2023 11 25

Naujas šeimininkas mieste: karštame Vilniaus derbyje pergalingai užkaukė „Wolves“

Principiniame pirmajame Vilniaus derbyje garsiau staugė Gedimino Žiemelio vilkas. Šeštadienio vakarą sostinėje ilgai lauktos LKL rungtynės tarp „Ryto“ ir šiemet į sostinę persikėlusio „Wolves“ klubo baigėsi pastarosios komandos pergale 84:74.

Tris kėlinius aikštėje vyko lygi kova, bet ketvirtojo ketvirčio pradžioje Arno Beručkos tritaškiais užkurtam „Wolves“ pavyko atitrūkti.

Kėlinio viduryje formaliai svečių teisėmis ASG arenoje žaidę Kęstučio Kemzūros auklėtiniai įgijo dviženklį pranašumą ir iniciatyvos neatidavė.

„Wolves“ laimėjo nepaisant to, kad padarė net 20 klaidų.

A.Beručka pataikė šešis tritaškius iš 7 ir surinko 20 taškų, 11 pelnė Kasparas Žemaitis, 10 – Christianas Mekowulu.

„Ryto“ negelbėjo 16 Roberto Cole’o taškų.

„Rytas“: R.Cole‘as 16, Jarvinas DeLaurier 12, Gytis Radzevičius ir Arnas Velička – po 11, Margiris Normantas 8, Justinas Gorhamas 7 (6 atk. kam.).

„Wolves“: Arnas Beručka 20 (6/7 trit.), Tre‘shawnas Thurmanas 13 (8 atk. kam.), Kristupas Žemaitis 11, Christianas Mekowulu 10 (7 atk. kam.), Eigirdas Žukauskas 9.

Rungtynių eiga:

IV kėlinys. „Rytas“ – „Wolves“ 74:84.

40 min. Giedrius Žibėnas ir Justinas Gorhamas gauna po techninę pražangą. Nepadeda. Rungtynės baigiasi. "Wolves“ triumfuoja. Vilnius turi naują šeimininką?

37 min. „Wolves“ išlaiko pranašumą ir artėja prie pergalės. 76:67.

35 min. Vaidas Kariniauskas pelno dar du taškus. „Wolves“ pirmą kartą įgyja dviženklę persvarą. 74:63.

34 min. Vitalijus Kozys pelno du taškus ir dar meta baudą. Kęstutis Kemzūra ir toliau žaidžia išskirtinai lietuvišku penketu. 71:63.

33 min. Ir dar vienas Arno Beručkos tritaškis. Fantastiška. 67:61.

32 min. „Vilkai“ aikštėje laiko penketą iš penkių lietuvių, bet stovi priekyje, o Arnas Beručka pataiko penktą tritaškį ir pakartoja savo asmeninį LKL rekordą. 64:59.

III kėlinys. „Rytas“ – „Wolves“ 57:59.

30 min. Vitalijus Kozys kėlinį uždaro tritaškiu.

26 min. Intriga niekur nesisklaido. Javinas DeLaurier atlieka įspūdingą dėjimą. 53:51. Ko gero, kol kas gražiausias sezono epizodas.

23 min. „Vilkai“ vėl trukteli 5:0 ir susigrąžina mačo kontrolę. 46:42.

22 min. Martynas Echodas klaidinančių judesių dėka išveda „Rytą“ į priekį – 42:41.

21 min. Robertas Cole'as kuria intrigą. Iš „Ryto“ deficito liko tik taškas – 40:41.

II kėlinys. „Rytas“ – „Wolves“ 35:39.

18 min. Arnas Beručka smeigia trečią tritaškį. „Wolves“ priekyje – 39:33.

16 min. „Vilkai“ išlaiko trapią persvarą 32:28.

14 min. Džordže Gagičius ir Lukas Uleckas tampa saldžia šio mačo porele. „Wolves“ centras vėl prasižengia. Jau ketvirta jo pražanga. 27:28.

13 min. Ant sūpuoklių. Pirmaujanti komanda jau keitėsi penkis sykius.

12 min. Džordže Gagičius puolime prasižengia prieš gudriai sužaidusį Luką Ulecką. Aukštaūgis įsiunta ir baudžiamas technine pražanga. 23:23.

I kėlinys. „Rytas“ – „Wolves“ 19:18.

9 min. Vaidas Kariniauskas labai nesėkmingai įsijungė į žaidimą. Jo klaidų virtinė ir „Rytas“ iš lėto tolsta – 17:13.

8 min. Taškas į tašką. 14:13 – trapų pranašumą išlaiko „Rytas“.

5 min. Po minutės pertraukėlės Justinas Gorhamas pelno keturis taškus iš eilės, „Rytas“ pratęsia atkarpą iki 6:0 ir lygina rezultatą – 9:9.

3 min. Arnas Beručka yra taiklus, bet kitoje aikštės pusėje baudas įmeta Justinas Gorhamas. Tada „Wolves“ renka penkis taškus iš eilės ir tolsta – 9:3.

2 min. Robertas Cole'as lygina rezultatą – 2:2.

1 min. Eigirdas Žukauskas baudų metimais atidaro rungtynes. „Wolves“ priekyje – 2:0.