Ministrė savo laiške Eurolygai ir visiems klubams rašė: „Visam pasauliui reaguojant į Rusijos karinę agresiją prieš Ukrainą, negalime likti nuošalyje. Pasaulio bendruomenė, valstybės vienijasi, siekdamos padėti užpultai Ukrainai ir taikydamos vis naujas sankcijas ir kitas agresijos stabdymo priemones. Lietuvos Vyriausybė jau rekomendavo visiems sporto klubams ir sporto federacijoms nutraukti visus ryšius su Rusija: nedalyvauti toje šalyje vykstančiose varžybose, Lietuvoje nepriimti šios šalies sportininkų. Visi kartu galime pasiekti, kad Rusija nutrauks Ukrainos puolimą, nekaltų žmonių žudynes. Tam reikalingas ir jūsų visų supratimas bei palaikymas. Prašau Eurolygos nutraukti bet kokius ryšius su Rusijos klubais iki tol, kol baigsis agresija prieš Ukrainą. Nenoriu, kad sportininkų, ne tik Lietuvos, bet ir visų kitų šalių, rankos būtų suteptos krauju. Tikiuosi jūsų supratingumo ir prašau leisti dalyvauti jūsų posėdyje pirmadienį.“
Jordi Bertomeu atsakyme sakoma: „Dalinamės jūsų susirūpinimu dėl rimtos ir liūdnos situacijos, kurią išgyvename. Dabartinis konfliktas Ukrainoje paliečia visas mūsų visuomenės sritis ir akivaizdu, kad smurtas nėra atsakymas į bet kokį galimą kontekstą. Kita vertus, leiskite man pasidalinti su jumis, kad praėjusį penktadienį Eurolyga ir 18 Eurolygoje dalyvaujančių klubų griežtai pasmerkė bet kokius karo veiksmus, deja, vykstančius Ukrainoje, ir nusprendė, kad visos rungtynės, numatytos Rusijos Federacijoje, bus perkeltos į neutralias arenas. Šių priemonių buvo imtasi siekiant apsaugoti varžybų vientisumą ir tęstinumą, o tai leidžia komandoms ir toliau ginti savo teisę rungtyniauti aikštelėje, tuo pačiu apsaugant žaidėjų, trenerių, sirgalių ir personalo ryšių vientisumą nepatiriant nė menkiausios rizikos. Tačiau tai neatmeta galimybės, kad šiandien posėdyje bus susitarta dėl tolesnių priemonių. Bijau, kad šios popietės susitikime negalėsite dalyvauti dėl jo privataus pobūdžio, tačiau mes labai vertiname jūsų pasiūlymą ir galimybę. Nepaisant to, mielai jums paskambinsiu ir pasidalinsiu jūsų žinute su klubų savininkais."
Ministrė planuoja pasikalbėti telefonu su Eurolygai vadovaujančiu katalonu J.Bertomeu.
Pagal naujausią informaciją, patys Rusijos klubai jau prašo atidėti rungtynes.
Maskvos CSKA pirmadienį pranešė, kad komandą paliko jau penktas žaidėjas, o Sankt Peterburgo „Zenit“ netrukus turėtų netekti pusės sudėties.
Kaip pranešė CSKA, armijos klubą palieka Joelis Bolomboy. Donecke iš Kongo kilusio vyro ir rusės moters šeimoje gimęs vidurio puolėjas, anot klubo, palieka Maskvą dėl „situacijos tarp Rusijos ir Ukrainos“.
Tai jau penktas žaidėjas, paliekantis CSKA po to, kai Rusija pradėjo karą prieš Ukrainą. Prieš tai buvo paskelbta apie Mariaus Grigonio, kartvelo Tornikės Šengelijos, dano Iffe Lundbergo ir vokiečio Johanneso Voigtmanno išvykimą.
Pamažu byrėti ima ir „Gazprom“ remiamas „Zenit“ klubas. Dar vakar socialiniuose tinkluose žinią, kad grįžo į Lietuvą, ištransliavo Mindaugas Kuzminskas.
Sprendimą palikti „Zenit“ jau priėmė Artūras Gudaitis, o Rusiją jau paliko Eurolygoje taip ir nedebiutavęs skambiausias praėjusios vasaros „Zenit“ pirkinys Shabazzas Napieras.
Be to, Graikijos portalas gazzetta.gr pranešė, kad Sank Peterburgo klubo žaidėjai gavo leidimą palikti komandą dėl saugumo priežasčių. Anot graikų portalo, tai lems maždaug pusės „Zenit“ sudėties netektį, mat namo turėtų iškeliauti visi arba daugelis legionierių.
Be lietuvių ir Sh.Napiero, Sankt Peterburgo komandoje žaidžia šeši amerikiečiai ir lenkas Mateuszas Ponitka.
Tiesa, komandos treneriai ir administracija liks Rusijoje ir lauks tolesnių Eurolygos sprendimų dėl Rusijos klubų.
Eurolygoje rungtyniauja ir trečia Rusijos komanda Kazanės UNIKS.