkė Brazilijos rinktinei

Be Edgaro Ulanovo ir su antru pralaimėjimu. Taip pasirengimą Rio de Žaneiro olimpinėms žaidynėms baigė Lietuvos rinktinė. San Paulo turnyro finale lietuviai 62:64 (19:24, 19:12, 12:11, 12:17) nusileido Brazilijai. Tradiciškai paskutinės repeticijos metu pasireikšti gavo visas dvyliktukas, į kurį paskutinę akimirką įsispraudė įžaidėjas Vaidas Kariniauskas.
Mantas Kalnietis
Mantas Kalnietis / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.
Pakeliui į Rio | Brazilija – Lietuva 64:62 | San Paulas

Prieš rungtynes sirgalius sukrėtė naujiena – rinktinę palieka Edgaras Ulanovas, kuris nebuvo registruotas mačui. Jo vietą užėmė trylikto žaidėjo statusą turėjęs Vaidas Kariniauskas.

Dar prieš rungtynes J.Kazlauskas kalbėjo, kad abi pusės neatskleis savo kortų, nes laukia akistata olimpinėse žaidynėse. Tai leido daugiau minučių skirti atsarginio plano žaidėjams – visi 12 žaidėjų gavo šansą pasireikšti.

Atkrito. Lietuvos rinktinė sugrįžo prie savo „firminės“ rungtynių pradžios ir leido varžovams įsibėgėti. Brazilai turėjo net 13 taškų pranašumą, tačiau iki kėlinio pabaigos lietuviai ištaisė klaidas ir sumažino skirtumą iki penkių taškų. Tiesa, tai pareikalavo atkaklumo – Jonas Mačiulis sėdo ant suolo su prakirstu antakiu.

Antrajame kėlinyje tęsėsi kieta fizinė kova dėl vietos po krepšiu. Galiausiai įsibėgėję lietuviai kėlinio pabaigoje sugebėjo persverti rezultatą. Tai padarė penkis taškus pelnęs Domantas Sabonis. Kėlinį uždarė puikus M.Kalniečio tritaškis. Įžaidėjas buvo rezultatyviausias lietuvių gretose. Po pirmosios rungtynių dalies lietuviai turėjo dviejų taškų pranašumą.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Vaidas Kariniauskas

Trečiajame kėlinyje nei viena komanda nerodė ženklų, kad mažina apsukas. Kėlinio pabaigoje sėkmingiau sužaidę lietuviai prieš lemiamą ketvirtį pirmavo trimis taškais.

Brazilai ketvirtą kėlinį pradėjo 10:4 ir tritaškių pagalba išsiveržė į priekį. Lietuviai per dešimt minučių sukrapštė tik 12 taškų ir įsirašė antrą pralaimėjimą.

Rezultatyviausias Lietuvos rinktinėje buvo 13 taškų surinkęs Mantas Kalnietis. 12 taškų ir 9 atkovotus kamuolius pridėjo Jonas Valančiūnas.

Lietuvos rinktinė pasirengimo cikle iškovojo aštuonias pergales. Pralaimėta tik būsimoms varžovėms – Argentinai ir Brazilijai.

Lietuviai pasirodymą olimpinėse žaidynėse pradės kitą sekmadienį, rungtynėmis su ta pačia Brazilija.

Lietuva: M.Kalnietis 13, J.Valančiūnas 12 (9 atkv.kam.), D.Sabonis 9, M.Kuzminskas 8, P.Jankūnas 7, A.Kavaliauskas 4, A.Juškevičius ir M.Grigonis po 3, R.Seibutis 2, R.Javtokas 1, V.Kariniauskas ir J.Mačiulis taškų nepelnė.

Brazilija: Marquinhos 14, A.Garcia ir Neto po 11, R.Hettsheimeiris 10.

Lietuvos rinktinės tvarkaraštis Rio:

Data Rungtynės Vietos laikas Lietuvos laikas
Rugpjūčio 7 d. Lietuva – Brazilija 14:15 20:15
Rugpjūčio 9 d. Lietuva – Nigerija 19:00 01:00 (rugp. 10 d.)
Rugpjūčio 11 d. Lietuva – Argentina 22:30 04:30 (rugp. 12 d.)
Rugpjūčio 13 d. Lietuva – Ispanija 19:00 01:00 (rugp. 13 d.)
Rugpjūčio 15 d. Lietuva – Kroatija 22:30 04:30 (rugp. 16 d.)

Ketvirtas kėlinys: Brazilija – Lietuva ​64:62

40 min. Rungtynių pabaigoje užsimezgė intriga. Lietuviams teko naudoti baudų taktiką. Tačiau pergalę šventė brazilai.

34 min. Brazilai pataikė jau aštuntą tritaškį ir išsiveržė į priekį – 57:54.

32 min. R.Hettsheimeiris tritaškiu išlygino rezultatą – 52:52.

Trečias kėlinys: Brazilija – Lietuva 47:50

30 min. J.Valančiūno dėjimas sugrąžino persvarą lietuviams. Pirmuosius taškus pelnė ir Antanas Kavaliauskas. Prieš lemiamą ketvirtį lietuviai pirmavo trimis taškais.

27 min. Po ilgos taškų pauzės brazilai užsivedė ir išlygino rezultatą – 44:44.

23 min. Trečiasis kėlinys prasidėjo kova taškas į tašką, tačiau lietuviams pavyko atitrūkti – 40:44.

Antras kėlinys: Brazilija – Lietuva 36:38

Lietuva: M.Kalnietis 13, J.Valančiūnas 6, D.Sabonis 5.

Brazilija: A.Garcia 10.

20 min. M.Kalniečio tritaškis leido po pirmosios rungtynių pusės lietuviams pirmauti.

18 min. D.Sabonis pelnė pirmuosius taškus su pražanga ir sumažino skirtumą iki trijų taškų. Netrukus jis pats taškais iš po krepšio ir persvėrė rezultatą. Lietuviai pirmą kartą pirmavo – 35:34.

16 min. M.Grigonis pataikė pirmąjį savo tritaškį, tačiau varžovai atsakė tuo pačiu – 33:26.

14 min. Brazilai ir toliau žudė tolimais metimais. R.Javtokas skirtumą mažino baudos metimu – 28:23.

11 min. Aikštėje pasirodė vietą galutiniame dvyliktuke iškovojęs V.Kariniauskas. A.Juškevičius kėlinį pradėjo tritaškiu – 24:22.

Pirmas kėlinys: Brazilija – Lietuva 24:19

10 min. M.Kalnietis ėmėsi iniciatyvos ir su 7 taškais buvo rezultatyviausias Lietuvos rinktinėje. J.Mačiulis buvo įsiutęs, kai jam po susidūrimo su varžovu buvo prakirstas antakis. Medikai jam suteikė pagalbą. Kėlinį pabaigė P.Jankūno tritaškis.

9 min. Tik aikštėje pasirodęs „Žalgirio“ naujokas Augusto Lima pelnė du taškus su pražanga – 21:9.

7 min. M.Kalnietis surinko jau penkis taškus, bet brazilams taip pat krito į krepšį. Varžvams įgijus penkių taškų persvarą J.Kazlauskas paprašė pasitarimo – 16:9.

3 min. Pirmuosius taškus Lietuvos rinktinei pelnė Mindaugas Kuzminskas – 5:2.