2022 05 26

„Ryto“ energiją atlaikęs „Lietkabelis“ atėmė namų aikštės pranašumą

Audringai istorinę Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“) finalo seriją pradėjęs Vilniaus „Rytas“ pirmavo net 15 taškų persvara, tačiau ramiai savo plano laikęsis Panevėžio „Lietkabelis“ nepanikavo ir galiausiai pasiekė savo.
Kristupas Žemaitis
Kristupas Žemaitis / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

Nenado Čanako auklėtiniai nutildė „Avia Solutions Group“ areną 77:68 (17:26, 19:10, 27:17, 14:15) ir išsiveržė į priekį finalo serijoje 1-0. Žaidžiama iki 4 pergalių.

Ši panevėžiečių pergalė atėmė namų aikštės pranašumą iš Giedriaus Žibėno auklėtinių, kurie laimėjo reguliarųjį LKL sezoną. Kita didžiojo finalo kova sekmadienį vyks jau Panevėžyje.

Galingai startavęs „Rytas“ pradžioje pasiuntė „Lietkabelį“ į nokdauną (19:4), tačiau greitą šeimininkų puolimą sustabdę panevėžiečiai įvėlė juos į pozicinį krepšinį, dar iki didžiosios pertraukos rezultatą išlygino, o trečiajame kėlinyje jau patys diktavo sąlygas – įgijo dviženklę persvarą.

Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr./„Lietkabelio“ džiaugsmas Vilniuje.

Ši LKL finalo serija – istorinė. Pirmą sykį dėl aukso žiedų nekovoja Kauno „Žalgiris“, kurį pusfinalyje 3-1 eliminavo „Lietkabelis“.

Pirmąsias istorinės LKL finalo serijos rungtynes Vilniuje stebėjo apie 6 tūkst. žiūrovų.

„Lietkabelis“ šiose rungtynėse vertėsi be svarbaus aukštaūgio iš Latvijos Kristapo Berzinio.

Abi komandos prastai atakavo iš toli. „Rytas“ pataikė 6 iš 27 (22,2 proc.), o „Lietkabelis“ – 5 iš 23 (21,7 proc.) tritaškius.

„Rytas“: Margiris Normantas 11, Kennethas Smithas 10 (3/8 trit.), Ivanas Buva 9, Arnas Butkevičius ir Gytis Radzevičius (11 atk. kam.) – po 7.

„Lietkabelis“: Panagiotis Kalaitzakis 16, Džordže Gagičius 15 (5/5 dvit., 5 atk. kam.), Vytenis Lipkevičius 11, Kristupas Žemaitis ir Gabrielius Maldūnas (7 atk. kam.) – po 10.

Ketvirtas kėlinys

40 min. „Lietkabelis“ triumfuoja Vilniuje 77:68.

39 min. „Ryto“ tritaškiai skrieja pro šalį, I.Buva nekyla nuo atsarginių suolo. „Lietkabelis“ artėja prie pergalės (64:75).

37 min. Gražus P.Kalaitzakio prasiveržimas. Graikas pelno 14-ąjį savo tašką. Jis rezultatyviausias svečių gretose, kurie pirmauja 62:71.

35 min. Nė taško dar nepelnęs G.Orelikas atlieka puikų perdavimą G.Maldūnui ir „Lietkabelis“ malšina „Ryto“ spurtą (59:67).

33 min. Dar vienas S.Smitho tritaškis! (59:63)

32 min. S.Smithas pataiko iš toli ir gaivina ASG arenos tribūnas. Pirmąsias finalo serijos rungtynes Vilniuje stebi apie 6 tūkst. žiūrovų (56:63).

Trečias kėlinys

30 min. K.Žemaitis su kėlinio sirena įskraidina dar vieną tritaškį ir jau „Lietkabelis“ turi dviženklę pervarą (53:63).

29 min. Lėtai šiose rungtynėse įsibėgėjęs „Lietkabelis“, po K.Žemaičio tritaškio dūrio, pirmauja jau 7 taškais (51:58).

Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr./Giedrius Žibėnas

27 min. Firminis D.Giedraičio prasiveržimas ir metimas atšokus atgal, o „Lietkabelis“ pirmą kartą šioje finalo serijoje pirmauja (48:50).

26 min. Ketvirtoji asmeninė pražanga L.Uleckui – visos jos per trečiąjį kėlinį. P.Kalaitzakis taikliu baudos metimu lygina rezultatą (48:48).

23 min. Margiris Normantas pelno jau 9 tašką. Jis – naudingiausias šeimininkų gretose, vienintelis turintis daugiau nei 10 naudingumo balų (15). „Rytas“ pirmauja 4 taškais (44:40).

Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr./Iš aikštės vidurio pataikęs žiūrovas

Emocijų pliūpsnis ASG arenoje. Žiūrovas pataikė iš aikštės vidurio ir laimėjo 500 eurų čekį.

Antras kėlinys

20 min. Po dviejų kėlinių sostinėje – lygybė (36:36). „Lietkabelis“ antrąjį kėlinį laimėjo 19:10.

19 min. Ketvirtoji (!) asmeninė pražanga A.Butkevičiui. „Lietkabelis“ lygina rezultatą (36:36).

18 min. N.Radičevičius pataiko iš 8 metrų ir skirtumas tarp komandų jau tik vienas taškas (36:35).

15 min. „Rytas“ vėl susikrauna dviženklę persvarą (33:23), bet V.Lipkevičius pataiko iš toli, o G.Maldūnas pavogtą kamuolį verčia dviem taškais (33:28).

13 min. Pavojaus skambutis ir „Ryto“ stovykloje – kapitonas A.Butkevičius taip pat prasižengia 3 kartą (29:23).

12 min. Gera ir bloga žinios „Lietkabeliui“ – kapitonas V.Lipkevičius užsidirba jau trečią pražangą, bet skirtumas traukiasi iki 5 taškų (26:21).

Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr./Rungtynes stebi Arvydas Macijauskas

Pirmas kėlinys

10 min. Vienu metu net 15 taškų persvara pirmavęs „Rytas“ (19:4) po pirmųjų dešimties minučių priekyje devyniais (26:17).

8 min. Dar vienas N.Čanako siurprizas – nuo suolo kyla G.Vasiliauskas, kuri iš karto pelno taškus. „Lietkabelis“ laimi atkarpą 7:0 ir dabar jau G.Žibėnas kviečia auklėtinius pasitarti (19:11).

7 min. „Lietkabelis“ kol kas prametė visus penkis savo tritaškius. Tuo metu Speedy Smithas šauna tiksliai (17:4). „Rytas“ kol kas dominuoja.

5 min. Pirmuosius taškus svečiai pelno tik sužaidus 4 min. 57 sek. Laisvas iš po krepšio tai padaro P.Kalaitzakis (14:2).

Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr./Jarvio Williamso emocijos

4 min. „Lietkabelis“ vis dar be taškų, o audringas „Rytas“ turi jau 12.

3 min. Panevėžiečiai per mažiau nei 3 minutes jau yra suklydę 3 sykius ir N.Čanakas neapsikentęs prašo minutės pertraukėlės (8:0).

2 min. „Lietkabelis“ dvejose atakose iš eilės klysta, I.Buva dar prideda bloką G.Orelikui, o vilniečiai startuoja 6:0.

Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr./„Ryto“ sirgalių plakatas

„Lietkabeliui“ pirmosiose rungtynėse Vilniuje nepadės latvis Kristapas Berzinis. „Tai gali būti labai svarbi netektis Panevėžiui, nes K.Berzinis yra aukštaūgis, galintis pataikyti iš toli“, – pabrėžė Jonas Mačiulis.

LKL.lt nuotr./Kasparas Berzinis

Tarpusavio kovose – lygybė

Giedriaus Žibėno treniruojami vilniečiai į LKL finalą žengė 3-1 pusfinalyje pranokę „Šiaulius“. Tuo metu panevėžiečiai, vadovaujami Nenado Čanako, taip pat 3-1 eliminavo Kauno „Žalgirį“.

Šiame sezone „Rytas“ ir „Lietkabelis“ tarpusavyje žaidė 4 sykius ir pasidalino po 2 pergales. „Rytas“ dukart laimėjo LKL lygoje – namie 85:71 ir svečiuose 90:86, o „Lietkabelis“ – sykį KMT pusfinalyje Vilniuje (82:80) ir sykį LKL pirmenybėse namuose (83:80).