2021 02 14

Karaliaus Mindaugo taurės bronziniame mače – „Juventus“ dominavimas prieš „Neptūną“

Citadele Karaliaus Mindaugo taurės rungtynėse dėl trečios vietos Utenos „Juventus“ 86:69 (21:11, 19:22, 25:18, 21:18) įrodė savo pranašumą prieš Klaipėdos „Neptūną“ ir pasidabino bronzos medaliais.

Antrą kartą klubo istorijoje į Karaliaus Mindaugo taurės finalo ketvertą patekęs Utenos klubas abu sykius namo grįžta ne tuščiomis.

2017 metais Kaune vykusiame finalo ketverte „Juventus“ bronziniame mače įveikė Prienų klubą, o šįkart susitvarkė su Klaipėdos „Neptūno“ vyrais.

„Neptūnas“ trečius metus paeiliui lieka ketvirtas. Tik 2016 metais sostinėje vykusiame finalo ketverte jiems pavyko iškovoti bronzą.

Jei pusfinalio dvikovoje prieš „Lietkabelį“ Žydrūno Urbono kariauną pradžioje kaustė įtampa ir per pirmą kėlinuką uteniškiai nepataikė nė vieno tolimo metimo, tai bronziniame mače jau pačios pirmos atakos metu Žygimantas Skučas įsūdė tritaškį.

„Juve“ startavo puikiai ir kėliniui persiritus į antrą pusę jau turėjo dviženklį pranašumą (18:8), kuris antrajame kėlinyje augo dar sparčiau ir akimirką siekė net 19 taškų (35:16).

Visgi pagirtinai su „Žalgiriu“ pusfinalyje kovojęs „Neptūnas“ pademonstravo charakterį – agresyvus Džiugo Slavinsko žaidimas ir išprovokuotos pražangos bei Norbergo Gigos snaiperio sugebėjimai uostamiesčio ekipą greitai sugrąžino į žaidimą (33:40).

Gerą bangą pagavę Tomo Gaidamavičiaus auklėtiniai iš karto po pertraukos deficitą sumažino iki dviejų taškų (38:40), tačiau tai ir buvo paskutinis klaipėdiečių pasispardymas dėl bronzos.

„Juventus“ greitai spurtavo 10:0, vėl susigrąžino dviženklį pranašumą ir arčiau savo varžovų neprisileido, o ketvirtajame kėlinyje pradėjo triuškinti oponentus bei pelnytai iškovojo KMT turnyro bronzos medalius.

Susitikimo nugalėtojai sunkiai suderino savo taikiklį iš tolimojo nuotolio (23 proc.), tačiau taiklumu metant tritaškius nepasižymėjo ir varžovai (25 proc.).

Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr./Klaipėdos „Neptūnas“ – Utenos „Juventus“

„Juventus“ užtikrintai laimėjo kovą po lenta (45:37), perėmė daugiau kamuolių (9 prieš 2) ir geriau dalinosi kamuoliu (19 rezultatyvių perdavimų prieš 14).

Uteniškių gretose naudingiausiai ir vėl rungtyniavo ekipos bokštas Mindaugas Kupšas. Aukštaūgis pelnė 19 taškų (9/13 dvit.), sugriebė 8 kamuolius, atliko 2 blokus ir surinko 22 naudingumo balus.

Uostamiesčio ekipoje puikias rungtynes sužaidė D.Slavinskas. Puolėjo sąskaitoje 17 taškų, 7 atkovoti kamuoliai, 5 rezultatyvūs perdavimai ir 23 naudingumo balai.

Bronzos medalių laimėtojams atiteks 15 tūkst. eurų piniginis prizas, o laipteliu žemiau finišavusiai ekipai – 10 tūkst. eurų premija.

Utenos „Juventus“: Mindaugas Kupšas 19, Vaidas Kariniauskas 15 (5 atk. kam., 6 rez. perd., 19 naud. bal.), Vytautas Šulskis 13 (17 naud. bal.), Žygimantas Skučas ir Bryantas Crawfordas (16 naud. bal.) po 11, Ignas Vaitkus 8 (7 atk. kam.).

Klaipėdos „Neptūnas“: Džiugas Slavinskas 17, Matas Jogėla 12, Norbertas Giga 10 (5 atk. kam.), Benas Griciūnas 9 (11 atk. kam., 15 naud. bal.), Žygimantas Janavičius (5 rez. perd.) ir Evaldas Šaulys po 7.