2019 11 09

Kėdainiuose – milžiniška sensacija: „Nevėžis“ tėškė antausį Vilniaus „Rytui“

Antradienį iškovoję milžiniškos svarbos pergalę Europos taurės turnyre Krasnodare, vietiniame čempionate Vilniaus „Ryto“ (6-2) krepšininkai gavo stiprų niuksą. Sostinės krepšininkai paskutinių minučių trileryje 65:68 (20:13, 15:19, 15:18, 15:18) nusileido vieniems iš pirmenybių autsaiderių – Kėdainių „Nevėžiui“ (3-6).
Georgios Kalaitzakis
Georgios Kalaitzakis / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

Sostinės krepšininkams rungtynių pradžia žadėjo dar vieną užtikrintą pergalę, kuomet mačo favoritai jau po pirmojo kėlinio pirmavo 7 taškais.

14 iš pirmųjų 20 komandos taškų pelnė aukštaūgiai Evaldas Kairys ir Cameronas Bairstow, tačiau kovingomis nuotaikomis į dvikovą atvykę „Nevėžio“ krepšininkai situaciją stabilizavo antrajame kėlinyje.

Šeimininkams savo varžovus pavyko įvelti į lėtą, gynybinį krepšinį ir nors keletą kartų trečiajame kėlinyje vilniečiai pirmavo 6 taškais, „Nevėžis“ laikėsi per kovinį atstumą.

Ketvirtajame kėlinyje po Viny Okouo dvitaškio su pražanga jie išsiveržė į priekį (53:50), tačiau „Rytui“ pavyko susigrąžinti trapią keturių taškų persvarą (63:59).

Kėdainiečiams ir dar kartą pavyko sugrįžti, o komandą į priekį stumtelėjo jaunasis Giorgios Kalaitzakis. „Nevėžiui“ atsiliekant 63:65 graikas įsūdė tritaškį, o po kelių atakų išprovokavo nesportinę varžovų pražangą.

Paskutinėje atakoje Deividas Sirvydis dar galėjo išplėšti pratęsimą, tačiau jo mestas tritaškis tikslo nepasiekė.

Kėdainių „Nevėžis“: G.Kalaitzakis 22, A.Urbutis ir V.Okouo po 12.

Vilniaus „Rytas“: E.Kairys 15 (13 atk. kam., 25 naud. bal.), C.Bairstow 10.