2021 02 13

J.Lauvergne'o vedamas „Žalgiris“ KMT pusfinalyje palaužė pagirtinai kovojusį „Neptūną“

Citadele Karaliaus Mindaugo taurės finale susigrums Panevėžio „Lietkabelis“ ir Kauno „Žalgiris“. Pastarieji, kurių gretose spindėjo Joffrey Lauvergne'as, tris kėlinius turėjo daug vargo su rimtą iššūkį jiems metusiu Klaipėdos „Neptūnu“, tačiau ketvirtajame ketvirtyje įrodė savo pranašumą ir triumfavo rezultatu 84:72 (15:21, 23:14, 17:18, 29:19).

Citadele Karaliaus Mindaugo taurės savininkai Kauno „Žalgirio“ krepšininkai siekia ketvirtojo trofėjaus. Kol kas kelią finaluose jiems pastoti dukart sugebėjo tik Vilniaus „Rytas“, o didžiajame sekmadienio finale iššūkį čempionams mes Panevėžio „Lietkabelis“, pirmajame pusfinalyje 84:73 susitvarkęs su Utenos „Juventus“.

Klaipėdiečiai pastaruosius du metus žaidė KMT finalo ketverte, tačiau likdavo be medalių. Vienintelį sykį – 2016 metais – uostamiesčio ekipa iškovojo turnyro bronzą.

„Neptūnas“ jau nuo pirmųjų dvikovos minučių varžovams pasiuntė rimtą signalą, jog be kovos niekur nesitrauks. „Žalgiris“ strigo puolime, o štai uostamiesčio ekipa mėgavosi žaidimu ir sukūrė net keletą gražių alley-oop epizodų – vienas baigėsi Beno Griciūno dėjimu, o kitame Matas Jogėla buvo sustabdytas tik pražanga.

Antrojo kėlinio pradžioje Tomo Gaidamavičiaus auklėtiniai susikrovė rekordinę 8 taškų persvarą (27:19), tačiau tuomet žalgiriečius pabudino Joffrey Lauvergne'as, sužaidęs įspūdingą pirmąją mačo dalį. Prancūzas karaliavo po varžovų krepšiu, per pirmą mačo dalį surinko net 18 taškų, 5 kamuolius ir 20 naudingumo balų, o į pertrauką Karaliaus Mindaugo taurės savininkai patraukė turėdami trapų trijų taškų pranašumą – 38:35.

Po pertraukos J.Lauvergne'as toliau su pasimėgavimu rinko taškus, tačiau kiti žalgiriečiai atrodė blankiai – „Neptūnas“ užuodė kraujo kvapą ir laikėsi kelių taškų atstumu. Akimirką atrodė, kad po trijų ketvirčių būtent uostamiesčio krepšininkai turės vieno taško pranašumą, tačiau tritaškį su sirena pataikė Artūras Milaknis (55:53), o tai užkūrė ir kitus kauniečius.

Ketvirtajame kėlinyje „Žalgiriui“ galiausiai pavyko įjungti aukštesnę pavarą – LKL čempionai spurtavo 13:3 ir labai greitai susikrovė dviženklį pranašumą, kurį išlaikė iki pat rungtynių pabaigos.

J.Lauvergne'as pergalingame mače per 25 min. pelnė net 28 taškus, atkovojo 10 kamuolių ir surinko 32 naudingumo balus.

Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr./Joffrey Lauvergne

Tik prancūzas ir Paulius Jankūnas „Žalgirio“ gretose sugebėjo pelnyti dviženklį taškų skaičių. Taikliausiai Eurolygoje tritaškius metanti ekipa pusfinalyje tolimais metimais nesisvaidė ir pataikė 6 tritaškius iš 16 (37 proc.).

Kauniečiai laimėjo kovą po lenta (35:27), tačiau stokojo agresyvumo puolime – metė tik 9 baudų metimus.

Savo ruožtu „Neptūnas“ solidžiai metė dvitaškius (61 proc.), tačiau jų metė mažiau nei tritaškių (26 prieš 27), o panašiu taiklumu iš tolimojo nuotolio pasigirti negalėjo (33 proc.).

Uostamiesčio krepšininkams 16 taškų pelnė ir 24 naudingumo balus surinko Norbertas Giga, naudingumu šiame mače nusileidęs tik varžovų galiūnui J.Lauvergne'ui.

Kauno „Žalgiris“: Joffrey Lauvergne'as 28 (13/19 dvit.), Paulius Jankūnas 12 (6 atk. kam., 15 naud. bal.), Augustine'as Rubitas (4/4 dvit.) ir Thomas Walkupas (6 rez. perd.) po 8, Artūras Milaknis 7, Rokas Jokubaitis ir Karolis Lukošiūnas (7 min.) po 6.

Klaipėdos „Neptūnas“: Norbertas Giga 16 (7 atk. kam., 5 rez. perd., 24 naud. bal.), Benas Griciūnas ir Žygimantas Janavičius po 11, Matas Jogėla 10 (17 naud. bal.), Džiugas Slavinskas 9.

Rungtynių eiga

Po IV kėlinių: Kauno „Žalgiris“ – Klaipėdos „Neptūnas“ 84:72 (15:21, 23:14, 17:18, 29:19).

40 min. „Žalgiris“ triumfuoja rezultatu 84:72.

39 min. Pasižymėti tritaškiu spėja ir K.Lukošiūnas, tačiau tokios pat vertės metimu atsako ir D.Slavinskas (81:70).

38 min. Ketvirtasis kėlinys priklauso P.Jankūnui, kuris meta vieną taiklų dvitaškį iš vidutinio nuotolio po kito (78:65).

36 min. Komandos apsikeičia rezultatyviomis atakomis, o kauniečiai priekyje 74:63.

34 min. Keturi J.Lauvergne'o taškai be atsako, tačiau kauniečių pranašumą iki vienženklio rėžia N.Gigos tritaškis (68:59).

33 min. Klaipėdiečiai priversti prašyti pasitarimo – M.Grigonis tritaškiu ekipas atitolina 8 taškų skirtumu (64:56).

32 min. Kėlinį keturiais taškais atidaro R.Jokubaitis, tačiau įkandin jam žengia ir Ž.Janavičius (59:56).

Po III kėlinių: Kauno „Žalgiris“ – Klaipėdos „Neptūnas“ 55:53 (15:21, 23:14, 17:18)

30 min. A.Milaknis pataiko tritaškį sulig trečiojo kėlinuko sirena – kauniečiai priekyje viso labo dviem taškais (55:53)

29 min. Panašu, kad mūsų laukia dramatiškas ketvirtasis kėlinys. Žalgiriečiai klimpsta varžovų gynyboje ir turi 1 taško deficitą (52:53).

28 min. Fantastika! Ž.Janavičius įskraidina tolimą metimą ir klaipėdiečiai vėl priekyje (48:50).

27 min. N.Mineikis provokuoja pražangą mesdamas tolimą metimą ir skirtumas tarp ekipų – minimalus (48:47).

26 min. J.Lauvergne'as ir toliau terorizuoja varžovų aukštaūgius – jau 24 pelnyti taškai – lygiai pusė tiek, kiek yra surinkęs visas „Žalgiris“ (48:44).

25 min. „Neptūnui“ gyvybiškai svarbų tritaškį pataiko M.Jogėla (46:42).

24 min. 20-tasis „Žalgirio“ prancūzo taškas – labai klampi kėlinio pradžia, tačiau pabėgti kauniečiams nepavyksta (42:39).

23 min. J.Lauvergne'as viso mačo metu engė B.Griciūną, tačiau pagaliau išmušė ir keršto valanda. Klaipėdiečių bokštas pataiko kiek kuriozinį dvitaškį su pražanga (40:39).

22 min. Nerezultatyvi kėlinio pradžia (40:37).

Po II kėlinių: Kauno „Žalgiris“ – Klaipėdos „Neptūnas“ 38:35 (15:21, 23:14)

20 min. Įspūdinga J.Lauvergne'o pirmoji rungtynių pusė – 18 pelnytų taškų ir trapi „Žalgirio“ persvara 38:35.

19 min. Rezultatą lygina E.Šaulys (34:34).

18 min. Eurolygos režimas po truputį yra įjungiamas. Kauniečių gynyba vis solidesnė, o pirmą kartą juos į priekį išveda Th.Walkupas (34:31).

17 min. Prancūzo solo tęsiasi, o pristabdyti aukštaūgio nesiseka net ir S.Galdikui (29:31). Joffrey pelnė beveik pusę komandos taškų (14 iš 29).

15 min. Kauniečiai vis aktyvesni puolime – jų vežimą tempia J.Lauvergne'as, surinkęs jau 10 taškų (25:29).

13 min. Uostamiesčio atstovai atrodo motyvuoti įkąsti varžovams. Dar vienas alley-oop'as – M.Jogėlą tik pražanga stabdo A.Rubitas (19:27).

12 min. E.Šaulys išdrasko varžovų gynybą ir kamuolį tarsi ant lėkštutės pateikia B.Griciūnui. Taškus pelno ir „Žalgiris“, tačiau ir vėl tenka garsiai kalbėti apie „Neptūno“ aukštaūgį, kuris dar kartą drebina krepšį (19:25).

Po I kėlinio: Kauno „Žalgiris“ – Klaipėdos „Neptūnas“ 15:21

10 min. Solidų klaipėdiečių kėlinį vainikuoja sunkus A.Sidarevičiaus metimas – kiek netikėtai „Neptūnas“ priekyje (15:21).

9 min. Įspūdingų epizodų rungtynių pradžioje apstu. N.Hayesas jau buvo pasiruošęs pelnyti dvitaškį greitoje atakoje, tačiau amerikiečio mestą kamuolį pučia skrajojantis M.Jogėla (15:19).

8 min. Į spurtą atsako spurtu – „Neptūnas“ priekyje 19:13.

7 min. Po minutės pertraukėlės tritaškį šveičia ir pataiko Th.Walkupas. Dvitaškį prideda A.Rubitas ir iš oponentų persvaros nelieka beveik nieko (13:14).

6 min. Ohoho! Kauniečiai užpuola, tačiau nespėja grįžti į gynybą – žaibiškai į puolimą perėję klaipėdiečiai sukuria gražią ataką „žemė-oras“, kurios smaigalyje atsiduria B.Griciūnas (8:14).

5 min. Kauniečiai akivaizdžiai rizikuoja ties Ž.Janavičiumi, kuris meta jau trečią tritaškį, tačiau šįsyk jį pataiko (6:10).

4 min. „Žalgiris“ bunda – J.Lauvergne'as perima kamuolį ir greitoje atakoje grūda jį iš viršaus (6:7).

2 min. N.Giga didina „Neptūno“ persvarą iki septynių. Žalgiriečių taškų sąskaitą pagaliau atidaro metimą iš vidutinio nuotolio pataikęs J.Lauvergne'as (2:7).

1 min. Klaipėdiečiai dvi atakas iš eilės nusiima kamuolius puolime ir antruosius šansus paverčia taškais (0:4).

Kauniečiai rungtynes pradeda su Thomasu Walkupu, Mariumi Grigoniu, Artūrū Milakniu, Nigelu Hayesu ir Joffrey Lauvergne'u.

„Neptūno“ startinis penketas – Žygimantas Janavičius, Evaldas Šaulys, Džiugas Slavinskas, Norbertas Giga ir Simas Galdikas.