2023 08 29

Kanada po pertraukos perlaužė Latvijos stuburą

Kanada ir toliau demonstruoja raumenis bei FIBA pasaulio krepšinio čempionato pirmą etapą įveikė be nuostolių. Paskutinėse H grupės rungtynėse Indonezijos sostinėje Džakartoje kanadiečiai 101:75 pranoko Latviją.

Abi komandos jau prieš šį mačą buvo užsitikrinę vietas antrame etape.

Tuo tarpu kitos H grupės ekipos Prancūzija (1 pergalė) ir Libanas (0) toliau tęs kovą tik dėl 17-32 vietų.

Antrame etape latviai ir kanadiečiai kausis su G grupės atstovais: ten pirmauja Ispanija, o į antrą vietą pretenduoja Dramblio Kaulo Krantas ir Brazilija.

Trečiadienį latviai geriau pradėjo rungtynes ir po pirmojo kėlinio net pirmavo prieš Kanadą 10 taškų (23:13), kai didžiąją taškų dalį surinko Kėdainių „Nevėžio-Optibet“ klube praėjusį sezoną žaidęs Artūras Žagaras.

Tačiau Kanados krepšininkai pavijo latvius antrajame kėlinyje, o po pertraukos pabėgo nuo Latvijos komandos, kuriai šiame čempionate dėl traumos negali padėti Kristapas Porzingis, o laimėtose rungtynėse su Prancūzija (88:86) traumą patyrė Dairis Bertanis.

Kauno „Žalgirio“ puolėjas Rolandas Šmitas šįkart nebuvo toks rezultatyvus, per 18 min. pelnęs 9 taškus ir atkovojęs 4 kamuolius.

R.Šmitas pataikė 1 tritaškį iš 7, o visa Latvijos komanda 10 iš 36, nors po dviejų turų pirmavo tarp visų 32 čempionato komandų pagal tritaškių taiklumą.

A.Žagaras per 24 min. pelnė 11 taškų ir atliko 4 rezultatyvius perdavimus.

Šįkart Kanada įskraidino net 16 tritaškių iš 39 (41 proc.), o kove dėl kamuolių latvius pranoko 44-31.

Kanada: Shai Gilgeous-Alexanderis 27 (8/10 dvit., 6 rez. perd.), RJ Barrettas 22 (4/6 trit.), Kelly Olynykas 15, Nickeilas Alexanderis-Walkeris 14;

Latvija: Andrejus Gražulis 16, Rodionas Kuručas 14 (10 atk. kam.), Artūras Žagaras 11, Rolandas Šmitas 11.