2023 03 12

Prieš visas prognozes: įspūdingose rungtynėse „Rytas“ tėškė antausį „Žalgiriui“

Daugelio dar prieš rungtynes nurašytas ir be kelių žaidėjų į laikinąją sostinę atvykęs Vilniaus „Rytas“ (16-5) pateikė staigmeną Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“) lyderių akistatoje. Giedriaus Žibėno auklėtiniai įspūdingo rezultatyvumo rungtynėse svečiuose 100:94 (24:21, 21:21, 23:25, 32:27) įveikė Kauno „Žalgirį“ (18-4).

„Rytas“ į rungtynes atvyko vos su dešimt krepšininkų, iš kurių rotacijoje Giedrius Žibėnas naudojo devynis, tačiau nuo pirmųjų minučių vilniečiai davė „Žalgiriui“ rimtą kovą.

Marcuso Fosterio vedami Lietuvos čempionai pirmajame kėlinyje spurtavo 9:2 ir susikrovė 5 taškų pranašumą, o po pirmųjų 10 minučių pirmavo 24:21.

Antrame ketvirtyje „Ryto“ pranašumas buvo pasiekęs ir 6 taškus, bet susiėmęs „Žalgiris“ laimėjo atkarpą 17:7 bei persvėrė rezultatą (42:38). Visgi net ir tuomet „Rytas“ nesugriuvo, užbaigė pirmąją mačo dalį septyniais taškais per minutę ir po dviejų kėlinių vėl turėjo pranašumą – 45:42.

Trečiojo ketvirčio starte dukart laisvas paliktas Lukas Lekavičius baudė „Rytą“ tritaškiais ir vedė kauniečius į priekį (50:48), tačiau 9 taškus per kėlinį pelnęs M.Fosteris rodė, kad negirdi „Žalgirio“ sirgalių, Margiris Normantas per kėlinį pataikė tris tolimus metimus, o „Rytas“ po Elvaro Fridrikssono turėjo rekordinę 8 taškų persvarą – 68:60.

Tiesa, šįsyk jau „Žalgiris“ kėlinį užbaigė septyniais taškais be atsako ir prieš lemiamą ketvirtį atsiliko tik 67:68.

Ketvirtajame kėlinyje aikštėje vyko neįtikėtinos taškų lenktynės. „Žalgirį“ už ausų tempė keturis tritaškius įmetęs L.Lekavičius, bet „Rytas“ nuolat rasdavo atsakymus į žalgiriečių išpuolius, o dažniausiai tai darė M.Fosteris ir M.Normantas.

Likus mažiau nei trims minutėms po šešto M.Normanto tritaškio „Rytas“ pirmavo 91:84, bet „Žalgiris“ kabinosi į pergalę, o prasidėjus paskutinei minutei uždirbo M.Normantui penktąją pražangą.

Vis dėlto svarbiausioje atakoje „Rytas“ net dusyk ėmė kamuolį puolime, o Elvaras Fridrikssonas pataikė paskutinę atakos sekundę ir likus 11,7 sek. nutolino „Rytą“ iki 99:94, įtvirtindamas sostinės klubo pergalę.

Vilniečiai iškovojo pergalę nepaisant to, jog į Kauną neatvyko susirgęs komandos naujokas Kendale'as McCullumas ir traumą patyręs Evaldas Kairys. „Rytas“ neturėjo ir atleisto Jarvio Williamso.

Į pergalę vilniečius vedė karjeros rungtynes sužaidęs M.Normantas. Kapitonas pataikė beveik viską ir pelnė 30 taškų (3/4 dvit., 6/6 trit., 6/6 baud.), atliko 4 rezultatyvius perdavimus ir surinko 32 naudingumo balus.

LKL nuotr./Margiris Normantas

Jam nuostabiai talkino ir M.Fosteris, kuris įmetė 28 taškus (6/8 dvit., 3/8 trit., 7/8 baud.), atliko 3 rezultatyvius perdavimus ir surinko 30 naudingumo balų.

Iš viso „Rytas“ pataikė net 17 tritaškių iš 27.

Teodoro Biliūno / BNS nuotr./LKL lyderių akistata: „Žalgiris“ – „Rytas“

„Žalgiris“ šiose rungtynėse neteko Isaiah Tayloro, kuris susižeidė šlaunį ir antroje mačo dalyje neberungtyniavo. Dėl tos pačios problemos amerikietis prieš tai buvo iškritęs iš rikiuotės trims savaitėms.

Rungtynėse „Žalgirio“ arenoje pagerintas sezono LKL lankomumo rekordas. Akistatą stebėjo 12 175 sirgaliai.

Nepaisant nesėkmės, „Žalgiris“ išlieka pirmas LKL pirmenybėse, bet „Rytas“, kuris žengia antras, turi vos vienu pralaimėjimu daugiau už kauniečius bei jau užsitikrino tarpusavio pranašumą reguliariajame sezone, nes laimėjo ir pirmąją sezono akistatą Vilniuje (89:85).

Dar sykį komandos Kaune susitiks balandį.

„Žalgiris“: Lukas Lekavičius 21 (6/8 trit.), Rolandas Šmitas 15, Isaiah Tayloras 11.

„Rytas“: Margiris Normantas 30 (6/6 trit., 32 naud. bal.), Marcusas Fosteris 28 (30 naud. bal.), Benedekas Varadi (5 rez. perd.) ir Martynas Echodas po 10.

Rungtynių eiga

IV kėlinys. „Žalgiris“ – „Rytas“ 94:100 (21:24, 21:21, 25:23, 27:32)

40 min. Viskas, „Rytas“ triumfuoja!

Liko 11,7 sek. E.Fridrikssonas smeigia neįtikėtiną tritaškį ir „Rytas“ jau užuodžia pergalę! 94:99.

39 min. 30-asis M.Normanto taškas, bet netrukus „Ryto“ kapitonas gauna penktą pražangą. (93:96).

39 min. Pataiko ir A.Polonara (93:94).

39 min. G.Masiulio tritaškis ir „Rytas“ toliau nepasiduoda (90:94).

38 min. R.Šmito taškai (90:91).

37 min. Šeštą tritaškį pataiko ir L.Lekavičius! 87:91.

37 min. Ko šiandien privalgė M.Normantas?! Vilnietis smeigia šeštą tritaškį ir gerina karjeros rekordą su 28 taškais (84:91).

36 min. Visiškai laisvas lieka M.Normantas ir „Ryto“ kapitonas pataiko jau penktą tritaškį po ilgosios pertraukos (84:88).

36 min. M.Fosterio tritaškis per rankas, bet vėl iššauna L.Lekavičius (84:85).

35 min. L.Ulecko tritaškis, bet „Žalgirį“ vėl timpteli L.Lekavičius (79:80).

34 min. E.Ulanovo taškai verčia G.Žibėną prašyti pertraukėlės (74:75).

33 min. L.Lekavičius irgi pataiko iš toli (72:75).

33 min. Dar vienas M.Normanto tritaškis – jau ketvirtas per antrąją rungtynių pusę (69:75).

32 min. M.Echodo dvitaškis ir „Rytas“ toliau laikosi žingsneliu priekyje (69:72).

III kėlinys. „Žalgiris“ – „Rytas“ 67:68 (21:24, 21:21, 25:23)

30 min. „Žalgiris“ beveik pasivijo varžovus prieš ketvirtą kėlinį.

30 min. „Rytas“ klysta, „Žalgiris“ bėga ir vejasi (65:68).

29 min. E.Fridrikssono tritaškis tolina „Rytą“ (60:68).

28 min. M.Fosteris duria tritaškį nuo lentos, tolimu metimu atsako ir R.Šmitas (60:63).

27 min. „Žalgiris“ karaliauja po krepšiu ir mažina skirtumą (57:60).

26 min. M.Fosteris baudomis sukuria rekordinę persvarą Vilniaus komandai (53:60).

25 min. A.Butkevičius pataiko tritaškį, bet iš toli tinklelį plėšo ir M.Normantas (53:58).

24 min. M.Echodas krauna iš viršaus ir „Rytas“ tolsta (50:55).

23 min. Vėl pataiko M.Normantas, kosminį metimą prideda ir M.Fosteris (50:53).

22 min. Du iš eilės L.Lekavičiaus tritaškiai ir G.Žibėnas prašo pauzės (50:48).

21 min. M.Normantas smeigia tritaškį po to, kai taškus pelnė R.Šmitas (44:48).

II kėlinys. „Žalgiris“ – „Rytas“ 42:45 (21:24, 21:21)

20 min. Puikiai kėlinį užbaigęs „Rytas“ įpusėjus mačui pirmauja.

19 min. Jau trečias B.Varadi tritaškis (42:41).

19 min. R.Šmitas smeigia tritaškį ir „Žalgiris“ jaučiasi vis patogiau (42:38).

18 min. M.Fosteris verčia taškus per D.Giedraitį ir riaumoja vesdamas „Rytą“ į priekį (37:38).

16 min. L.Biručio taškai su pražanga ir „Žalgiris“ po kurio laiko priekyje (35:33).

16 min. I.Tayloras pataiko pirmą „Žalgirio“ tritaškį (32:33).

15 min. I.Brazdeikis deda iš viršaus ir „Žalgiris“ lipa ant kulnų varžovams (29:31).

14 min. E.Ulanovas puskabliu mažina skirtumą, bet toliau pirmauja „Rytas“ (27:31).

12 min. Dar vienas B.Varadi tolimas šūvis ir didžiausia vilniečių persvara (23:29).

I kėlinys. „Žalgiris“ – „Rytas“ 21:24

10 min. Po pirmojo ketvirčio kiek netikėtai pirmauja „Rytas“.

10 min. Benedekas Varadi smeigia tritaškį (17:22).

9 min. Laurynas Birutis verčia taškus iš po krepšio, bet taškus pelno ir M.Normantas (15:19).

7 min. Achille Polonara pelno taškus ir mažina skirtumą (13:14).

6 min. M.Fosteris tildo „Žalgirio“ areną įspūdingu metimu (9:14).

5 min. Gyčio Masiulio tritaškis (7:12).

4 min. Šeši iš eilės „Ryto“ taškai ir vilniečiai pirmąkart priekyje (5:9).

3 min. Labai graži „Žalgirio“ ataka, pasibaigusi K.Hayeso dėjimu (5:3).

3 min. Baudas sumeta I.Brazdeikis, bet tritaškiu atsako M.Fosteris (3:3).

1 min. Pirmąjį rungtynių tašką baudos metimu pelnė R.Šmitas (1:0).

„Žalgirio“ starto penketas: Lukas Lekavičius, Ignas Brazdeikis, Edgaras Ulanovas, Rolandas Šmitas, Kevarriusas Hayesas.

„Ryto“ starto penketas: Elvaras Fridrikssonas, Marcusas Fosteris, Margiris Normantas, Tomas Lekūnas, Martynas Echodas.